wmaraci reklam
lidertakipci

Doğu Türkistan'da namaz ve tesettürün yasaklanması

32 Mesajlar 4.795 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

biz buna laiklik demekteyiz. olması gerekende buydu. din devlet işlerine girerse orada eşitlik, adalet biter.

Ben okulumda da namazımı kılarım iş yerimde de namazımı kılarım. Kim karışabilir buna? Eskisi gibi höt dendiğinde susan Müslümanlar yok artık karşınızda. Sizin laiklik anlayışınız İslam'ı her yerden silmek anlaşılan. Nedir bu İslam düşmanlığınız anlamadım gitti arkadaş. Szin gibi televizyonlara çıkıp okullarda namaz kılınıyor, irtica yapılıyor diyenlerin de cenaze namazı kılınıp tabutta taşınıyor.
uzmanegitimi iskifogl wormied

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BeHappyDude BeHappyDude Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Her zaman diyorum tekrar diyeceğim, sabrımızı deniyorlar rahatlık batıyor bazılarına.! Allah hidayet eylesin. Birkere olsun karşıma çıksın İslam karşıtı insanda göstereyim Osmanlı Torunu nasıl oluyormuş. Adamın sinirini zıplatırlar yeminederim.

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Bizler birbirimizi yediğimiz sürece, bizleri sömürenleri asla göremeyeceğiz.

Bu konu çok güzel bir örnek oldu.

kişisel bloğ • tevfik.org

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

biz buna laiklik demekteyiz. olması gerekende buydu. din devlet işlerine girerse orada eşitlik, adalet biter.

Din ve devlet işleri ayrı yürüyecek diye insanlar dinlerinden mi olsun? veya işsiz mi kalsın? Bu yaptıkları ''ya dinini bırak gel çalış ya da bırakma ne halin varsa gör'' demek.
isousluer WampiR BeHappyDude

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ilginciz ilginciz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ceyrancı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 76 / 123
  • Ticaret 1, (%100)
Bu yasak benim bildiğim çinde uygulanacak.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Ben okulumda da namazımı kılarım iş yerimde de namazımı kılarım. Kim karışabilir buna? Eskisi gibi höt dendiğinde susan Müslümanlar yok artık karşınızda. Sizin laiklik anlayışınız İslam'ı her yerden silmek anlaşılan. Nedir bu İslam düşmanlığınız anlamadım gitti arkadaş. Szin gibi televizyonlara çıkıp okullarda namaz kılınıyor, irtica yapılıyor diyenlerin de cenaze namazı kılınıp tabutta taşınıyor.

Normalde 'isousluer' isimli kullanıcıyı ve yorumlarını tasvip etmem. Kafa yapısı ve düşünce tarzı diyelim.

Ancak bugüne kadar Türkiye'de yapılan yanlış bence buydu. Türkiyede dinin yasaklı bir iş gibi yapılması yanlıştı, nasıl ki dinin kullanılması yanlışsa.

Unutmayın eğer birşeyi tabu haline getirirseniz, o şey başkaları tarafından kullanılabilir bi şey haline gelir. 18+ kişilerin bulunduğu mekanlarda türban da serbest olmalı, namaz için de uygun ortamlar sağlanmalı. Bence bunda bi sakınca yoktur. Eğer kişilerin işlerinden çalmıyorsa, adam işini 'namaz kılıcam' bahanesiyle aksatmıyorsa eğer bunda da bi sakınca yoktur.

Ha laikliğe gelince, Laiklik din ve devlet işlerinin ayrılmasıdır. Doğru bir tanım. Ancak tanımın alt anlamını Webdost lütfen araştır. Laiklik insanların dinini sakladığı birşey değildir. Laiklik ülke yönetimiyle ilgili olan bir tanımdır.

Laiklik, devletin, vatandaşlarıyla olan ilişkilerinde inançlara göre ayrım yapmaması ve ayrıca, herhangi bir inancın, özellikle de bir toplumda egemen olan inancın, aynı toplumda azınlıkların benimsediği inançlara baskı yapmasını önlemesi demektir. Kısaca laiklik, din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır.
(Alıntıdır)

chimera chimera Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Otelcilik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** C**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 69 / 50
  • Ticaret 6, (%100)
Ben ne kürt nede dinci faşizmi destekliyorum. açıkçası türkiye'de yasaklansa memnun olurum.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

chimera adlı üyeden alıntı

Ben ne kürt nede dinci faşizmi destekliyorum. açıkçası türkiye'de yasaklansa memnun olurum.

Çok beklersiniz.

BeHappyDude BeHappyDude Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

chimera adlı üyeden alıntı

Ben ne kürt nede dinci faşizmi destekliyorum. açıkçası Türkiye'de yasaklansa memnun olurum.

Çok film izlemişe benziyorsun.

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Orada sürekli katliam oluyor. Ölenlerin bir çoğunun suçu sadece Türk olmak. Şuna eminim orada ölenler araplar olsaydı Oy ile seçilen kişiler buna el atarlardı.

Yanlış biliyorsunuz orada ölenlerin suçu Türk olmak değil müslüman olmak. Ve ayrıca şu arap düşmanlığı nedir ya.. Resmen ırkçı söylemler bunlar. Şahsen ben utandım.
isousluer BeHappyDude

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al