wmaraci reklam
lidertakipci

SEO SearchTerms Tagging 2 miadını doldurdu mu

4 Mesajlar 789 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dragoumis35 dragoumis35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
Hemen tüm wordpess kullanıcılarının ezbere kurduğu ilk 3-4 eklentiden biri olan SEO SearchTerms Tagging 2 eklentisi artık zararlı mı?

Tartışmaya açmak istediğim ve yanıt beklediğim konu bu. İnternet üzerinde ingilizce içerikli SEO bloglarının neredeyse tamamında (en azından benim ulaştıklarımın) ortak kanı bu eklentinin artık google tarafından cezalandırıldığı yönünde.

Konuyla ilgili bilgi ve/veya tecrübesi olanlar bir şeyler yazarsa sevinirim. Ayrıca gerçekten artık kullanılması uygun değilse bir ikamesi var mı bunu da bilenler bizleri aydınlatabilir mi?

wmaraci
reklam

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Bu eklentide birbirine benzer kelimeleri aynı yazıya linklediği için ceza alıyor olabilir. Vaktinde kullanmıştım ancak belki işe yaramıyordur artık.
dragoumis35

kişi bu mesajı beğendi.

drumpoll drumpoll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)
iddialı bir soru . 6 yıldır bu işi yapıyorum ve bir siteme dahi kurmadım bu eklentiyi. bence bir anket eklersen konuya, aydınlanmış oluruz hep beraber. belki de benim cahilliğimdir.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Uzun yıllar bu eklentiyi kullandım. Faydasını da gördüm hatta. Fakat eklentinin şöyle sıkıntılı bir yanı vardı; mesela birisi sizin yazınıza adult kelimeler arayarak bir şekilde girdiyse o kelime yazınıza linkleniyordu. Bu yüzden bu tarz kelimeleri kontrol edip kaldırmak durumundaydınız. Diğer türlü yazıya linklenen kelimelerden de hit aldığımı söyleyebilirim. Fakat bir süreden sonra bu eklentiyi kullanmanın çok profesyonelce olmadığı kanısına vardım. Her ne kadar sahtekarlık olmasa da Google'ı bir yerde kandırıyorsun sonuçta. Birde eklentinin olumsuz yanlarını da okuyunca eklentiyi kaldırdım. Kaldırdıktan sonra bir zararını da görmedim. İlla kullanmak gerekiyor mu derseniz bence gerekmiyor.
dragoumis35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al