wmaraci reklam
lidertakipci

Google Analytics Dahili Trafiği Filtreleme ?

12 Mesajlar 3.167 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SparTaCuS SparTaCuS tekstil Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
aynı sorunu bende yaşıyorum, bi tane sitemde dahili trafiği filtreleme sorunu, aynı ip dedinizde, aynı ipte başka sitelerimde var, aynı google analitik hesabında onlarda bi sorun yok, sadece bi tanesinde bu sorunu gösteriyor, çözebilen varmı acaba?

wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Ölü bir konuyu canlandırıyorum fakat bir ay kadar önce buraya yazmadığıma pişmanım. Neyse aramalarım sonucunda bu durumun yani "Google Analytics beni saymasın" için Google'ın bir eklentisi olduğunu aramamda buldum.

Google Analytics Kapsamı Dışında Kalma Tarayıcı Eklentisi adı verilen Chrome eklentisinin Google bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz.

Söz konusu eklentiye doğrudan Chrome Web Mağazası üzerinden erişmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Fakat asıl sizi uyarmam gereken hususa geçiyorum. Elbette web sitesinin belli bir trafiği olanlar için oldukça kullanışlı bir eklenti olacaktır. Fakat benim web sitem yeni, mecburen Alexa Traffic Rank gibi bir eklenti de kullanıyorum. Bir aydır bu eklentiyi kullanıyorum ve sitemin trafiği düşük de olduğundan dolayı (malumunuz bu tür durumlarda fazla reklam yapmayı sevmeyen benim gibi tüm webmasterlar, Analytics'teki trafiği kendileri artırırlar :) ) Google arama motorları siteme neredeyse (neredeyse yerinde bir kullanım değil, asla kelimesi bunun için daha doğru olacak) hiç uğramamaya başladı.

Yani bu eklentiyi düşük hiti olan bir sitede kullanmanız çok mantıklı değil. Tamam, gerçek hit sayısını alabiliyorsunuz ama dediğim gibi yeni bir site için bu zaten gereksiz. Umarım buraya yazdıklarım sayesinde, kimse benim bir aylık düştüğüm yanlışa düşmez. Kolay gelsin.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al