wmaraci reklam

Fiyat Karşılaştırma Sitesi

13 Mesajlar 2.776 Okunma
wmaraci reklam

UfukTAN UfukTAN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 24 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Arkadaşlar fiyat karşılaştırma sitesi açmayı düşünüyorum elimde bu işe uygun olduğunu düşündüğüm 6-7 yıllık bir alan adı mevcut.

Araştırma yaptım ama açıkçası tam anladığımı söyleyemem.
Bu sistemi ufak bir miktara satın alınabilecek siteler varmış ve reklama tıklamada belirli oranda yine tıkladıktan sonra alışveriş yapıldığında ayrı bir pay alınıyormuş.

Burada anlattığım konuyu iyi bilen birileri olduğunu düşünüyorum bana sıfırdan bu işe nasıl girerim, ne yapmalıyım, nasıl alınıyor, sistemi nasıl entegre ediyorum vb. konularda açıklama yapabilir misiniz?

wmaraci
reklam

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
"Bu sistemi ufak bir miktara satın alınabilecek siteler varmış" derken böyle birşeyi ilk defa sizden duyuyorum, kimse size o sistemi ufak bir fiyata sağlamaz, sağlasa bile siteye eklenecek reklamları, yada tıklama sonrası yapılacak alışverişte kar ortaklığı gibi bir sistemi birlikte vermez, veremez.

Domain mevcutsa, istediğiniz sistemi içeren 10'larca site mevcut ama sanmıyorum ki dağıtımda olan bir script olsun, belki yabancı kaynaklarda örnek bulabilirsiniz ki aynı sistemi yaparsanız sizin farkınız olmaz, aynı şekilde sizi seçmeleri için bir sebepte, sıfırdan üzerine birşeyler katacağınız ve satın alacağınız yazılım ile yayına başlayabilirsiniz, gösterim başı ve tıklamadan giden ref. link ile kar ortaklığı olayına ise bu sistemi kullanan satıcılar ile görüşerek sağlayabilirsiniz.

elegan elegan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 3, (%100)
hep yapılmışı düşünüyorsunuz, ya yapılmamışı yapacaksın yada üzerine efsane şeyler katacaksın yoksa ol maz.

emrahavci emrahavci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 24 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Özel Bir Yazılım Yazdırarak Mobil Alışveriş Sitelerinin APİ Kodlarıyla Entegre Bir Sistem Yapmalısınız . Satış Ortaklıgı Anlaşması Yaparak Kar Elde Edebilirsiniz .
Örnek ; cimri.com

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 24 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

"Bu sistemi ufak bir miktara satın alınabilecek siteler varmış" derken böyle birşeyi ilk defa sizden duyuyorum, kimse size o sistemi ufak bir fiyata sağlamaz, sağlasa bile siteye eklenecek reklamları, yada tıklama sonrası yapılacak alışverişte kar ortaklığı gibi bir sistemi birlikte vermez, veremez.

Domain mevcutsa, istediğiniz sistemi içeren 10'larca site mevcut ama sanmıyorum ki dağıtımda olan bir script olsun, belki yabancı kaynaklarda örnek bulabilirsiniz ki aynı sistemi yaparsanız sizin farkınız olmaz, aynı şekilde sizi seçmeleri için bir sebepte, sıfırdan üzerine birşeyler katacağınız ve satın alacağınız yazılım ile yayına başlayabilirsiniz, gösterim başı ve tıklamadan giden ref. link ile kar ortaklığı olayına ise bu sistemi kullanan satıcılar ile görüşerek sağlayabilirsiniz.

Script anlamında demedim hocam. Şimdi söyle; firmalar bir sisteme kayıt oluyor fiyat karşılaştırma listesinde ürünleri çıksın diye o firma bunu bir sistem haline getirmiş ve satışa sunmuş. Bir nevi marketing sistem.

Buraya değinilmiş sisteme arkadaşlar ben bu konu hakkında bilgi sahiplerinden yardım istiyorum.

Ek Olarak:

elegan adlı üyeden alıntı

hep yapılmışı düşünüyorsunuz, ya yapılmamışı yapacaksın yada üzerine efsane şeyler katacaksın yoksa ol maz.

Buna örnek olarak referans verirseniz incelerim.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
yazıyı okudumda pek içime sinmedi yapacaksan sıfırdan kodlatmanda fayda var
yada şehir fırsatı gibi birşeye çevir domainin uygunsa kar oranın daha iyi olacağı kesin

elegan elegan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 3, (%100)
epey, cimri, akakce, kiyas la böyle uzar gider..

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 24 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

ermaneray adlı üyeden alıntı

yazıyı okudumda pek içime sinmedi yapacaksan sıfırdan kodlatmanda fayda var
yada şehir fırsatı gibi birşeye çevir domainin uygunsa kar oranın daha iyi olacağı kesin

Haklısın dostum ama yardım istediğim kısım şu;
Sitenin kodlamasından nasıl olması gerektiğinden bahsetmiyorum.
Siteyi kodlayıp içine firmaları ve ürünlerini koymakta mesele değil.
Mesele şu; firmalar bu tür sistemlere kayıt olup isimlerini listeye eklerler ve ürünlerini xml ile çekeriz. Tıklama başı maliyet alınır. Yani şöyle düşünün reklam veriyorlar ama sitelerinin değil cimrideki gibi ürünlerinin.
Bu sistemi elinde tutan büyük firmalar var. Ürün sahipleri sitelere tek tek kayıt olmuyor. Merkez firmaya kayıt oluyor isteyen site gidip alıp sitesine entegre ediyor.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
O büyük firmalar ile sende iletişime geçebilirsin
Atıyorum index elk. Ama firmanın xml vermesi icin senin yazılımın olmalı dogru çalışmalı gibi bunları yap hayata geçir bence bedava yapıp 2 3 yil sonra ücret istersin firmalardan tabiki ikna etmen lazım xml verecek firmaları
Şuan oturmuş piyasa var alışkanlıklar var unutma
UfukTAN

kişi bu mesajı beğendi.

Vee Vee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek seo
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 3 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
göründüğü gibi kolay değil nerden mi biliyorum şu anda bende yapmaya çalışıyorum az kaldı :D satarım sana sistemi 5 bine.
UfukTAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al