wmaraci reklam
lidertakipci

Bu arayüzü nasıl yapmışlardır ??

18 Mesajlar 2.860 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

alikar alikar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 29 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

cwt adlı üyeden alıntı

bootstrap ile jquery'i kendiniz kıyaslarsanız daha doğru olur.
ben bootstrap'ı tercih ediyorum

Peki hocam tekrar çok saol
cwt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ThemeLove ThemeLove Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 78 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

sosyalmedya adlı üyeden alıntı

Sitenin kendi içerisinde vardır ama bunun jquery eklentileri var.Mesela http://www.jqueryrain.com/?ODA3Rflq bu örnek olabilir.

evet arkadaş örneği vermiş işte.. jquery lazy load ve css..
alikar

kişi bu mesajı beğendi.

sosyalmedya sosyalmedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 28 / 66
  • Ticaret 0, (%0)

alikar adlı üyeden alıntı

Yani demek istediğim bu tarz şeyleri nasıl yapıyorlar biz nasıl yapabilir veya yaptırabiliriz ??

Hocam bu tarz şeyleri yapmak için HTML CSS ve Javascript bilginizin olması gerekir.Yaptırmak isterseniz zaten yukarıda yapılmış örneğini verdim.Jquery'i anlarsanız yukarıdaki örneği sitenize yerleştirip kullanabilirsiniz.

Bootstrap ile jquery farklı şeylerdir.Bootstrap bir css frameworkü, jquery ise javascript kütüphanesidir.Dolaysıyla ikisinin kıyaslaması yanlıştır.Bootstrap css-html ve jquery ile oluşturulmuş hazır şablon sunar.Bootstrap içerisindeki bir çok interaktif işlem jquery ile oluşturulmuştur ve jquerye ihtiyaç duyar.
alikar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 29 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam bu tarz şeyleri yapmak için HTML CSS ve Javascript bilginizin olması gerekir.Yaptırmak isterseniz zaten yukarıda yapılmış örneğini verdim.Jquery'i anlarsanız yukarıdaki örneği sitenize yerleştirip kullanabilirsiniz.

Bootstrap ile jquery farklı şeylerdir.Bootstrap bir css frameworkü, jquery ise javascript kütüphanesidir.Dolaysıyla ikisinin kıyaslaması yanlıştır.Bootstrap css-html ve jquery ile oluşturulmuş hazır şablon sunar.Bootstrap içerisindeki bir çok interaktif işlem jquery ile oluşturulmuştur ve jquerye ihtiyaç duyar.

Saol hocam

wmaraci
wmaraci

infstock infstock WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Alıntı yaptığım arkadaş gayet iyi açıklamış. Bu açıklamaya katılmakla birlikte konuyu açan arkadaşın gonderdiği linkte "Angular js" kullanıldığını belirtmek istedim. kodlar arasında "ng-app" geçmekte. "ng-app" Angular js kullanıldığını belirtir. Angular js de jquery gibi bir javascript kütüphanesidir. Arayüz kod yazımında birden çok kütüphaneyi birarada kullanabilirsiniz. Bu yuzden tek bir kütüphaneyi takılmamak gerekir. Peki aynı şeyi diğer kütüphanede yapabiliyoruz neden başkasına ihtiyac var diyorsanız kütüphanelerin farklı avantaj ve dezavantajları vardır. kod yazan kişiler hangisini biliyor ve kendilerine hangisi kolay geliyorsa genelde onu tercih ederler. Umarım kafanızdaki düşünceler biraz daha netleşmiştir.
alikar

kişi bu mesajı beğendi.

templates.informationstock.com
www.informationstock.com

sosyalmedya sosyalmedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 28 / 66
  • Ticaret 0, (%0)

infstock adlı üyeden alıntı

Alıntı yaptığım arkadaş gayet iyi açıklamış. Bu açıklamaya katılmakla birlikte konuyu açan arkadaşın gonderdiği linkte "Angular js" kullanıldığını belirtmek istedim. kodlar arasında "ng-app" geçmekte. "ng-app" Angular js kullanıldığını belirtir. Angular js de jquery gibi bir javascript kütüphanesidir. Arayüz kod yazımında birden çok kütüphaneyi birarada kullanabilirsiniz. Bu yuzden tek bir kütüphaneyi takılmamak gerekir. Peki aynı şeyi diğer kütüphanede yapabiliyoruz neden başkasına ihtiyac var diyorsanız kütüphanelerin farklı avantaj ve dezavantajları vardır. kod yazan kişiler hangisini biliyor ve kendilerine hangisi kolay geliyorsa genelde onu tercih ederler. Umarım kafanızdaki düşünceler biraz daha netleşmiştir.

Hocam görüşlerinize katılmakla birlikte şu düzeltmeyi yapalım.Angularjs aslında bir javascript kütüphanesi değil gelişmiş bir javascript frameworkdür.
alikar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 29 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam görüşlerinize katılmakla birlikte şu düzeltmeyi yapalım.Angularjs aslında bir javascript kütüphanesi değil gelişmiş bir javascript frameworkdür.

Bayaa karışıkmış hocam, Şu sınavlar bitsin detaylı ilgilenecegim inşallah

infstock infstock WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Dostum aşağıdaki linklerden bakabilirsin "JavaScript libraries" ve "kütüphane" isimleri kullanılır. Amacımız arkadaşların kafasını toparlamaya çalışmak olduğu için bu tür kelimelere takılmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Javascript altyapısıyla alakalı olduğu ve ne için kullanıldığı bilinse yeterli bu konuşmalar esnasında diğer türlü arkadaşların kafası iyice karışacak :)

https://developers.google.com/speed/libraries/devguide
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_JavaScript_libraries
http://muratcorlu.com/post/angularjs-kullanmak-icin-10-neden/
alikar

kişi bu mesajı beğendi.

templates.informationstock.com
www.informationstock.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al