wmaraci reklam

Google Drive mı Yandex Disk mi?

91 Mesajlar 28.272 Okunma
wmaraci reklam

motie motie WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad M** Y**
    • Mesajlar 38
    • Beğeniler 1 / 2
    • Ticaret 0, (%0)
    Benim fotoğraflarım var yedeklemek istediğim, toplam boyut 70 GB civarında. Ücretli olarak yükseltmek istiyordum ama Yandex' in verdiği bedava alanları görünce ücretli bir servise sürekli para ödemek saçma geldi. Aslında benim tüm yedeğimin aynı yerde olmasına da gerek yok. Birden fazla hesap açarak dosyalarımı yedeklesem olur mu acaba? Mesela Şu anki data için 4 adet hesap yetiyor. En sık kullandıklarımı da masa üstünde kullandığım programa tanımlarım. Ne dersiniz? Aslında İmac kullandığım için İcloud almak istiyorum ama 200 GB için aylık 8 TL gibi bir bedel istiyor. Yani her yıl bir harddisk parası bayılmam gerekiyor. Sizce benim için en mantıklı çözüm hangisi olur?

wmaraci
    reklam

ekyildiz ekyildiz Blogger Kullanıcı
    • Üyelik 17.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Freelance
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad E** Y**
    • Mesajlar 447
    • Beğeniler 66 / 83
    • Ticaret 4, (%100)
    Megayı düşünebilirsin ben kullanıyorum ve gayet memnunum ;)

Kişisel Blog - http://ekyildiz.co

motie motie WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad M** Y**
    • Mesajlar 38
    • Beğeniler 1 / 2
    • Ticaret 0, (%0)

ekyildiz adlı üyeden alıntı

Megayı düşünebilirsin ben kullanıyorum ve gayet memnunum ;)

Fiyatları nasıl Mega' nın bir de kapanma riskinden bahsedilmiş ama 30 milyon kullanıcısı olan bir servis kapanmaz değil mi? Aslında kapanmasından çok erişimin engellenmesi risk :(

Ek Olarak: Aşağıdaki makale Mega için hiç iyi şeyler söylemiyor!!!

http://www.bebga.com/en-hizli-cloud-depolama-sistemi-hangisi/

"Sonuçlara baktığımızda açıkça görünüyor ki Mega Cloud en hızlı cloud sistemi olma özelliğine sahip. Fakat bu durum sizi yanıltmasın Mega’nın kullanıcı sayısı diğer cloud sistemlerine göre oldukça az. Bunun sebebi de geçtiğimiz dönemde Mega Cloud’un önceki servisi olan Mega Upload’ın FBI tarafından kapatılmış olması. Bu yüzden kullanıcılar çekingen davranıp olası bir kapatılma eylemine karşın Mega’yı çok fazla tercih etmiyor. Bu bilgiler ışığında değerlendirecek olursak Google Drive’a yarışmanın galibi diyebiliriz. Sahip olduğu kullanıcı sayısına karşın oldukça iyi upload ve download sürelerine sahip."

iCloud iCloud Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 23.12.2014
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Öğrencilik
    • Konum Mersin
    • Ad Soyad D** K**
    • Mesajlar 212
    • Beğeniler 0 / 24
    • Ticaret 2, (%100)
    yandex diskten şaşmam

wmaraci
    wmaraci

ekyildiz ekyildiz Blogger Kullanıcı
    • Üyelik 17.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Freelance
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad E** Y**
    • Mesajlar 447
    • Beğeniler 66 / 83
    • Ticaret 4, (%100)

motie adlı üyeden alıntı

Fiyatları nasıl Mega' nın bir de kapanma riskinden bahsedilmiş ama 30 milyon kullanıcısı olan bir servis kapanmaz değil mi? Aslında kapanmasından çok erişimin engellenmesi risk :(

"Sonuçlara baktığımızda açıkça görünüyor ki Mega Cloud en hızlı cloud sistemi olma özelliğine sahip. Fakat bu durum sizi yanıltmasın Mega’nın kullanıcı sayısı diğer cloud sistemlerine göre oldukça az. Bunun sebebi de geçtiğimiz dönemde Mega Cloud’un önceki servisi olan Mega Upload’ın FBI tarafından kapatılmış olması. Bu yüzden kullanıcılar çekingen davranıp olası bir kapatılma eylemine karşın Mega’yı çok fazla tercih etmiyor. Bu bilgiler ışığında değerlendirecek olursak Google Drive’a yarışmanın galibi diyebiliriz. Sahip olduğu kullanıcı sayısına karşın oldukça iyi upload ve download sürelerine sahip."

valla hocam fiyat olarak tam bilmiyorum ama ücretsiz olarak 50 gb alan veriyor ek olarak kapatılma olasılığı düşük çünkü mega upload'da kullanıcılar ekledikleri içerikleri mega üzerinden paylaşıyorlardı ve (bildiğim kadarıyla) mega şirketi aksini söylemediği için paylaşılan içeriklerden sorumlu tutuldu o yüzden kapandı. Ama bu sefer mega hem sunucularını yeni zellandaya aldı (belli hukuki kurallar çerçevesinde en rahat davranabilecekleri yer yeni zellandaymış) hem de yaptığı açıklamalarla ve kullanıcı sözleşmesiyle dosyalardan kullanıcıların sorumlu olduğunu ve herhangi bir sorunda meganın sorumlu olmayacağını bildirdi. o yüzden kapanma olasılığı çok düşük bana göre ;)

Kişisel Blog - http://ekyildiz.co

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 16.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Gazeteci
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad M** T**
    • Mesajlar 4329
    • Beğeniler 331 / 899
    • Ticaret 16, (%100)
    yandex daha kolay, basit ve hızlı.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
    • Üyelik 20.08.2012
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Eskişehir
    • Ad Soyad E** Ö**
    • Mesajlar 1965
    • Beğeniler 700 / 560
    • Ticaret 36, (%100)

motie adlı üyeden alıntı

Netdisk kullanın ***** müşterisi iseniz :)
    http://www.*****bulutu.com/urun/19/netdisk100gb

hackxien hackxien WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 15.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Meslek İçerik Yöneticisi
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad K** C**
    • Mesajlar 265
    • Beğeniler 50 / 90
    • Ticaret 0, (%0)
    Yandex candır ;)

Ronins Ronins Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 06.03.2014
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** M**
    • Mesajlar 442
    • Beğeniler 30 / 74
    • Ticaret 0, (%0)
    Her zaman her yerde Google =)

shnslmz shnslmz Daha iyisi için! Kullanıcı
    • Üyelik 24.12.2012
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek E-Ticaret Uzmanı - Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Ş** S**
    • Mesajlar 19
    • Beğeniler 4 / 4
    • Ticaret 1, (%100)
    Konuda geçen tüm yorumları okumadım ama naçizane fikrim: verilen değerler aynı ya da birbirine yakınsa ve eğer kararsız kalırsanız bence de Yandex'i tercih edin" derim, şahsen ben bu şekilde yapıyorum.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al