wmaraci reklam

Site açıp reklamlardan para kazanmak için

11 Mesajlar 1.378 Okunma
wmaraci reklam

Enya Graphic Enya Graphic Graphic Designer Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 8, (%100)
Sitemiz normal blogspot.com uzantılı site olabilir mi?

örnek: wmaraci.blogspot.com (sallıyorum)

sadece .com olması şartmı?

pek anlamıyorum bu işlerden merakımı mazur görün :)

Grafik Tasarım işleriniz için p.m yoluyla ulaşabilirsiniz.
wmaraci
reklam

kral55 kral55 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 118 / 35
  • Ticaret 10, (%100)
.com olması daha iyi. Şu açıdan;

Ziyaretçi daha rahat hafızada tutar domaini. Tekrar girer aklına geldiğinde site ;)

Misal, limitsizindir.net ile limitsizindir.blogspot.com / Sen bir ziyaretçi olarak bakıyor olsan hagisi aklında daha rahat kalır :)

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)
banada lazım up

BKD BKD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 130
  • Ticaret 11, (%100)
Her türlü olabilir. Ancak .com, .net gibi uzantılar daha avantajlıdır çünkü onlar TLD(top level domain)'dir yani en üst seviye domaindir. .blogspot gibi sitelerle rekabeti yüksek alanlarda istediğin hiti yakalayamazsın. blogspot siteler genellikle micro niche siteler için kullanılır.

wmaraci
wmaraci

monelogg monelogg <> Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
İki tarz siteyle de adsense alabilirsiniz.
İkisi için de adsense ile ilgili kurallara/kısıtlamalara uygun sitenizin olması ve kabul edilmesi gerekir.

Ayrıca Google sırf adsense ve para kazanma amacıyla açılmış olan ve hemen iki günde, bir kaç içerikle reklam alayım köşeyi döneyim tarzı tutumları istemez. Bu yüzden siteyi gerçekten devam ettirip ettirmeyeceğini görmek ister.

Yukarıdaki durumun sonucu olarak eğer blogspottan site açarsanız adsense almak için en az 6 ay beklemeniz gerekir. Google kendi servisi için böyle bir kural koymuştur.

Normal domainlerde böyle bir sınır yok (bildiğim kadarıyla). Şartları sağlıyorsanız çok daha erken bir sürede adsense alabilirsiniz.

Turkgucu21 Turkgucu21 CheffAvsar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Commis de Cuisine
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)

monelogg adlı üyeden alıntı

İkisi için de adsense ile ilgili kurallara/kısıtlamalara uygun sitenizin olması ve kabul edilmesi gerekir.

Ayrıca Google sırf adsense ve para kazanma amacıyla açılmış olan ve hemen iki günde, bir kaç içerikle reklam alayım köşeyi döneyim tarzı tutumları istemez. Bu yüzden siteyi gerçekten devam ettirip ettirmeyeceğini görmek ister.

Yukarıdaki durumun sonucu olarak eğer blogspottan site açarsanız adsense almak için en az 6 ay beklemeniz gerekir. Google kendi servisi için böyle bir kural koymuştur.

Normal domainlerde böyle bir sınır yok (bildiğim kadarıyla). Şartları sağlıyorsanız çok daha erken bir sürede adsense alabilirsiniz.

içerik özgün azda hit varsa 2 aylık siteyi bile onaylıyor

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bilgi sahibi olduğun konu nedir? O konu hakkında makale yazabilir misin? İçerikle örtüşecek, göz yormayan, responsive bir tasarımın var mı? Site optimizasyonundan anlıyor musun? Hangi kodlama dillerini kullanabiliyorsun? İçeriğini pazarlayabilir misin? Öncelikle bu sorulara cevap ver domain kolay :).

Ayrıca bu işlere sırf para kazanmak gözüyle bakmayın lütfen. İçinizde insanlara bir şeyler öğretebilmek yada özgün bir şey yaratmak fikri olsun. Fatih HAYRİOĞLU, Afgan RASULOV gibi insanları örnek alın.

ilkerilbeyi ilkerilbeyi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** İ**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

monelogg adlı üyeden alıntı

bişe sorcam benim imzamdaki sitemde daha 1 ay olmadı açılanı ama adsense başvuruyorum hemde bloggerın kendisinden nasıl oluyo gerçi onaylanmıyo acaba oy üzdenmi

monelogg monelogg <> Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)

Turkgucu21 adlı üyeden alıntı

içerik özgün azda hit varsa 2 aylık siteyi bile onaylıyor

Aynen, gerçi bazılarını bir gün bekletip bazılarını da en az bir ay bekletiyor ama onaylıyor eninde sonunda. :)

ilkerilbeyi adlı üyeden alıntı

bişe sorcam benim imzamdaki sitemde daha 1 ay olmadı açılanı ama adsense başvuruyorum hemde bloggerın kendisinden nasıl oluyo gerçi onaylanmıyo acaba oy üzdenmi

Blogunuzun yönetim panelinde Kazançlar >> Adsense seçeneklerini takip ettiğinizde blogunuzun adsense için uygun olup olmadığını gösteriyor. "Daha fazla bilgi edinin." bağlantısına tıkladığınız zaman bu altı ay kuralından bahsettiğini görebilirsiniz. Oradaki bilgilere göre adsense alamamanızın sebebinin bu olduğunu söyleyebilirim.

sixpackiyi sixpackiyi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 6 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
dostum sen bu soruyu soruyosan nasıl para kazanmayı düşünüyorsun anlamıyorum. ilk önce bir interneti öğren bence.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al