wmaraci reklam
lidertakipci

Galaxy Note 4 için Lollipop Güncellemesi Çıktı!

12 Mesajlar 2.557 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

Samsung'un amiral gemisi Galaxy Note 4 modeli için Android 5.0.1 Lollipop güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Galaxy Note 4 için Lollipop güncellemesi bakalım neler getiriyor?

Samsung'un Galaxy S5, Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 modellerinden sonra firmanın amiral gemisi Galaxy Note 4 için de Android 5.0 Lollipop güncellemesi dağıtılmaya başlandı.

Android 5.0.1 Lollipop güncellemesini Polonya ve Avrupa bölgesi için OTA ile almaya başlayan Galaxy Note 4, bakalım güncellemeyle bizlere ne gibi yenilikler getirecek?

SM-N910C modeline gelen Android 5.0.1 güncellemesi, Exynos 5433 işlemcisini kullanan Galaxy Note 4 sürümlerine yollandı. Samsung'un daha önceden Galaxy Note 3 ve Galaxy S4'ün Exynos işlemci kullanan modellerini güncellemesindeki sebep ise Galaxy Note 4'e vereceği güncellemeye hazırlık maksatlıydı.

Güncelleme Galaxy Note 4'ün çehresini çok değiştirmiyor. Zaten Samsung'un en güncel TouchWiz sürümünü kullanan Galaxy Note 4, yine aynı arayüzle yoluna devam ediyor.

Android 5.0 Lollipop ile beraber gelen yeni kilit ekranı, ART mimarisi, yeni nesil 60 FPS arayüz, 60 FPS Chrome alt yapısı gibi yenilikleri sunan firma, Android 5.0 ile gelen 64 bit desteğini bizlere sunacak mı merakla bekliyoruz.

Çünkü Samsung'un Exynos 5433'teki donanımsal olarak 64 bit desteğini, komutseti bazında kesmiş olabilme ihtimali var. Bu güncellemeyle ilgili detaylar geldikçe, bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Güncellemenin önümüzdeki dönemde hızlı bir şekilde Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
reklam

Providence Providence Yorgun Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 33, (%97)
Bende note 3 var ve hala 4.4.2 yani kitkat neden yüklenmiyor acaba lolipop yazılım güncelleştirme dediğimde?

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Providence adlı üyeden alıntı

Bende note 3 var ve hala 4.4.2 yani kitkat neden yüklenmiyor acaba lolipop yazılım güncelleştirme dediğimde?

Rootladın mı acaba telefonu ?

• Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 33, (%97)

Freezby adlı üyeden alıntı

Rootladın mı acaba telefonu ?

yok rootlamadım hocam geldiği gibi daha yazılım bakımından bi müdahalede bulunmadı sadece gelen güncelleştirmeler yüklendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

yok rootlamadım hocam geldiği gibi daha yazılım bakımından bi müdahalede bulunmadı sadece gelen güncelleştirmeler yüklendi.

Samsung Kies'la falan kontrol et, Oradan güncellemeyi dene. Eğer telefonuna güncelleme geldiyse mutlaka bulup yükleyecektir, bulamazsa güncelleme gelmemiştir.

Aman ha uyarı : İşlem yapmadan önce Samsung kies ile tam telefon kopyasını mutlaka al ve güvenli bir yerde sakla.

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

Note 3'e henüz lollipop gelmedi diye biliyorum dostum.

• Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 33, (%97)

Freezby adlı üyeden alıntı

Samsung Kies'la falan kontrol et, Oradan güncellemeyi dene. Eğer telefonuna güncelleme geldiyse mutlaka bulup yükleyecektir, bulamazsa güncelleme gelmemiştir.

Aman ha uyarı : İşlem yapmadan önce Samsung kies ile tam telefon kopyasını mutlaka al ve güvenli bir yerde sakla.

teşekkürler hocam denicem. Ama şunu sorayım madem lolipop güncellemesi geldi telefonum bu şekilde neden görmüyor ki? Media Markt'tan aldım yani ne kaçak nede başka bişey.

Ek Olarak:

Mertcan adlı üyeden alıntı

Note 3'e henüz lollipop gelmedi diye biliyorum dostum.

konuda öye yazıyor ondan dedim:)

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

teşekkürler hocam denicem. Ama şunu sorayım madem lolipop güncellemesi geldi telefonum bu şekilde neden görmüyor ki? Media Markt'tan aldım yani ne kaçak nede başka bişey.

Ek Olarak:

konuda öye yazıyor ondan dedim:)

"Rusya'daki Exynos işlemcili Galaxy S4 ve Note 3 modellerine de güncellemeyi dağıttı."

TR'de note 3 için güncelleme gelmedi. Hemen hemen tüm cihazlar elimin altında, Note 4 şuan güncellemeyi yüklüyor ancak Note 3'te birşey yok.:o

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Samsungun Herzamanki gibi bir önceki versiyonlarına attığı tokat. S3'e kitkat verip miniye vermemesi gibi. Bende rootlayıp attım kitkatı canavar gibi çalışıyor, herşeyi onlardan bekleyecek değilim ( Trip ) :D

AbdullahD AbdullahD Bilgisayar Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Note 3 e Türkiye'de hala gelmedi. Rusya Azerbaycan gibi yerlere geldi ama Türkiye'ye daha uğramadı sanırım. O yüzden güncelleme gözükmüyordur.

Konnektör
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al