freelance iş ilanları

Düşünmeye üşenmek

4 Mesajlar 838 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Fark ettim de forumda bir sürü "şu domain ile neler yapılır" tarzı başlık var. Bunlara anlam veremiyorum, normalde bir proje fikri ortaya atılır, fikir tutarlımı tutarsız mı tartışılır bir düzene oturtulur, eğer uygun ise proje için bir isim ya da domain aranır.

Yani en azından olması gereken budur. Her konuda "armut piş ağzıma düş"çü olduğumuz gibi malesef bu konularda da öyleyiz.

Beş dolara domain regleyip zengin olma hayali kurmaktan vazgeçin lütfen. İnsanları zengin eden ya da onlara gelir saylayan şeyler domainler, keywordler ya da backlinkler değil projelerdir.

Tabi bu konu 500 dolar adsense geliri ile geçinmeye çalışacak arkadaşlar ya da bu işi hobi olarak yapanlar için geçerli değil.

Sadece bi serzenişte bulunmak istedim. *** ticaret forumu, burası değil. Bu yüzden burdayım. Bu iş ile yeni ilgilenmeye başlayan arkadaşlar çokça var forumda. Yeni insanların olduğu yerde yeni fikirler vardır. Ama nedense fikirler yerine domainler tartışılıyor. Cılkı çıkan blogger mı wordpress mi tartışmaları sürüp gidiyor. "Acaba warez mi kullansam paralı mı alsam"lar tartışılıyor.

Hala "ne yapsam da alexa'mı düşürsem" peşinde insanlar. Her gün en çok ne sitesi tutar başlıkları açılıyor. İnternetten gelir elde etme adı altında gençlerin kafasında canlanan tek şey ya Adsense ya da PTC siteleri.

Ben şahsen bu durumdan rahatsızım.

Lütfen kafanızdaki şu domain, keyword, wp, blogger, vbulletin kelimelerini bir atın. Sonra da birşeyler düşünmeye başlayın. Projenizde kullanacağınız sistemi hiç seçmeyeceksiniz zaten ne gerekiyorsa o size söyleyecek.

Biraz düzensiz bir yazı oldu kusura bakmayın gece gece aklımdan geçenleri yazayım dedim. İyi forumlar herkese...
01101011 Turkgucu21 kohreg

kişi bu mesajı beğendi.

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/
wmaraci
reklam

webali webali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 48 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
"Beş dolara domain regleyip zengin olma hayali kurmaktan vazgeçin lütfen."

Bu bence geldiğimiz son noktayı çok güzel özetliyor.
BrutalStar

kişi bu mesajı beğendi.

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
kesinlikle haklısınız özelikle alexa ve domain konularından sıkıldım.

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
Çok çok güzel bir yazı olmuş. Zaten olmuş bir şeyi yapan ve buna proje adını koyan arkadaşlarla hithafen gelsin bu yazı. İnternetten para kazanamayıp internetten para kazan blogu açan arkadaşlara gelsin.

İnternet sektöründe yapılması gereken şey, meslek öğrenmektir. İnsanlara bir şeyi pazarlayabilmektir. Blog yazarak herkes kazanamaz fakat hizmet sağlayarak kazanabilir. Ya da salak salak hareketler yapıp youtube'a koyacaksın, parayı kıracaksın.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al