wmaraci reklam

C# String Replace Komutu Hakkında

12 Mesajlar 2.374 Okunma
wmaraci reklam

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)

PorFavorDama adlı üyeden alıntı

Yani direk get ve set ile yap diyorsunuz hocam ? Get ve set pek kullanmadığım için hiç girmemiştim ama onu deneyeyim bir de olmazsa :) Ben neden ikinci defa tıkladığımda işlem yapmıyor onu anlamadım . Ama tamamdır get ve set deniyorum hocam teşekkür ederim .

Bir önceki paragrafta sebebini yazdım :) kötüye kullanıma açık hale gelir. Alakasız herhangi bir sınıftan bu değişkene direkt erişebilirsiniz ve sınıf içinde çağrılmadan default değer atayabilirsiniz demektir.

Get/Set ile obje'nin anlık durumdaki halini alırsınız yada objeye değer geçebilirsiniz.
PorFavorDama

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)
wmaraci
reklam

PorFavorDama PorFavorDama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Turgay Can adlı üyeden alıntı

Bir önceki paragrafta sebebini yazdım :) kötüye kullanıma açık hale gelir. Alakasız herhangi bir sınıftan bu değişkene direkt erişebilirsiniz ve sınıf içinde çağrılmadan default değer atayabilirsiniz demektir.

Get/Set ile obje'nin anlık durumdaki halini alırsınız yada objeye değer geçebilirsiniz.

Aynen hocam dediğiniz gibi public tanımlayınca kullanıcı kendi de değer atayabilmiş oluyor ben en iyisi bir de get ve set komutları ile deneyeyim :) Teşekkür ederim yardımlarınız için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al