wmaraci reklam
lidertakipci

Kendi yazılımımda seo sorunu olur mu?

5 Mesajlar 500 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

OktayEfendi OktayEfendi WordPress Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 89 / 91
  • Ticaret 35, (%100)
Merhaba arkadaşlar , yeni bir site açacağım sitemin wordpress ve ya başka yazılımlar olmasını istemedim kendim kodlamaya karar verdim.

Ama aklımda bir soru kaldı. Kendi kodlamamın seoya bir etkisi olur mu ? Yani sitemin indexlenme hit alma gibi sorunları olurmu. Kendi seo url description keyword gibi işlerini yapıyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum

wmaraci
reklam

EmreToktas EmreToktas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 8 / 24
  • Ticaret 21, (%90)
Duzgun bir kodalam, url yapisi falan olursa neden olsun ki? Hatta kotu olmasi bir yana daha da iyi olacaktir. Yazilimin baska yerde olmamasi da mukemmel bir seo kriteridir.
OktayEfendi

kişi bu mesajı beğendi.

OktayEfendi OktayEfendi WordPress Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 89 / 91
  • Ticaret 35, (%100)

EmreToktas adlı üyeden alıntı

Duzgun bir kodalam, url yapisi falan olursa neden olsun ki? Hatta kotu olmasi bir yana daha da iyi olacaktir. Yazilimin baska yerde olmamasi da mukemmel bir seo kriteridir.

Teşekkürler yorumun için. Düşüne düşüne kalmıştım hatta bir an vazgeçmek bile istemiştim doğrusu. Düşünüyordum ki wordpress gibi yazılımlarda daha iyi indexlenme alınır. :)

EmreToktas EmreToktas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 8 / 24
  • Ticaret 21, (%90)
Yazilimin cok onemi var, yanlis yonlendirmek istemiyorum. Ama zaten kodlaman iyiyse eksiksiz yapabilirsin.

wmaraci
wmaraci

byPARANORMAL byPARANORMAL Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Wordpressi ne çabuk kötülediniz :) , aslında kötü olmaz tabi ki ama şöyle bir göz atalım konuya ;

Öncelikle wordpress yaygın olan bir sürüm fakat farklı bir kodlama dıyorlar google gidipte senin tarih sayfanı hakkında sayfanı değilde içerik sayfanı indexliyor zaten bu yönden pek etki edeceğini düşünmüyorum, wordpresste bu konuya değinirsek aynı kodlamayı zaten php ile kodlayacağınız için wordpresste kodlayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz bir çok imkan ve kolaylık sağlamakta tagları meta ları daha kolay bir şekilde ekleyebileceksiniz.Açıkcası ben şu yöndeyim WordPress & vBulletin & MyBB hangisi olursa olsun sadece içerik kodlaması ve düzgün url yapısı önemlidir dış link vermemeye sitenizdeki js,css vb. dosyaları dikkatli ve düzenli bir şekilde sıkıştırmaya bakmanız yeterlidir.

DİP NOT OLARAK: Kendi scriptinizde içerikten fazla kod barınacağından eminimki wordpresste durum böyle olmuyor google sizin sitenizi daha çok sevecektir :).

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al