wmaraci reklam

Türkiye'nin ilk çip fabrikasının temeli ASELSAN ve Bilkent Üniversitesi ortaklığı ile atıldı

17 Mesajlar 1.836 Okunma
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Gayet açık olan bir şey varsa o da sizin düşünce bozukluğunuz.

wmaraci
reklam

MarkadanAlCom MarkadanAlCom HaberLobisi.Com Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 26 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam aslında haberin başlığını,
Türkiye'de iyi şeylerde oluyor. diye atacaktım

Olacakları hissettiğim,
ya da bildiğim için yazmadım :)

Ha yeri gelmişken,
Alacak verecek le halledenin,
Allah belasını versin.
Ama hizmet edenden de Allah razı olsun.

Bence süper bir başlangıç.
Türkiye için, olmalıydı zaten de.
Geç kalındı mı? Evet kesinlikle.
Bu hizmeti tamamlayanlar için yukarıdaki cümlem aynen geçerli.
SrcnAkty

kişi bu mesajı beğendi.

HaberTuketici.com, MilliSpor.com, HaberLobisi.com, F1Turkiye.org, MarkadanAl.com ,1905Aslan.com

cortex cortex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sistem Destek Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Türkiye ilerliyor diyenler otursun "devrim arabaları" filmini izlesin.
Bu haber aklıma 15 yıl önce Türkiye kendi piyade tüfeğini üretmeye başlayınca sevinenleri aklıma getirdi. Gel gör ki askerlerimiz halen 1978 model bozuk g3 piyade tüfeklerini kullanıyor.

ek olarak: Tübitak'ın yıllardır aldığı bütçelere bakılsın ve neleri günlük yaşantımıza sokabilmiş mukayese edilsin lütfen.
İlerleme çip fabrikası kurmakla olmuyor. Daha dün 15 yaşında çocuk sınıfından polislerce alınıp tutuklandı. Hukuğun adeletin olmadığı yerde yolsuzlukların alıp gittiği yerde çip fabrikasına sevinmek trajikomik olmuş.

SekmekciSoft SekmekciSoft ---- Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dsadada
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 10 / 37
  • Ticaret 5, (%100)
Yahu kardeşim pat diye olmaz ki bu işler, bu bi belki başlangıç bence güzel bir başlangıç.Ha ama tabii ki aksilikler çıkabilir, işler yürümeyebilir, bunlar olasıklar dairesinde.
Ama siz burada bu gelişemeden bile rahatsız olur ve bu ülke için hiç bir şey yapmayıp yapanlara da saygı duymaz iseniz, kusura bakmayın ama ne ülke gelişir ne de sizin o dar görüşleriniz.
Bence gözümüz de ki at gözlüklerini çıkarmanın vakti geldi.İnşallah ülkemiz vatanımız teknoloji de, sağlıkta, sanat'ta, sporda, ve daha pek çok konuda hızlı bir şekilde gelişebilir.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

teknoimage teknoimage Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 7 / 51
  • Ticaret 8, (%50)
:D şimdi arkadaşlar Türkiye'mde ilk çip fabrikası 2009 yılında ikiteli organize sanayi bölgesinde kuruldu ve şirket çip üretmeye başladı çip üretmek için kullandıkları makineler Tayvan ve Venezuela geldi ve o çipleri kimse satılmadıgından firma sahibi (Cavit Bey ) Fabrikayı Kapatarak hiperbarik oksijen tedavi kabinleri yani basınç odaları yapmaya başladı :) inan bana her ürettiğiniz malzemeyi satamazsanız bunlar ekonomik olmaktan cıkar birde zaten roketsan 1998 yılından beri kendi yonga çiplerini geliştirmekte ve üretmektedir sonrasında hükümet rafından tübitakın 5 kişilik heyetine 1 güreş hakemi 1 il meclis üyesi 3 adet imam hatipmezunu maliyesi getirildiginden beri bir gelişme beklemeyin aynı sey aselsan içinde geçerli suan aselsanla odtünün 10 senlik geliştirme paln ve inivasyon arge anlaşması var m48 tankların modernizasyonundakullanılantank zırhları olsun göktürk gözlem uydusu olsun anka insansız hava aracı olsun hepsi odtü mükendisleri ve askeri mühendisler tarafından geliştirilmiştir taki 2012 senesine kadar 30 tane mühendis istifa ederke emekli olmuşlardır bu kişiler başlarından işletme mezunu teknolojiden anlamayan bir yöneticiyi istemedikleri için istifa ettiler
şimdi hükümetin mili piyade tüfegi dediginiz silah g3 a3 piyade tüfegini diş yenileme yapılış halidir askere gidenler emin olunki hemen anlar atak helikopteride diş ünitesi ispanyadan motorlar amerikan getirlmektedir amerika kullanıln motorların sadece türkiye kullanımı için oldugu söylediginden 3 ülkelere satısından izin alınması mecburidir :)
son 10 senede yapılanları söylim tüketim tüketim beyin göcü
kimse bana türkiyede teknoloji gelişiyor diyemez
aynısını osmanlı içinde söylerim 600 sene boyunca o kadar mali güce ve askeri gücüne ragmen teknolojik olarak bir yenileme yapamamışlardır
o övündügümüz toplar bile venedikten gelen urban usta tarafından dökülmüştür :)
size tavsiyem ihale ilanlarına bakın :D ne demek istedigimiz anlıyacaksınız

size ufak bir anektot devlet tiyatroların basına getirilen göreş hakeminin ilk işi cibalı karakolu adlı oyunun da 5 sahneyi degiştirmek 3 karakteri çıkarmak olmuştur :D düşünü o arkadasın sanattan ne kadar anladıgına

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Böyle şeyler için kırmayalım birbirimizi :) Herkese iyi günler.

MarkadanAlCom MarkadanAlCom HaberLobisi.Com Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 26 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Birçok arkadaşım haklı.

Fakat birşeyler başladığında.
En meşhur örnek ise. Kendi otomobilimizin üretim aşamasında yaşananlar.
Benzin bilerek yada bilmeyerek konulmamış tartışması açmak istemiyorum. Fakat benzinden dolayı aracın yürümemesi sonrası olanlar üzerinde durulmalı.

Neden müthiş bir karalama kampanyası ile bir sefer daha denenebilecek bir proje tozlu raflar arasına gönderildi.

Peki o zamanın yeni teknolojiye bakış açısı ile şimdiki arasında ne fark var. Bence yok.

Yabancının Türkiye üzerinde gizli planlarını geçelim. Başta biz şu yeniliğe, gelişime bakış açımızı değiştirmeliyiz. Gelişmiş ülkelerde toplumun neredeyse tamamı bu tür işlerde en azından aşırı eleştirmeden olayın arkasında yer alıyorlar.

Bir çok hatta bütün yorum yazan arkadaşların yazılarında doğruluk payı var.

Ama bugün kurulur.
10 sene birşey yapılmadı diyelim.
Ama birgün biri gelin artık birşeyler yapalım der.
Belkide o zaman şimdidir. Yada gelecekte.
Ben ümit var oldum. Herkese de tavsiye ederim.

Tabi bu arada herşeyin eleştirildiği bir ortamda. İyi şeyler oluyor yada olacak diye çırpınanların tepki almasıda normal.

Son cümlem sevinmek diye algılanmasın.
Daha temeli atılmış. Bitsin.
Sonucuna ayrıca bakarız.

Saygılar.

HaberTuketici.com, MilliSpor.com, HaberLobisi.com, F1Turkiye.org, MarkadanAl.com ,1905Aslan.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al