wmaraci reklam
lidertakipci

2015 ygs başvuruları hakkında

12 Mesajlar 2.537 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

xTrNikola xTrNikola WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 568
  • Beğeniler 22 / 39
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
2015 ygs başvurusu yaptıktan sonra 50 tl ödeme için Atmye gittiğimde oturum seçeneğinde 1 oturum yazıyorum. Fatura bulunamadı diyor. 2 oturum deniyeyim dedim bilgilerim çıktı ödemesini yaptım. Ama kafama takılan şu, ygs 1 oturum değil mi?

Başvuruda bir sıkıntı olmuş olabalir mi?

wmaraci
reklam

AlfaTeam AlfaTeam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 69 / 49
  • Ticaret 2, (%50)
ygs tek oturum hocam hatırladığım kadarı ile, bi kontrol ettirin bence

• Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 568
  • Beğeniler 22 / 39
  • Ticaret 15, (%100)
Evet tek oturum ama ben 2 oturum seçince ödeme yapabildim. Sistemde de ödeme yapıldı diyor 2015 ygs için

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Meslek lisesi öğrencisi misiniz yoksa diğer lise türlerinden mi? Yanlış hatırlamıyorsam meslek liseleri daha az ücret yatırıyordu direk giriş hakkı kazanacakları için. Geçen sene bizim dönemde bazı meslek grupları 10TL, biz 40TL ödemiştik. Bu yüzden oturum farkı olabilir, miktar doğru ve ösym sitesinde yatmış görünüyorsa sorun olmaz. İsterseniz bir ÖSYM başvuru merkezinden kontrol edin veya ÖSYM'yi arayıp sorun...

wmaraci
wmaraci

begenikas begenikas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 22 / 20
  • Ticaret 16, (%94)
Kayitta size verilen belgede bir şifre mevcut,bu sifre ile ais.osym.gov.tr uzerinden tc niz ile giris yapin,odeme bilgilerinizi ve kayidinizi kontrol edin derim ben.yatirdiktan sonra ben kontrol ettim onaylandi gozukuyordu

• Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 568
  • Beğeniler 22 / 39
  • Ticaret 15, (%100)

begenikas adlı üyeden alıntı

Kayitta size verilen belgede bir şifre mevcut,bu sifre ile ais.osym.gov.tr uzerinden tc niz ile giris yapin,odeme bilgilerinizi ve kayidinizi kontrol edin derim ben.yatirdiktan sonra ben kontrol ettim onaylandi gozukuyordu

Benim ödeme onaylandı gözüküyor. Bir sıkıntı göremedim. Ödemenin onaylanması başvurunun da onaylanması anlamına geliyorsa başvurum onaylandı. Ama benim sorum 2 oturum ne alaka bi onu yazınca ödeme yapabildim.

begenikas begenikas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 22 / 20
  • Ticaret 16, (%94)
Onu bilmiyorum hocam eger meslek lisesindeyseniz belki onunla alakalıdır,benim bildiğim başvuru nette kabul edilmiş görünüyorsa tamamdır...daha fazla bilgiye sahip olan varsa konuda takipteyim

• Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 568
  • Beğeniler 22 / 39
  • Ticaret 15, (%100)

begenikas adlı üyeden alıntı

Onu bilmiyorum hocam eger meslek lisesindeyseniz belki onunla alakalıdır,benim bildiğim başvuru nette kabul edilmiş görünüyorsa tamamdır...daha fazla bilgiye sahip olan varsa konuda takipteyim

Doğrumu bilmiyorum ama forumdonanimhaber de bir konuda gördüm. Birincisi sınavsız geciş ikincisi normal girecekler içinmiş. Bunu mantıklı buluyorum. Çünkü sınavsız geçiş için bir seçenek olmalı.

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
Normal sınava giriş 40 tl , meslek liseli olanlar için direk geçiş +10 tl toplamda 50 tl ödüyorsunuz sınava girdikten sonrada sınavsız geçiş hakkını kullanabiliyorsunuz, bize böyle bilgilendirme yapıldı.Bende direk 2.seçeneğe tıkladım birinde 10 tl birinde 50 tl yazıyordu sanırım 50tl ikisini de kapsıyor, 10 tl sınava girmek istemeyenler için.

• Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 568
  • Beğeniler 22 / 39
  • Ticaret 15, (%100)

xrople adlı üyeden alıntı

Normal sınava giriş 40 tl , meslek liseli olanlar için direk geçiş +10 tl toplamda 50 tl ödüyorsunuz sınava girdikten sonrada sınavsız geçiş hakkını kullanabiliyorsunuz, bize böyle bilgilendirme yapıldı.Bende direk 2.seçeneğe tıkladım birinde 10 tl birinde 50 tl yazıyordu sanırım 50tl ikisini de kapsıyor, 10 tl sınava girmek istemeyenler için.

2015 ÖSYS KLAVUZUNDA:

• “YGS’ye girmek istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler 50,00 TL’yi,
• “Sınavsız geçiş hakkım var, YGS’ye girmek istemiyorum, sadece sınavsız geçişe başvurmak istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler 15,00 TL’yi (Bu seçeneği işaretleyen adaylardan süresi içinde 15,00 TL ücreti yatırmayanlar sınavsız geçiş hakkı için yükseköğretim programı tercihinde bulunamaz.)

Büyük ihtimalle doğru yatırmışımdır.
xrople

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al