wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Hakkında Bir Kaç Soru

3 Mesajlar 600 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HiO HiO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Ben kısa süre önce Wordpress sistemlere yöneldim kendi kendime bir şeyler öğreniyorum ama bir kaç noktada takdir edersiniz ki kafam karıştı bir kaç soru sormak istiyorum, şimdiden teşekkürler;

*.htaccess dosyasını biz mi oluşturyoruz otomatik olarak gelmiyor mu wordpress içerisinde ?
*Bir wordpress sitesinde kaç tane .htaccess dosyası olur sınır var mı? Tam olarak hangi dizinde olmalı?
*.htaccess wordpress sistemlere mi özgü mesela vbluettin ya da joomla da yok mudur?
*İnternette her teleden bir şey söylenmiş ama tam olarak ne işe yarar ?
*Hackerlar bu dosyaya ulaşmak isterler mi işlerine yarar mı cevap evetse nasıl korunabiliriz onlara karşı(.htaccess bağlamında)?
*Tema üretenler/tasarylayanlar bu dosyayı oluştururlar mı ? Yani tema paketi içinde var mıdır?
*functions.php dosyası da nedir ? Nerededir, nasıl oluşturulur?
*akismet eklentisi artık ücretli mi, eski kaynaklarda ücretsiz olarak ayarlanbilmekte ama şimdi bu ayarları bir türlü göremedim.

wmaraci
reklam

cLoneX cLoneX profesyonel amele Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 34 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
* Wordpress kullanıcıları için .htaccess otomatik oluşturulur ve her site için sadece bir tane olur.
*Ana dizinde bulunur.
*Tüm sistemler için vardır.
*.htaccess ( Hypertext Access) :Türkçe olarak zengin metin içeriği olarak tanımlanabilir. Çok uzun işlemleri kolaylaştırması ve kısaltması başlıcası olup bunun yanında güvenlik önlemleri içinde kullanılabilir.
*Bu dosya sitenizin tabiri caiz ise anahtarı durumundadır. Bu yüzden erişmek isteyen çok olur.
* Wordpress veya hazır sistemler için tema ile ilgisi yoktur. Sistemle ilgisi vardır. Özel yazılımlarda ise yazılımcı kendisi oluşturur.
*Adı üstünde fonksiyon dosyası. Sistemin nasıl ve ne şekilde çalışması gerektiğini verir yanı kısaca beyindir. Wordpress için tema dosyasında olur.
*Akismet'in ücretsiz sürümü de mevcuttur.
TEHET HiO

kişi bu mesajı beğendi.

Bilgiye ulaşmanın en sade yolu...

HiO HiO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

cLoneX adlı üyeden alıntı

* Wordpress kullanıcıları için .htaccess otomatik oluşturulur ve her site için sadece bir tane olur.
*Ana dizinde bulunur.
*Tüm sistemler için vardır.
*.htaccess ( Hypertext Access) :Türkçe olarak zengin metin içeriği olarak tanımlanabilir. Çok uzun işlemleri kolaylaştırması ve kısaltması başlıcası olup bunun yanında güvenlik önlemleri içinde kullanılabilir.
*Bu dosya sitenizin tabiri caiz ise anahtarı durumundadır. Bu yüzden erişmek isteyen çok olur.
* Wordpress veya hazır sistemler için tema ile ilgisi yoktur. Sistemle ilgisi vardır. Özel yazılımlarda ise yazılımcı kendisi oluşturur.
*Adı üstünde fonksiyon dosyası. Sistemin nasıl ve ne şekilde çalışması gerektiğini verir yanı kısaca beyindir. Wordpress için tema dosyasında olur.
*Akismet'in ücretsiz sürümü de mevcuttur.

Yoğunluktan dolayı girememiştim siteye çok teşkkür ederim cevaplarınız için hocam. Bu arada hocam Akismet ücretsiz butonunu o kadar küçültmüş ki aradım taradım zor buldum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al