freelance iş ilanları

Trafik harcamayı nasıl düşürebiliriz?

24 Mesajlar 1.920 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Top90da Top90da WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 43 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

ssyazilim adlı üyeden alıntı

hostunun güvenlik için sağladığı hizmete bağlı. bazı firewalllar var on bin kişi aynı anda saldırsa bile işlemiyor. asp teknolojileri için böyle php den anlamam. araştırmadan host almayacaksın.

Ben firewallden bahsetmedimki trafiği doldurmayacak mı ? sitesini istediği kadar korusun saldırılar tek bir ip adresi üzerinden gelmedikçe her farklı ip adresinde trafik harcayacak buda aylık limiti doldurmasına yeterde artar bile. Biraz araştırmak lazım..

Ayrıca firewallden konu açmışsın ücretsiz firewall veren firma var mı ? genelde yok. Hepsi 1 gps ye kadar korur ondan sonra gider. Saldırı güçlü olduğu zamanda hiçbir işe yaramaz saldırının boyutuna bağlı ayrıca her halükarda trafik yer firewall bile olsa.

$ Hit alan bir siteniz mi var dolar bazında para kazanın $

https://popcash.net/register/63254
wmaraci
reklam

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

Top90da adlı üyeden alıntı

Ben firewallden bahsetmedimki trafiği doldurmayacak mı ? sitesini istediği kadar korusun saldırılar tek bir ip adresi üzerinden gelmedikçe her farklı ip adresinde trafik harcayacak buda aylık limiti doldurmasına yeterde artar bile. Biraz araştırmak lazım..

trafik sınırlayıcıdan haberiniz yokmu sizin ? asp teknolojisi için webconfige tek satırlık trafik sınırı kodu ile max trafik sınırı koyarsın olur biter. araştırmak lazım ;)

• Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 43 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

trafik sınırlayıcıdan haberiniz yokmu sizin ? asp teknolojisi için webconfige tek satırlık trafik sınırı kodu ile max trafik sınırı koyarsın olur biter. araştırmak lazım ;)

İstediğin kadar sınırlama koy öyle bir trafik harcanırki..

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Trafiğin sorun olmayacağı, limitsiz hosting sağlayabiliriz.

DDoS gibi ataklarla karşı karşıyaysanız, öncelikle buna bir çözüm bulmak gerekir. Firewall öneren arkadaşlar bu yüzden bahsetmişlerdir.
freewp

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

İstediğin kadar sınırlama koy öyle bir trafik harcanırki..

Dostum. bak anlatamıyorum galiba. dos ataklarına karşı firewall lar zaten engelleme görevini rahat yapar. eğer host kaliteliyse. ha saldırı firewall geçti trafik yemeye başladımı? o zaman asp.net için konuşuyorum tek seferlik bağlantı için trafik sınırı koyuluyor. Bunu genelde işi bilen tüm yazılımcı uygular. dersinki tek hamlede 10mb i geçemesin. yani trafiği sömürmemesi açısından kurulan bağlantı 10mb da sonlandırılır. bu yöntem ip engelleme değildir sadece trafik sömürüsü için bir önlemdir. kurulan yeni bağlantıda limiti sıfırlar ve tekrar 10mb sınır koyar. ayrıca dos atakları trafik disable oldukdan sonra kendini otomatik yenileyemezler.

• Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 43 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

Dostum. bak anlatamıyorum galiba. dos ataklarına karşı firewall lar zaten engelleme görevini rahat yapar. eğer host kaliteliyse. ha saldırı firewall geçti trafik yemeye başladımı? o zaman asp.net için konuşuyorum tek seferlik bağlantı için trafik sınırı koyuluyor. Bunu genelde işi bilen tüm yazılımcı uygular. dersinki tek hamlede 10mb i geçemesin. yani trafiği sömürmemesi açısından kurulan bağlantı 10mb da sonlandırılır. bu yöntem ip engelleme değildir sadece trafik sömürüsü için bir önlemdir. kurulan yeni bağlantıda limiti sıfırlar ve tekrar 10mb sınır koyar. ayrıca dos atakları trafik disable oldukdan sonra kendini otomatik yenileyemezler.

Peki o anda siteye erişmek isteyen gerçek kullanıcılarada sınırlama koymuş olmuyormusun ? yani onlarda limitini doldurunca erişemeyecekler değil mi ?

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

Peki o anda siteye erişmek isteyen gerçek kullanıcılarada sınırlama koymuş olmuyormusun ? yani onlarda limitini doldurunca erişemeyecekler değil mi ?

dostum dediğim olayın erişimle alakası yok. bir seferdeki trafik limiti 10mb. tabi bunu istersen arttır sana kalmış 50mb da yapabilirsin. asp için default 50mb dir zaten. her gelen istek 50mbda sonlandırılır ve yeni isteği bekler. yani devamlı saldırılara karşı .net in geliştirdiği bir yapıdır bu. ve acayip işe yarar. kullanıcılara herhangi bir engel oluşturmaz.. botların trafik sömürüsü için tüm yazılımcılar bunu uygular. altını tekrar çiziyorum asp.net için konuşuyorum php de bu olay varmıdır bilemem.

• Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 43 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

dostum dediğim olayın erişimle alakası yok. bir seferdeki trafik limiti 10mb. tabi bunu istersen arttır sana kalmış 50mb da yapabilirsin. asp için default 50mb dir zaten. her gelen istek 50mbda sonlandırılır ve yeni isteği bekler. yani devamlı saldırılara karşı .net in geliştirdiği bir yapıdır bu. ve acayip işe yarar. kullanıcılara herhangi bir engel oluşturmaz.. botların trafik sömürüsü için tüm yazılımcılar bunu uygular. altını tekrar çiziyorum asp.net için konuşuyorum php de bu olay varmıdır bilemem.

İlginç asp hiç kullanmadım ondan bilmiyorum ozaman bunu phpde böyle birşey yok :D

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

İlginç asp hiç kullanmadım ondan bilmiyorum ozaman bunu phpde böyle birşey yok :D

İşte bu yüzden Türkiye deki bankaların %90 ınının sitesi aspx ile yazılıyor. Güvenlik ve koruma için aspx. Teknolojinin mucidi Microsoft bile aspx kullanıyorsa vardır bir bildiği değilmi :)

freewp freewp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)

Maliyetli oluyor ;) ben aldım aylık 40 lira ödücem 2gb ram var çift çekirdek hızlı işlemci zaten diğer özellikler full sınıırsız site için gerekli olan şey zaten trafik oda sınırsız oluyo üstelik çok hızlı

Evet baya maliyetliymiş

Ek Olarak:

senelik 40tlye 50gb aylık trafik sağlayan host var. istiyorsan özel at firmanını adını veriyim.. Aylık 50gb trafik sınırı yeterde artar.

Şuan aylık 300 gb

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al