wmaraci reklam

WordPress için "Öne Çıkan Yazılar" eklentisi

8 Mesajlar 3.415 Okunma
smmexpress

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Uzun süredir WordPress için “Öne Çıkan Yazılar” tarzında bir eklenti arıyor idim ve akabinde de WordPress için geliştirilmiş mükemmel bir eklentiye rastladım. Bu eklenti sayesinde son yazılarınızı veyahut belirlediğiniz kategorilerinizdeki yazıları anasayfanızda “resim ve yazı başlığı” tarzında yan yana listeleyebileceksiniz. Böylelikle kategorilerinizdeki yazılarınızda okunmuş olacak. Eklenti fazlası ile basit kuruluyor, fakat eklentiyi kendinize göre düzenlemeniz için de bir anlatım yapacağım. Ben çok uğraştım eklentiyi tam anlamak ve kendime göre düzenlemek için, bu doğrultuda da sizlerin uğraşmaması adına elimden geldiğince ilgili eklentiyi en ayrıntılı bir biçimde tanıtmak istiyorum.

Öncelikle buraya tıklayarak eklentiyi indiriniz. Daha sonra standart bir biçimde eklentiyi kurunuz.

Sıra geldi yazıları listelemeye. Bunu iki isteğe bağlı olan aşamada gerçekleştireceğiz.

1. Son yazılarınızı listelemek istiyorsanız eğer, temanızdaki “header” dosyasına aşağıdaki kodu ekleyiniz;

2. Kategori bazlı listeleme yapmak istiyorsanız yukarıdaki kod yerine, aşağıdaki kodları “header” dosyasına ekleyiniz;

$args = array(
'cat' => 'Kategori ID Numarası',/* comma separated list of category ids to include (put '-' in front of ids to exclude) */
'tag' => '' /* comma separated list tag slugs to include */);
echo fpg_show($args);
}?>

Kategori ID numaranızı, yukarıdaki kırmızı yere ekleyiniz. Birden fazla kategorinizdeki yazılarınızı listelemek için ise virgüller ile ayırarak numaraları yazınız. Örneğin; 1, 2, 3 şeklinde.

Her şeyi tamamdıktan sonra panelde yer alan “Featured Post Grid” adlı (alt kısımda yer alıyor) kısımdan, eklenti ile ilgili görsel bazlı kısımları kendinize göre geliştirebilirsiniz.

Not: Listeleme esnasında yazılarınızdaki resmin çıkması için, yazılarınızın içerisinde yer alan Öne çıkan görsel kısmından, yazınız için öne çıkan görsel belirlemeniz gerekmektedir. Eğer ki otomatik olarak yazılarınızdaki ilk resmi öne çıkan görsel (thumbnail) olarak atamak istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili yazımı inceleyebilirsiniz.

Not 2: Eğer ki yazılarınızda Öne çıkan görsel kısmı yok ise, aşağıdaki kodu temanızdaki “functions” adlı dosyaya eklemeniz yeterli olacaktır;

add_theme_support( 'post-thumbnails' );

Kaynak: Teknobeyin
mavice LoRDGuaRD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mavice mavice WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkürler..
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

mavice.net

KinayeNET KinayeNET Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler, kullanıyorum 1 hafta sonra bakıcam tıklama oranlarında iyi performans görürsem devam ederim bununla.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

Gallo Gallo yalnızlık paylaşılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 3 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
header.php dosyasının neresine eklediysem de gösterim sağlayamadım.
Denemeye devam ediyorum.

wmaraci
wmaraci

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)

Gallo adlı üyeden alıntı

header.php dosyasının neresine eklediysem de gösterim sağlayamadım.
Denemeye devam ediyorum.

Öncelikle konunun 2011 yılında olduğunu biliyorum :D.Fakat arkadaş yardım bulamamış ve yardımcı olmak lazım.

Çözümüne gelince :

Header.php dosyasında

Yazan kodu bulun en allta olacak yani Usluer v3 de öyle :).

Büyük ihtimalle bu şekilde olacaktır.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

TosyaTasarim TosyaTasarim Tosya Tasarım Com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelance İnternet Hizmetleri
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 7 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam keşke bir önizleme olsaydı. Aynı şeyi ben de yapıyorum da eklentiye filan ihtiyaç duymuyorum hani. Fark varsa daha basite indirgeyebilirim aynı şeyi.

degonet degonet İSG Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Tek. Serv.
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad i** ö**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
hocam ilk yazının hemen üzerine eklemke istiyyorum tabi yazıyla da arasında mesafe olsun istiyorum single.php den tam nereye ekleme m gerekli veyada oraya slider manşet koymak istiyorum yardım edermsiniz

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)

TosyaTasarım adlı üyeden alıntı

Hocam keşke bir önizleme olsaydı. Aynı şeyi ben de yapıyorum da eklentiye filan ihtiyaç duymuyorum hani. Fark varsa daha basite indirgeyebilirim aynı şeyi.

Nasıl yapılıyor öğrenebilir miyim?
Ben ekliyorum kodlar kayıyor. Çok kötü oluyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)