wmaraci reklam

Bu sonuç nasıl oluyor?

2 Mesajlar 556 Okunma
wmaraci reklam

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Optimizasyon vesaire derken çoğumuz çabalıyoruz ancak merak ettiğim bir site var. Kısa bir süredir Gökçeada üzerine çalışıyoruz. Ancak bir site var ki nasıl bu sonuçları elde ettiği konusunda bir açıklama yapabilir misiniz lütfen?

url: www.****.com
anahtar kelimeler: gökçeada, gökçeada pansiyon, gökçeada konaklama

Bu sitenin;
-Backlink sayısı yok denecek kadar az.
-Hitleri çok çok fazla değil.
-Alexa değeri 0.

Ben bu işte oldukça yeniyim ve hem öğrenmek hem de ilerleyen zamanda hatalarımı görmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

wmaraci
reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Ustam site 2 yıllık. Bu bir avataj. 3700 görsel var bu en büyük avantaj. Bir de site ilk açıldığı zaman iyi tanıtım yapıldıysa hemen ilk sıraya oturmuş olabilir. 2 sene önce işler biraz daha kolaydı çünkü.

Ek Olarak: "gökçeada pansiyon" olarak arama yapınca bu sektördeki aktif rekabet eden siteleri görmek mümkün. 2900 diyor ama 17 sayfada 164 tane site indexlenmiş. Yani kelime çok da zor değil aslında. Tabi aynı zamanda ilk sayfadki sitelere bir bakmak gerekiyor. Diyeceğim o ki bu arkadas bu siteyi açtığında küçük bir reklam ile ilk sayfalar gelmiş olabilir. Eski site olduğu için googlede her zaman avantajı olacak. 3700 görsel de az deil hani. Sizin siteniz yeniyse doğal yollardan bu sitenin önüne gecmek için zamana ihtiyac var. Bakın mesela soğuk hava deposu kelimesinde ilk sayfaya cıkan 9 aylık bir site var index 1 pr0 yas 9 ay ama ilk sayfada. Hiçbir seo ayarı da yok. İşte böyle durumda ümitsizliğe düşmeden siteye abanmakk gerekiyor :)

Ek Olarak: İlk bakışta senin siteni biraz yavas gördüm ve hızlarını ölçtüm. Ama testte aynı çıktı. sonra detaylı baktım da sende 90 kusur dısarıdan cagrılan dosya var ama onun sitesinde yok. Senin içerik kod oranınla onunki arasında çok fark yok.Senin 21 onun 25. içerik kod değil de dısarıdan cagrılan dosyalar konusunda önlem al. testte hızlarınız aynı görünüyor ama acılışta onu hızlı görüyorum. Birde wmracı seo aracından bakınca senin site 3 kat yavas görünüyor.
Aslında bunlar bu sektörde çoook da önemli değil. Ama rakibin senden eskiyse bunları da hesaba katman gerekiyor.

Ek Olarak: senin site 5 aylık. Ama böyle devam edersen basarırsın umarım. Bu arada yanlış bakmışım. Dışarıdan cagrılan dosya 25. Ama rakibinde hiç yok. Senin sayfa 46.kb acılış 1.8 saniye sürüyor wmracı testinde, onun sayfa 49kb acılış 0.38 saniye.
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al