wmaraci reklam
lidertakipci

YGS 2015 Hakkında Yorumlarınız?

10 Mesajlar 1.251 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

aeSahin aeSahin www.ahmetenessahin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PR, Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 806
  • Beğeniler 361 / 151
  • Ticaret 1, (%100)
Bu sene gerçekten yoğun bir tempo içinde, sırf hayatımızı bir sınavla belirleyen ölçme ve değerlendirme sınavından daha çok adının aslında özel yetenek sınavı olması gereken bir sınav olmuş. Anlık olarak düşünüp anında yorumlayan, neden-sonuç ilişkisini iyi kurabilen kişiler başarılı oluyor. Türkçede ki anlam kapalılıkları, seçici soruların çok fazla olması çok saçma. Tamam 2 milyon kişi giriyor ama bu kadar fazla olmaması gerek. Zaten 160 dk.zamanın var onun stresi ayrı, soruları 3-5 kere okumak ayrı. Sosyal dersen tarihi fena değil ama coğrafya da müfredat içinde olan konular yok. Felsefe kasmışlar yine. Matematik de herkesin yapacağı türden 10 soru vardı. Ama gerisi türkçe gibi paragraftan oluşmuş anlamaya dayalı sorular.(sayısallar bile zorlandıysa)Fen debiyoloji kavram ve bilgiye dayalı. Sözelci olmama rağmen fenden 10 tane yaptım. Sınavın geneli olarak böyle sormalarının nedeni bana göre; seneye dershaneler kapatılacak malum. Zor yapalım desinler ki dersaneye gidiyorsunuz ama yinede yapamıyorsunuz dedirtmek. Seneye de çok kolay sorarlar, okul bilgisiyle daha çok yapıyorsunuz derler.
ÖSYM çok sağol her şey için bir senemi daha yediniz.

PR | Social Media - Advertising - Post-Production
wmaraci
reklam

HellBoy05 HellBoy05 Patron Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci / Ekonomist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
geçen yılda girdim istediğim puanı alamadım. bu senede girdim açıktaydım ki bu sene dersaneye gittim sıkı şekilde çalıştım fakat bu sene barajı geçememe korkum dahi var.
bu sınav resmen öğrencileri kullanmak oldu geçen seneye göre çok zordu bilgi dayalı sorular, karmaşık paragraflar 45 dk da türkçe bitiririm ben ygs 1,30 saatte zor bitirdim mat 5 tane yapabildim felsefe desen filozof olsam cevaplarını veremem.

Verdiğim parayıda hakkımıda helal etmiyorum hakkımız yenildi bu sene, allaha havale ediyorum osym yi de başkanını da.
aeSahin

kişi bu mesajı beğendi.

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)
Çalışınca olacağından yanayım kazananlar yüksek alanlar nasıl alıyor sonuçta sorularıda insanlar hazırlıyor bence ilk olarak kendinize sormalıyız acaba yeteri kadar çalıştım mı diye ...

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Türkçe çok uzun sürdü bundan yana biraz şikayetçiyim matematik de iyidi yani 17 kadar soru çözdüm vakit yetse 25-26 çözerdim

wmaraci
wmaraci

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Bu sene öylesine girdim fakat LYS'de de puan iyi gelirse üniversitemi değiştirebilirim. Sorular ise asıl olması gerektiği gibiydi. YGS dediğin böyle olur. İki cümle ezberleyen herkesin 300-400 puan aldığı YGS'ye en başından beri karşıydım. Bu sene bunu harbiden ileriye götürmüşler, sağlam yorumlama koymuşlar. Bir bilgiye sahipsen, o bilgi hakkında sağlam yorum yapabilmelisin.

Yalnız buna yavaş yavaş geçmeliydi ÖSYM. Bi anda önceki YGS sorularını bırakıp, bu sorulara geçmesi sanırım birçok kişiyi ters köşe yaptı. Çalışanların bazıları çok düşük bekliyor bu yüzden.

Ama bir bakıma da iyi oldu aslında. Adamlar "tek düze çalışmayın, eski soruları ve türlerini ezberlemeyin, karşınıza hep aynısı çıkmaz" mesajı vermişler kendilerince.
WampiR

kişi bu mesajı beğendi.

mesut1515 mesut1515 www.tekparcahdizle.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 6, (%100)
kaç nette baraj geçiliyor türkçe 16 net mi ne öyle bişi duydum bilginiz varmı

• Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PR, Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 806
  • Beğeniler 361 / 151
  • Ticaret 1, (%100)
Türkçe 20 net barajı geçer

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Toplam 32 net diye biliyorum. Her 16 net 40 puan yapıyor düz hesapla

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)
Bu sene üçüncü kez YGS'ye girmiş oldum. İlk ikisinde düzgün çalışmadığımdan dolayı doğal olarak yüksek başarı elde edememiştim fakat ilk iki sınavdaki sorular, tartışmasız olarak bu seneki sorularda kesinlikle kolaydı.

Bu sene gerçekten çok iyi zorladım, çalıştım. Günde 10-11 saat çalıştığımı bilirim. Önceden netlerim kötü olduğu için toparlayabilmem için anca böyle çalışmam gerekiyordu.

38-40 Türkçe, 34-36 Sosyal ve 10-15 Matematik yapıyordum. ( Dil öğrencisi olduğum için bana bunlar gerekiyor. YGS3 )

Gel gelelim çalışmış halimle bu seneki alacağım puan, büyük ihtimalle geçen seneki puanlarıma yakın olacak.

Diyeceğim odur ki, konuyu açan arkadaşın düşüncelerine birbir katılıyorum ve ÖSYM'nin de işi iyice karıştırdığını söylemek istiyorum. Öğrenci Seçme ve YERLEŞTİRME Merkezi derken niyet belli. İyi yerleştiriyorlar.
aeSahin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PR, Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 806
  • Beğeniler 361 / 151
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al