wmaraci reklam
lidertakipci

Blogta Tema Paylaşmanın Ne Gibi Zararı Vardır ?

11 Mesajlar 1.407 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Blogumda WordPress ve Blogger temalarını paylaşmayı düşünüyorum. w@rez olmayanlarını tabii ki. Fakat bunun için birkaç sorum olacak.

Şimdi, bir bloga tema yüklemek demek o temanın dosyaları ve resimleri demek. Resim demek boyut demek, dosyaları demek boyut demek. Hal böyle olunca sitede donma, kasma, geç yüklenme gibi sorunlar oluşur mu diye düşünmeden edemiyorum.

Eğer blogumda tema paylaşırsam yukarıda yazdıklarım gibi sorunlarla karşılaşır mıyım ? Yoksa resimlerin ve dosyaların boyutlarından korkmama gerek yok mu ? Sunucu özelliklerimi soran olursa gerçekten iyi bir sunucum var. O konuda sıkıntım yok. İleriye dönük olarak soruyorum.

İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar.

wmaraci
reklam

oorka oorka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 36 / 101
  • Ticaret 5, (%100)
Upload Sitelerine Yükleyebilirsin Temaları Resimler için kendi Sunucu Kullan madem iyi bir sunucun var

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

oorka adlı üyeden alıntı

Upload Sitelerine Yükleyebilirsin Temaları Resimler için kendi Sunucu Kullan madem iyi bir sunucun var

Upload sitelerini şahsen sevmiyorum ve benim gibi sevmeyen çok insan var. Bu yüzden bunu yapmayı istemiyorum. Reklamlar, beklenecek süreler, captchalar vs. insanlar uğraşmak istemiyor.

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 36 / 101
  • Ticaret 5, (%100)

KaanGundovan adlı üyeden alıntı

Upload sitelerini şahsen sevmiyorum ve benim gibi sevmeyen çok insan var. Bu yüzden bunu yapmayı istemiyorum. Reklamlar, beklenecek süreler, captchalar vs. insanlar uğraşmak istemiyor.

yandex disk boşuna mı var :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

oorka adlı üyeden alıntı

yandex disk boşuna mı var :D

Yandex mail kullanan birisi olarak siz bunu diyince utandım açıkçası. Gerçekten ben bunu nasıl düşünemedim. :( :o

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)

Yandex mail kullanan birisi olarak siz bunu diyince utandım açıkçası. Gerçekten ben bunu nasıl düşünemedim. :( :o

dropbox felan daha neler var hocam olmadı mega.co.nz kullanın.

mertekin34 mertekin34 Beşiktaş Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğrafçı, Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 98 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer siten Blogger tabanlıysa hiç sorun olmaz çünkü google'ın sunucularını kullanıyorsun sırtını yaslıyorsun bir nevi adamlara :) Ama eğer kendi sunucularını kullanıyorsan hosting şirketinin kalitesine göre değişir. Benim hosting şirketim isimtescil. Türkiye'deki en popüler firma diyebilirim ve desteği çok iyi, vaad ettikleri gibi 30 dakika içinde geri dönüş yapıyorlar tam 29.dk'da yardım maillerinin geldiğini bilirim :) Godaddy de sağlam firma ama kontrol paneli ingilizce ve çok karışık. Forumdan bir arkadaşın sorunu vardı çözemedik, iletişime geçeyim desen ingilizce yazman lazım.

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 36 / 101
  • Ticaret 5, (%100)

Ben kullanıyorum Site adına Hesap açarsanız yandex te kendi disk alanınızı da kaplamamış olursunuz

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

mustafabenli adlı üyeden alıntı

dropbox felan daha neler var hocam olmadı mega.co.nz kullanın.

oorka hocam sağolsun resmen aydınlattı beni. Kafam rahat bir şekilde bu işe girebilirim artık.

:)

Ek Olarak:

oorka adlı üyeden alıntı

Ben kullanıyorum Site adına Hesap açarsanız yandex te kendi disk alanınızı da kaplamamış olursunuz

Anladım hocam. Çok teşekkürler :)

Ek Olarak:

mertekin34 adlı üyeden alıntı

Eğer siten Blogger tabanlıysa hiç sorun olmaz çünkü google'ın sunucularını kullanıyorsun sırtını yaslıyorsun bir nevi adamlara :) Ama eğer kendi sunucularını kullanıyorsan hosting şirketinin kalitesine göre değişir. Benim hosting şirketim isimtescil. Türkiye'deki en popüler firma diyebilirim ve desteği çok iyi, vaad ettikleri gibi 30 dakika içinde geri dönüş yapıyorlar tam 29.dk'da yardım maillerinin geldiğini bilirim :) Godaddy de sağlam firma ama kontrol paneli ingilizce ve çok karışık. Forumdan bir arkadaşın sorunu vardı çözemedik, iletişime geçeyim desen ingilizce yazman lazım.

WordPress tabanlı blog kullanıyorum hocam. Bende ünlü ve güvenilir bir firmayı kullanıyorum. İsimTescil'ide bilirim, hiç kullanmadım ama şikayet edenide görmedim. İlginiz için teşekkür ederim.

mertekin34 mertekin34 Beşiktaş Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğrafçı, Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 98 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

oorka hocam sağolsun resmen aydınlattı beni. Kafam rahat bir şekilde bu işe girebilirim artık.

:)

Ek Olarak:

Anladım hocam. Çok teşekkürler :)

Ek Olarak:

WordPress tabanlı blog kullanıyorum hocam. Bende ünlü ve güvenilir bir firmayı kullanıyorum. İsimTescil'ide bilirim, hiç kullanmadım ama şikayet edenide görmedim. İlginiz için teşekkür ederim.

Ek olarak tema düşük boyutlu olduğu için siteyi yormaz diye düşünüyorum çünkü ne siteler var adamlar milyon tane programı yüklemiş hala kasmıyor örneğin gezginler, tam indir, inndir vs. Sakın turbobit kullanma kendi ayağına sıkmış olursun bulut kullanacaksan ya mega kullan ne güzel 50 gb alan veriyor ya da mail.ru. Bu ikisi de hız sınırı olmadan indirebilme sağladığı için siten açısından iyi olur. Yandex diskin boyutu çok düşük uğraşma bile.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al