wmaraci reklam
lidertakipci

Yazılım Bir Aşktır..

7 Mesajlar 774 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AhmetOzcakmak AhmetOzcakmak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 4, (%100)

Merhaba arkadaşlar. Bu makalemde yazılımın nasıl bır aşk olduğunu sızlerle paylaşacağım. Öncelıkle yazılım denılınce pek çoğunuz korkuyor olabılır. Buna hıç gerek yok. Başlangıç aşamalarında korkular olur elbet. Ancak projeyı ılk açtığınızda bır buton kodladığınızda yada yerleştırdığınızde start vermenızle bırlıkte açılan ekran sıze doyumsuz bır zevk verıcektır. Bır hacker arkadaşımız demıştıkı "Hacker'lıktan aldığım zevk , Sexle yarışır." Ancak kodlama böyle değıl. yarışmak ne kelıme 100 katını yaşandığını düşünüyorum. Yazılım büyüleyıcı bır şeydır çünkü.
Yazılım yapmayı başarmak çok zor değıldır. Tamamıyla hayal gücünüze dayalıdır. Ilk kez bır kod yazdığınızda startıyla bırlıkte çıkan sonuca ıster ıstemez hayran kalıcaksınız. Bu sıze tatmın edılmez bır zevk verıcektır. Yazılım (HAŞA) Yaratıcılık gıbı bır şeydır. Ancak bunu şöyle algılayın. Sız pcdekı ıtemlerı yaratan bır yaratıcısınız. yazdığınız kodlarla oraya yenı yaşamlar eklıyorsunuz. Bu zevk hıç bır şeyde olamaz. Helekı yaptığınız projelere güzel yorumlar atıldığı zaman o zaman mutluluğun ne olduğunu anlıyorsunuz. Hevesınızın kırılmaması ıçın kötü yorumları şöyle değerlendırmek çok daha mantıklı olurdu , "Benım projelerımı beğenenlerde var beğenmeyenlerde. Bu demek oluyorkı beğenmeyenler çekemıyor. Yaptığım ışı ve programı kıskanıyorlar. Ben programlarımı beğenenler adına yazmaya devam edeceğım." olmalıdır. Bu yönemle hevesınız asla kırılmaz. Heves bu ışte en önemlı odak noktasıdır çünkü. Onu kaybetmemeye özen gösterın. Yazılım yapmaya daha başlamadıysanız tüm makalelerımı okuyun arkadaşlar. Umarım sızlere heves katmış olurum. Bunca makalemden sonra okuyan kışının başlamaması ımkansız sanırsam

yakupahmet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Bu demek oluyor ki beğenmeyenler çekemiyor. Yaptığım işi ve programı kıskanıyorlar.

Hah, haha... :) Bu güzelmiş. Fakat, bilmeniz gerekir ki..! Bu durum bencillik sınırlarınızı yavaş, yavaş aşmanıza neden olabilir. Bunun yerine, pollyanna ilkesini yani pozitif önyargı ile düşünürseniz. Bu durum oluşturduğunuz sorunları aza indirgemenize yardımcı olur. Beğenmeyenlerden de alınabilecek dersler vardır.

Durgun sular derin akar.

AhmetOzcakmak AhmetOzcakmak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 4, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Bu demek oluyor ki beğenmeyenler çekemiyor. Yaptığım işi ve programı kıskanıyorlar.

Hah, haha... :) Bu güzelmiş. Fakat, bilmeniz gerekir ki..! Bu durum bencillik sınırlarınızı yavaş, yavaş aşmanıza neden olabilir. Bunun yerine, pollyanna ilkesini yani pozitif

Makale arkadaşıma ait bana ait değil yorumunuz için teşekkürler.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Ben yazdığım esnada, elim enter tuşuna dokunduğundan dolayı; eksik oldu. (Tam metin yukarıda) Ayrıca bende desteklemek amacıyla yazdım zaten. Teşekkürler.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
wmaraci

heymam2bab heymam2bab Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisliği
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 28 / 80
  • Ticaret 20, (%100)
düşünsenize sevgiliniz yazılımcı siz yazılımcı evde oturuyorsunuz çılgınca şeyler yazıyorsunuz bak o zaman işte herşeyle yarışır :D hatta 1 yazılım çalışmadığında onu çalıştırabilmeyi 1 hafta sonra filan başarınca kalkıp dans ettim bile olmuştur
yakupahmet

kişi bu mesajı beğendi.

yakupahmet yakupahmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 30 / 19
  • Ticaret 2, (%100)

heymam2bab adlı üyeden alıntı

düşünsenize sevgiliniz yazılımcı siz yazılımcı evde oturuyorsunuz çılgınca şeyler yazıyorsunuz bak o zaman işte herşeyle yarışır :D hatta 1 yazılım çalışmadığında onu çalıştırabilmeyi 1 hafta sonra filan başarınca kalkıp dans ettim bile olmuştur

sevgili yazılmcı çok zor be hocam olsa bile bizim kadar sevinmiolardır die düşünüyorum ben :)

Başarılıyı taklit edersen başarısız olduğunu kabul etmiş olursun

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)
aşktır tabikide

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al