wmaraci reklam
lidertakipci

Bilgisayar Üzerine Okumalımıyım?

2 Mesajlar 438 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

burak17 burak17 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 5 / 25
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar bugün ygs ye girdim berbat geçti. 180 barajını aşarsam süper olur ama aşamicam gibi geliyor.Şuan lisede veri tabanı programlama okuyorum 2 yıllık bilgisayar programlama bölümlerine geçiş yapmamı tavsiye edermisiniz?

Google Play Store Uygulama İndirme, Yorum, 5 Yıldız Hizmeti

https://bit.ly/2w3lJ0g
wmaraci
reklam

OrhanYayla OrhanYayla Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknik Destek Operatörü
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 377
  • Beğeniler 108 / 76
  • Ticaret 8, (%88)
bizim sektör bambaşka kardeşim. bende veritabanı programcılıgı mezunuyum. 2 yıllığa gittim eğitimin dandikliğinden 2 ay dayanamadım bıraktım. git bi yazılım firmasında, hosting firmasında stajyerlik yap ücretsiz bin kat daha fazla tecrübe edinirsin ciddi söylüyorum bilgisayar, yazılım mühendislikler falan zırva.

ben şu anda performans.net 'de (performans hosting) kendimi yetiştiriyorum. patronumdan yana çok şanslıyım, tecrübelerim günden güne artıyor. lisede bilişimi sadece yazılımdan ibaret sanırdım. meğerse serverlar, network bambaşka bir alanı daha varmış.

kısaca bilişim çok geniş bir alan. yazılım, donanım, network, hosting, grafik-tasarım ve yazılım bile bambaşka bir dünya gibi. web yazılımcılıgı var veritabanı var mobil de çıktı, donanımlara hükmeden mikro yazılımcılar falan da var. bunların içinde türlü türlü programlama dilleri var. yani sen yapmak istediğin bölümü seç ve o işte ilerleyebileceğin araştırmalar (bu çok önemli) yap. mesela kitaplar al oku dene, internetten araştır (ingilizce bilmek/anlamak önemli), stajyerlik yapabileceğin bir yerde çalış.

üniversite de okumak sana birçok avantaj getirse bile Allah aşkına ya hala matematikle, fizikle uğraştığına değmez :D Şahsi görüşlerim bunlar. Katılan katılmayanlar elbette olacaktır, vay efendim bi sen akıllısın adam o kadar matematik çözüp mühendislik kazanıyor diyenler olacaktır. böyle diyenleri geç, salla takma. bir işte ne kadar uzman ve istekliysen o kadar başarılısın. ygsyi ise hiç takma kafana. hayat senin kimse seni matematikte 40 ta 40 yapanlardan daha değersiz, tecrübesiz kılamaz buna izin verme ve gönül verdiğin meslekte yardırabildiğin kadar yardır :D hadi eyw.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al