wmaraci reklam
lidertakipci

Maxi Plus 5 rom yükleme sorunu

4 Mesajlar 2.720 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

batuhank batuhank Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 15 / 11
  • Ticaret 7, (%100)
Elimde Turkcell maxi plus 5 telefon var , buna backup rom yükleyecektim twrp ile , ilk önce backup klasörü oluşsun diye backup aldım , sonradan wipeların hepsini yaptım işletim sistemi ve bütün dosyalar silindi . Usb ye bağladığımda telefonun diskini görmüyordu bilgisayar , bende sd kartı bilgisayara takıp backup dosyasını içine attım ama restore yerinde external sd'ye tıklayınca etki etmiyor . 2 kere tesadüfen seçtim ondada hızlı hızlı basıyodum yine iptal olup öbürüne geçti . Dahada aynısı olmadı . Şuan telefonun dahili hafızasına ulaşamıyorum , cwmde silindi yerine twrp var . Nasıl düzelticem bu sorunu ?

(sorunu çözene domain hediye edeceğim)

EK OLARAK : Telefon açılıp Turkcell yazısında kalıyor

wmaraci
reklam

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Wipeler zaten sistem dosyalarını silen işlemlerdir. Wipe Dalvik Cache, System Format, Partititon vs gibi işlemler yazılımı ilgilendirir. Sadece bunları yaparsan android sürümünü silmiş olursun. Turkcell yazısında kalmasının sebebi telefonunda ROM olmamasıdır. Flashtool kullanarak rom atabilirsin. Yapamazsan yardımcı olurum. Endişelenecek önemli bi sorun yok :)

batuhank batuhank Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 15 / 11
  • Ticaret 7, (%100)

reload58 adlı üyeden alıntı

Wipeler zaten sistem dosyalarını silen işlemlerdir. Wipe Dalvik Cache, System Format, Partititon vs gibi işlemler yazılımı ilgilendirir. Sadece bunları yaparsan android sürümünü silmiş olursun. Turkcell yazısında kalmasının sebebi telefonunda ROM olmamasıdır. Flashtool kullanarak rom atabilirsin. Yapamazsan yardımcı olurum. Endişelenecek önemli bi sorun yok :)

O yazıyı yazdıktan 2 saat sonra çözümü bulmuştum , twrpnin mount bölümü(de varmış)nden usb yi aktif edip bat dosyasından cwm flashladım , hafıza kartına stock rom attım cwmden flashladım . Daha sonra yüklemek isterken telefonu bozduğum romu bu sefer işlemleri daha düzgün yaparak yükledim telefon uçak gibi yinede teşekkürler
reload58

kişi bu mesajı beğendi.

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim, herhangi başka bir sorun olursa yardımcı olabilirim :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al