wmaraci reklam
lidertakipci

Kategori Silmek

13 Mesajlar 2.055 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Tasarkent Tasarkent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemdeki bir kategoriyi iptal etmek istiyorum. Bunun için kategoriyle birlikte 15-20 yazı silmem gerekecek. Bu seo ve sıralama açısından siteye ciddi kayıplar yaşatır mı?

wmaraci
reklam

bilalbursal bilalbursal <bilal></bursal> Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Ziyaretçi çeken sayfalar ise hit düşüşü yaşarsın.
Tasarkent

kişi bu mesajı beğendi.

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
O yazılar ne kadar katkı sağladıysa silindiğinde elbette aynı oranda zarar sağlayacaktır. Hatta bu oran biraz daha artabilir.

Çünkü sildiğiniz yazıların Google üzerinden indexlerine tıklama yapıldığında ziyaretçiler boş bir sayfa ile karşılaşıp hemen çıktıklarında bu zararınıza olacaktır.

Tabi bunun bir nebze çözümü var 301 yönlendirmesi.
Tasarkent HiO

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com

• Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

terzi312 adlı üyeden alıntı

O yazılar ne kadar katkı sağladıysa silindiğinde elbette aynı oranda zarar sağlayacaktır. Hatta bu oran biraz daha artabilir.

Çünkü sildiğiniz yazıların Google üzerinden indexlerine tıklama yapıldığında ziyaretçiler boş bir sayfa ile karşılaşıp hemen çıktıklarında bu zararınıza olacaktır.

Tabi bunun bir nebze çözümü var 301 yönlendirmesi.

Yazıların pek hit çeken yazılar olduğu söylenemez. 301 yönlendirmesi hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Bu kayda değer bir yarar sağlar mı?

wmaraci
wmaraci

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

Tasarkent adlı üyeden alıntı

Yazıların pek hit çeken yazılar olduğu söylenemez. 301 yönlendirmesi hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Bu kayda değer bir yarar sağlar mı?

Hocam yani zaten yazılar çok fazl hit getirmiyorsa hit çekmenize gerek olmaz.

Çünkü sonuçta her 301 bir sorgu barındırır. Bu da pek olumlu birşey değil.

301 yönlendirmesi basit anlatımla ziyaretçilerin silinmiş sayfa ile karşılaşıp olumsuz etkilenmemeleri için başka bir sayfaya yönlendirilmesi olayıdır.

Ha olurda, sayfanızın hit getiren yazısını kaldırmak-taşımak zorunda kalırsınız.
O zaman 301 çekmelisiniz. Yoksa hit gelmeyen yazı vs. silin gitsin.

uzayperformans.com

• Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

terzi312 adlı üyeden alıntı

Hocam yani zaten yazılar çok fazl hit getirmiyorsa hit çekmenize gerek olmaz.

Çünkü sonuçta her 301 bir sorgu barındırır. Bu da pek olumlu birşey değil.

301 yönlendirmesi basit anlatımla ziyaretçilerin silinmiş sayfa ile karşılaşıp olumsuz etkilenmemeleri için başka bir sayfaya yönlendirilmesi olayıdır.

Ha olurda, sayfanızın hit getiren yazısını kaldırmak-taşımak zorunda kalırsınız.
O zaman 301 çekmelisiniz. Yoksa hit gelmeyen yazı vs. silin gitsin.

Tamamdır hocam sağolasın.

utf8 utf8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
wordpress için yönlendirmeyi sağlayan Page Links To eklentisi var. Bu sayede kolaylıkla 301 yapabilirsiniz.
Tasarkent

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

utf8 adlı üyeden alıntı

wordpress için yönlendirmeyi sağlayan Page Links To eklentisi var. Bu sayede kolaylıkla 301 yapabilirsiniz.

Hocam eklentiyi yükledim ama nasıl kullanacağımı tam anlayamadım. 7-8 tane eklenti dosyası var bu dosyalardan birine mi yönlendirme kodunu ekleyeceğim.

Ayrıca .htacess dosyası üzerinden de yapmayı denedim ama ben yönlendirmeyi kategori sayfasına yapmak istiyorum direkt ana sayfaya yönleniyor. Ayrıca sadece ana index yönleniyor etiket indexleri yönlendirilmiyor. Bu normal midir?

utf8 utf8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

Tasarkent adlı üyeden alıntı

Hocam eklentiyi yükledim ama nasıl kullanacağımı tam anlayamadım. 7-8 tane eklenti dosyası var bu dosyalardan birine mi yönlendirme kodunu ekleyeceğim.

Ayrıca .htacess dosyası üzerinden de yapmayı denedim ama ben yönlendirmeyi kategori sayfasına yapmak istiyorum direkt ana sayfaya yönleniyor. Ayrıca sadece ana index yönleniyor etiket indexleri yönlendirilmiyor. Bu normal midir?

Eklentiyi kurduktan sonra yönlendirme yapacağınız sayfanızın en altına geliyorsunuz. A custom URL ye tıklıyorsunuz. Açılan yere yönlendirme yapılacak sayfanın tam adresini girin.
Örn: http://www.fenbilim.net/maddenin-kac-hali-vardir/ gibi Ayrıca istediğiniz sayfayı yönlendirebilirsiniz.
.htacces ile uğraşmaya gerek yok.

• Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

utf8 adlı üyeden alıntı

Eklentiyi kurduktan sonra yönlendirme yapacağınız sayfanızın en altına geliyorsunuz. A custom URL ye tıklıyorsunuz. Açılan yere yönlendirme yapılacak sayfanın tam adresini girin.
Örn: http://www.fenbilim.net/maddenin-kac-hali-vardir/ gibi Ayrıca istediğiniz sayfayı yönlendirebilirsiniz.
.htacces ile uğraşmaya gerek yok.

Hocam teşekkürler. "Redirection" eklentisiyle kolayca yönledirme yapabiliyorum artık. Ancak etiket kelimelerden gelen arama için sanırım her etiket url'sini yönlendirmek gerekiyor. Örneğin siteadi.kom/tag/etiket-kelime gibi. Eğer böyleyse tek tek uğraşılmaz zaten.

Bunun yanı sıra mutlaka bir çözümü ve açıklaması olduğunu tahmin ettiğim ciddi bir sorunsal ile karşı karşıyayım :)

Biri benim sitemin, sayfamın url'sini kendi sitesine yönlendiremez mi? Sanırım yönlendirebilir. O halde bunun çözümü nedir?

Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al