lostyazilim

bu mudur vergi sistemi ?

23 Mesajlar 4.421 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

sacmaliyoruz adlı üyeden alıntı

eticaret sitesi değilsem vergi vermeyi hos karsılamıyorum. Adam o kadar emek veriyor blog yazıyor reklam alanından para kazanıyor bunun vergisi saçma geliyor. E ticaret olayında versinler ama reklam vergisine karsıyım

Ama işte maliye saçma gelmez. :) Maliyenin paypal hesaplarını incelemesi gibi bi durum olur mu ? Gittigidiyor olayları gibi ?

wmaraci
reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

suskun009 adlı üyeden alıntı

Ne gibi değişebilir ki sonuçta ortada bi gelir varsa. Adsense ve banner reklam satışı konusunda değişen duruma örnek verebilir misiniz ?

adsense ve bunun gibi şirketler zaten vergiyi düşüp gönderiyor hocam. stopaj olarak ödeniyor sizin ödemenize gerek yok

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
şirket kurmadan da gelir vergisi verebiliyorsunuz galiba. Ayrıca yanlışım yoksa kdv zaten vergi oluyor , sizin sona yazdığınız vergi ne vergisi? Kira dediğiniz neyin kirası? Şu linkte ayrıntılı değinmiş konuya:

http://www.ozdtasarim.com/blog/freelance-calisanlarin-yasal-sorumluluklari-2-2.html

---

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

kalemdir adlı üyeden alıntı

şirket kurmadan da gelir vergisi verebiliyorsunuz galiba. Ayrıca yanlışım yoksa kdv zaten vergi oluyor , sizin sona yazdığınız vergi ne vergisi? Kira dediğiniz neyin kirası? Şu linkte ayrıntılı değinmiş konuya:

http://www.ozdtasarim.com/blog/freelance-calisanlarin-yasal-sorumluluklari-2-2.html

Biri kdv biri gelir vergisi hocam
kalemdir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)

suskun009 adlı üyeden alıntı

Biri kdv biri gelir vergisi hocam

şöyle bir durum var , bir ara bende kafayı epey kurcaladım bu konuyla ilgili :D . Tam bir neticeye varamadım. Evet epey bir vergi kesilir ama sizin hesabınız çok fazla olmuş o kadar olacağını sanmıyorum. Bu işinde kendi içinde farklı yolları var , o verdiğim linkte anlatıyor , stopaj olsun , muafiyet olsun falan filan.

Aslında bunun en temiz yolu bit muhasebeciye sormak. En doğru bilgiyi işten anlayan verir.

---

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

kalemdir adlı üyeden alıntı

şöyle bir durum var , bir ara bende kafayı epey kurcaladım bu konuyla ilgili :D . Tam bir neticeye varamadım. Evet epey bir vergi kesilir ama sizin hesabınız çok fazla olmuş o kadar olacağını sanmıyorum. Bu işinde kendi içinde farklı yolları var , o verdiğim linkte anlatıyor , stopaj olsun , muafiyet olsun falan filan.

Aslında bunun en temiz yolu bit muhasebeciye sormak. En doğru bilgiyi işten anlayan verir.

Stopaj olayını gib 'e sordum, bir takvim yılında birden fazla gider pusulası düzenlenirse adımıza otomatik vergi mükellefi oluyormuşuz. Bi gün vergi dairesine gidip konuşucam şirket açmadan bi yolu var mı bunun diye.

• Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
muhakkak bir yolu olması lazım , bir sürü insan var bir şirkete bağlı olmadan veya bir şirketi olmadan para kazanan.

---

azamet azamet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 12 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
amerikan hesap no ile vergi fiyatları kesinlikle değişir diye düşünüyorum cünkü ülkemizdeki sigara vergileri ve verginin vergileri diger ülkelere oranla daha yüksek amerikada benzine verilen vergi burdakiyle aynı degil yabancı hesap nosuna aktarıldıgında kesinlikle vergilerde degisiklik olacagına inaniyorum ama belki olmayadabilir bunun tek sebebide sonunda paranın türkiyeye girecegini bilmektir diye düsünüorum

H1N1i H1N1i Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Yazılım & Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 21 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Şunu her zaman savunmuşumdur. İnternet site şirketleri E-ticaret hariç değilse vergi vermesine karşıyım. Zaten ne kazanıyoruzki vergi sistemi bu kadar büyük olsun ? Kazandığımızın yüzde doksanı gidiyor zaten.

Şayet işini düzgün yapmak istiyorsan. Vergi sistemine gir ama giderini çok göster :D

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Zaten yıllık belli bir miktarın altında kazanıyorsanız vergi vermek zorunda değilsiniz, sanırım bu 25.000 civarı bir rakamdı ama tam net hatırlamıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al