freelance iş ilanları

Google Webmaster Araçları - Sitemap Sorunu

9 Mesajlar 1.474 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Aslında sorunun Webmaster Araçları ile bir bağlantısı var mı bilmiyorum, imzamdaki ya da profilimde yazan sitem için Webmaster Tools'a sitemap kayıt ettim. Sitem Wordpress tabanlıdır ve kullandığım Sitemap eklentisi "Seo By YOAST" ile birlikte gelen sitemap özelliğini kullanıyorum.

Anlamadığım bir iki konu var önce onlarla başlayayım;

İlk olarak, bir kaç farklı sitemap geliyor. Mesela; "sitemap.xml" adresinden herhangi bir sitemap'e ulaşamıyorum.

sitemap_index.xml diye bir sayfa var ancak bu hiç bir dizinde gözükmüyor. Ve bu indexin içinde 4 adet ayrı sitemap var; post-sitemap.xml - page-sitemap.xml - category-sitemap.xml - post_tag-sitemap.xml.

Bunları tek tek ekledim Webmaster Tools'a. Ne yapmalıyım, böyle mi olmalı yoksa başka bir yolu mu var?

Asıl soruma gelirsek: İndexlenme hızımda ciddi bir düşüş var ama garip olan post_tag-sitemap.xml'den gelen sonuçlar Google'da çıkıyor ama konunun çıkması 26 saat gibi bir süreyi buluyor.

Lütefen yardımcı olun, şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
illaki sitemap.xml olacak değil o eklendi o şekilde adlandırıyor, ayrıca ftp de bulamaya bilirsin sanal dosya oluşturuyordur. sitemap içindeki bağlantılarda yine sitemap dosyaları sadece guruplandırılmış okadar. etikler için ayrı, yazılar için ayrı, kategoriler için ayrı site haritaları var. web master tools a tek tek eklemen gerekmezdi zaten oradaki amaç tek bir sitemap altında bir kaç sitemap toplamak. Ama tavsiyem o eklentiyi kullanma Sitemap Xml yada All in one eklentisini kullan.

• Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

illaki sitemap.xml olacak değil o eklendi o şekilde adlandırıyor, ayrıca ftp de bulamaya bilirsin sanal dosya oluşturuyordur. sitemap içindeki bağlantılarda yine sitemap dosyaları sadece guruplandırılmış okadar. etikler için ayrı, yazılar için ayrı, kategoriler için ayrı site haritaları var. web master tools a tek tek eklemen gerekmezdi zaten oradaki amaç tek bir sitemap altında bir kaç sitemap toplamak. Ama tavsiyem o eklentiyi kullanma Sitemap Xml yada All in one eklentisini kullan.

Neden diğer eklentileri önerdiğiniz söyleyebilir misiniz? Bir de sadece ana sitemap'i eklesem yeter mi?

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

TheLacivert adlı üyeden alıntı

Neden diğer eklentileri önerdiğiniz söyleyebilir misiniz? Bir de sadece ana sitemap'i eklesem yeter mi?

Çünki google amca site haritalarının isminin sitemap.xml olmasını sever ve ister. Diğerlerini önerdim çünkü hem daha kullanışlı hemde daha iyi, ayrıca All in one klentisi sadece site haritası için değil seo içinde kullanışlı ve güzel bir eklenti.
Evet sadece ana haritayı eklemeniz yeterli.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Çünki google amca site haritalarının isminin sitemap.xml olmasını sever ve ister. Diğerlerini önerdim çünkü hem daha kullanışlı hemde daha iyi, ayrıca All in one klentisi sadece site haritası için değil seo içinde kullanışlı ve güzel bir eklenti.
Evet sadece ana haritayı eklemeniz yeterli.

YOAST'ı da ben seviyorum nedense :) Bu eklentiyi de sadece sitemap için kullanmıyorum zaten :) Tamam hemen ana sitemap'i ekliyorum.

Ayrıca All In One Seo ve Google Sitemap Generator de böyle indexli yapıyor "sitemap.xml" olarak oluşturmuyor.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

TheLacivert adlı üyeden alıntı

YOAST'ı da ben seviyorum nedense :) Bu eklentiyi de sadece sitemap için kullanmıyorum zaten :) Tamam hemen ana sitemap'i ekliyorum.

Ayrıca All In One Seo ve Google Sitemap Generator de böyle indexli yapıyor "sitemap.xml" olarak oluşturmuyor.

yanlışınız var ben onu kullanıyorum şuan ve sitemap.xml olarak oluşturuyor.

izayin izayin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 6 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
sitemapı inceledim gayet doğru ve sorunsuz görünüyor. dahada hızlı index almak istiyorsanız wp ye bir kaç ping servisi daha ekleyin derim ama doğal akışına bırakın zamanla dahada hızlanacaktır içerik çalınma korkunuz varsa dmca kullanın

• Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

izayin adlı üyeden alıntı

sitemapı inceledim gayet doğru ve sorunsuz görünüyor. dahada hızlı index almak istiyorsanız wp ye bir kaç ping servisi daha ekleyin derim ama doğal akışına bırakın zamanla dahada hızlanacaktır içerik çalınma korkunuz varsa dmca kullanın

Netyay.com adında bir site var ne yazsam aynen alıyor, altına da kaynak olarak konuyu gösteriyor, üstelik benden hızlı index alıyor... Anlamadım gitti.

izayin izayin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 6 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
muhtemelen rss çekiyor sizden pm atın skype yardımcı olayım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al