wmaraci reklam
lidertakipci

info'su olmaya eski bir domain banlımıdır.

8 Mesajlar 954 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

murro murro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar eskiden kullanılmış bir domain alırken hepimiz domainde google, adsense banı varmı yokmu araştırmaya çalışıyoruz. Bazı seo tools araçları olan sitelere bakıyoruz ama bu sitelerin büyük bir çoğunluğu infosu olan domaine bansız, infosu olmayan domaine banlı deyip geçiyor, bir sitenin banlı dediğine başka bir site domainin banı yoktur deyip çıkıyor işin içinden, fakat hal böyle oluncada biz çıkamıyoruz işin içinden. :confused:
Şimdi şu sorulara bir açıklık getirirseniz çok memnun olurum;
1- İnfo:alanadı.com şeklinde baktığımızda info'su bulunmayan domain banlımıdır.
2- Bir domainin infosu google'a geçtikten sonra sadece google banlarsamı silinir yoksa domain sahibi sitesini kapattıktan sonra info'yu kendisi silebilirmi.
3- archive.org 'da sitenin geçmişini görüyoruz, fakat info:alanadı.com deyince google'da herhangi bir info göremiyorsak bu bize neyi gösterir.

wmaraci
reklam

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
bende sitelere bakıyorum wmaracı ban kontrolünde banlı çıkıyo anlamadım :)

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)

ismail03 adlı üyeden alıntı

bende sitelere bakıyorum wmaracı ban kontrolünde banlı çıkıyo anlamadım :)

Aynen arkadaşım; wmaracı gibi bazı sitelerde banlı çıkıyor, bazılarında bansız.
örneğin wmaracında banlı çıkan bir domainim bannedcheck.com'da bansız çıkıyor. Bu işin uzmanları konuya birşeyler yazarsa benim gibi birçok arkadaşın kafasındaki sorulara ışık tutabileceğini düşünüyorum.

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)
wmaracindaki sistem siteye bakıyor sitede reklam görünmüyor ise banlı gösteriyor zamanında kapatılmış yada boş olan domainler bu yüzden banlı görüntüleniyor ayrıca banlı olan bir domain düştükten sonra siz yeni sahibi olarak alırsanız google'a mail atıp bunu bildirirseniz ki domain register kayıtları görüntüleniyor zaten ban'ı kaldırırlar yeterki yeni sahibi siz olun

www.parkpera.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)

castiel adlı üyeden alıntı

wmaracindaki sistem siteye bakıyor sitede reklam görünmüyor ise banlı gösteriyor zamanında kapatılmış yada boş olan domainler bu yüzden banlı görüntüleniyor ayrıca banlı olan bir domain düştükten sonra siz yeni sahibi olarak alırsanız google'a mail atıp bunu bildirirseniz ki domain register kayıtları görüntüleniyor zaten ban'ı kaldırırlar yeterki yeni sahibi siz olun

O zaman banlı yada bansız olmasının yeni sahibi açısından hiçbir önemi yok, yanlış anlamadım değilmi.

• Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)

murro adlı üyeden alıntı

O zaman banlı yada bansız olmasının yeni sahibi açısından hiçbir önemi yok, yanlış anlamadım değilmi.

Yeni sahibi iseniz dediğim olur aksi halde örneğin benim domainim banlı olsa size satsam sizde bunu kullansanız olmaz mutlaka o domain tamamen düşmesi ve silinmesi lazım eğer aldığınız domain devam ettirilen bir domain ise malesef aynı kişi üstüne görünecektir ve ban sürecektir

www.parkpera.com

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)

castiel adlı üyeden alıntı

Yeni sahibi iseniz dediğim olur aksi halde örneğin benim domainim banlı olsa size satsam sizde bunu kullansanız olmaz mutlaka o domain tamamen düşmesi ve silinmesi lazım eğer aldığınız domain devam ettirilen bir domain ise malesef aynı kişi üstüne görünecektir ve ban sürecektir

Cevaplarınız için teşekkürler. Dün düşen belirli bir kitleye hitab eden bir domain almıştımda bu yüzden kafam karıştı biraz.

• Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)

murro adlı üyeden alıntı

Cevaplarınız için teşekkürler. Dün düşen belirli bir kitleye hitab eden bir domain almıştımda bu yüzden kafam karıştı biraz.

zamanında sahibi olduğum anlasilmaz.com adresi banlıydı sonradan fark ettim google'a mail attım olayı anlatıp register kayıtlarına bakmalarını istedim ban'ı açmışlardır ilerleyen zamanlarda adsense'ye kayıt oldum 100$ toplayıp parayı alamadan siteyi kapatmıştım (başka nedenlerden dolayı)

www.parkpera.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al