iPhone 6s Özellikleri

3 Mesajlar 964 Okunma
smmexpress

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Apple‘ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte Apple Watch‘u tanıtmasının ardından teknoloji severler bu kez de iPhone 6S gelecek mi sorusuna odaklandı. Henüz bir iddiadan ibaret olsa da yüksek olasılıkla çıkacak olan cihaz ile ilgili bilgileri sizin için bu haberimde toparladım.

Öncelikle iPhone 6S‘te kullanılacak olan işlemciye değinelim. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘ta A8 işlemcisini kullanan Apple bu işlemciyi TMSC ilebirlikte üretmişti. Ardınan iPad Air 2‘de A8X isimli 3 çekirdeğe sahip ve 1.5 GHz hızında çalışan bir işlemciye yer vermişti. iPhone 6S‘te kullanılması beklenen A9 işlemcisi için ise 20nm’nin altında üretim yapmak isteyen şirket TSMC‘nin 20nm altında üretim yapabilecek teknolojisi olmadığı için A9 çipinde Samsung ile anlaşmaya gitmeye hazırlanıyor.

Öte yandan kamera açısından da güçlü iyileştirmeler içerecek olan iPhone 6S‘te optik zoom’a sahip bir kamera kullanabilir. Ayrıca lens açıklığıno da yükselterek sensörün daha fazla ışık almasını sağlayacak olan Apple bu sayede daha yüksek kalitede fotoğraflar çekebilmeyi hedefliyor. iPhone 6s Özellikleri Ancak kamera yine 8 MP olarak kalacak gibi görünüyor. Bununla birlikte bir diğer iddia da cihazın ekranında 3D baskı teknolojisi kullanılacağı yönünde. Bu teknoloji sayesinde ekran farklı el hareketleri ve kombinasyonlar ile çok farklı özellikleri çalıştırabilmek mümkün oluyor. Şirket buna benzer bir teknolojiyi Apple Watch isimli akıllı saatinde kullanmıştı.

Ekrana gelecek olursak Apple‘ın 5.5 inçlik phablet modeli iPhone 6 Plus pek beğenilmemişti. 4.7 inçlik diğer model ise Android’e özenildiği şeklinde eleştirilere maruz kalmıştı. Bu sebeple şirketin alışık olmadığımız bir ekran boyutu kullanması çok da sürpriz olmaz. Ancak olması beklenen 4.5 ile 5 inç arasında bir ekran boyutu tercih edilmesi.

Öte yandan değinilmesi gereken bir başka konu da cihazda kullanılacak RAM miktarı. iOS oldukça stabil bir işletim sistemi olduğu için yüksek miktarda RAM‘e ihtiyaç duymuyor. Bu sebeple Apple sadece tekdüzelikten kurtulamak amacı ile 1.5 GB‘lık bir RAM kullanabilir. Ancak 1 GB kullanması daha muhtemel bir olasılık olarak karşımıza çıkıyor.

Cihazın çıkış tarihini merak edenler ise üzücü bir haberim var. Henüz net bir tarih belli olmamakla birlikte cihazın Eylül ayında çıkması yüksek bir olasılık.

Kaynak: iPhone 6s Özellikleri

wmaraci
reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Ram 2 GB DDR4 olur bence. Hala stabil kelimesinin anlamını bilmeyen kullanıcılar var ve 1 GB RAM'in hiçbir şeye yetmeyeceğini ileri sürüyorlar. Performans bakımından tüm cihazları yerle bir edecek bir cihaz bekliyorum ben.

.

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Hocam bizde tam olarak daha bilemiyoruz.
FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al