Merhaba arkadaşlar, bugün çok önemli bir konuya değineceğim. Gerçekten çoğu kişiyi büyük bir dertten kurtaracak bir konu. Konumuz Universal Android Flasher programı. Peki bu program ne işe yarıyor, neden ben bu programın önemli bir program olduğunu iddaa ediyorum. Bunları tek tek açıklayayım. Eğer telefonunuz brick olmuş ise ve download moda tuş kombinasyonları ile giremiyorsanız, jig almanıza gerek kalmadan telefonunuzu bir usb kablo ile bu program yardımıyla download moda sokabilir ve rom atabilirsiniz. Telefon kapalıyken bilgisayara bağladığınızda bu programdan istediğiniz modda telefonu açabilirsiniz. İster download mod, ister recovery mod. Bu maddede benim başıma gelen birşeyden bahsedeyim, telefonun ses tuşları bozuk olduğundan ekran şifresini unuttuğum için telefon kitlenmişti ve tuş kombinasyonu çalışmadığından recovery ya da download mod açılmıyordu, bu program sayesinde telefonu recovery modda açmayı başardım ve wipe reset atabildim. Çin malı açılmayan telefonları bu program ile açabilirsiniz. vs. vs. mantığınız doğrultusunda brick olmuş, açılmayan, kitlenmiş bütün android cihazları bu programla açabilirsiniz. Peki nasıl çalışıyor, birazda ondan bahsedip indirme linkini paylaşayım. Program bütün android cihazlarla (tablet, telefon, çin malı telefonlar vs.) uyumludur adından da anlaşılacağı gibi. Tek yapmanız cihazınızın usb driver ını bilgisayara yüklemek ve daha sonra cihazınız kapalıyken bir usb data kablosuyla bilgisayara bağlamak. Ardından programı açmak. Programın üstündeki seçeneklerden ister telefonu download modda açın, ister recovery modda, ister direk fabrika ayarlarına alın. Bu tür seçenekleri kullanmakta size kalmış.

Programı indirmek için tıklayınız.

Kaynak Linki : http://androidaraclari.com/brick-olmus-telefonu-kurtarma-jig-gerekmeden