wmaraci reklam
lidertakipci

'Yeni Başlayan' Herkesin Okuması Gereken Bir Makale

3 Mesajlar 765 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

etic etic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 16, (%100)
Blogum için yazdığım bir yazı: İnternetten Para Kazanmak

Bu tür blogların olmazsa olmasıdır elbette. İnternetten para kazanmanın sırları gibi birçok başlıkta birçok makale yazılmıştır. Bunların çoğu da birbirinin kopyası özgün olmayan, dişe dokunmayan şeyler. Ben size daha ilk paragrafta internetten para kazanmanın gerçekten var olup olmadığını söyleyeyim. Maalesef internetten para kazanılmıyor. Ama sabredip yazıyı sonuna kadar okursanız durumun değişebileceğini göreceksiniz.

Neden maalesef dedim? Çünkü bu işlere yeni başlayanlar (hatta webmaster forumlarında yeni başlayanlar kategorisi bile var) internet ve para kelimelerini yan yana getirince bunun havadan sudan kolay bir iş olduğunu zannediyorlar. Hal böyle olunca ortalık spam,çöplük siteler ve böyle acemileri kandıran **************larla doluyor. Hepimiz başlarda bu tip kişilere denk geldik, İtiraf edelim.

Öncelikle şunu söyleyeyim ki, herhangi bir sayfada sitede mail okuayark para kazan, her gün 1 kere tıkla, yok efenim 3 günde bir şu maili gönder gibi viral tarzı şeyler gördüğünüzde sayfayı hemen kapatın.

Peki internetten gerçekte nasıl para kazanılır. Bu işin püf noktalarını bir makale de anlatıp bitirmem mümkün değil tabiki. Ama özet geçeceğim merak etmeyin. Şöyle düşünelim. Normal hayatta para kazanmak kolay mı? Zor hem de çok zor dediğinizi duyar gibiyim. Bir sürü meslek ve bu mesleklerin türlü türlü çileleri sıkıntıları var değil mi? İşte internet üzerinden yapılan bir çok iş için de aynısı geçerli. Yani emek vermeden yemek olmuyor. Bir tane site açtım. içine üç tane kopya yazı girdim. Sonra da herkes reklamlarıma tıkladı ve para kazandım. böyle bir şey size mantıklı geliyor mu? Geliyorsa yazıyı okumayyı bırakabilirsiniz. Devam edenler için şu örneği verelim. Örneğin gerçek hayatta bir kitapçı dükkanı açtınız. İçine sadece herkeste bulunan 2 adet kitap koydunuz ve kimsenin sizin bir kitapçı açtığınızdan haberi yok. Sizce ne kadar satış yapabilirsiniz. Büyük bir mucize gerçekleşti ve dükkanınıza 2 müşteri geldi diyelim. Onlar da dükkan da sadece herkesde bulunan 2 kitabın olduğunu görüp hemen çıkacak, bir daha dükkanınıza asla uğramayacak hatta başklarına da kötüleyecektir, hiç iyi bir kitapçı olmadığınızı. :) İşte google'nın mantığı budur. Google diyecek ki demekki bu kitapçı(site) işe yaramaz.Ve sizi arka sıralara atacaktır.

Site ve içerik üzerinden (adsense) reklamlara tıklama yoluyla gelir elde etmenin giriş kısmını açıklamış olduk..

kaynak: http://www.vebkur.com/internetten-para-kazanmak-mumkun-mu/
kalemdir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KingzTR KingzTR Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** I**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel konu teşekkürler

SonicMaster SonicMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 5 / 103
  • Ticaret 3, (%100)
Doğru bir konu üzerine değinmişsiniz teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al