wmaraci reklam
lidertakipci

Fikir Yardımı :)

4 Mesajlar 1.393 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

GepeTTo GepeTTo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, kısa bir süre önce flusc.com adında bir domain aldım. İlk başlarda aklıma gelen şey şuydu:
Kişi kendi "duvar" tarzı "kanal"larını oluşturacak ama bu kanallar belli kitlelere hitap edecek+hitapettiği ilgi alanlarına göre sınıflandırılacak. Daha sonra kişi bu kanallara yazı,resim,video gibi onlarca içerikten istediğini ekleyebilecek isterse flash uygulama da entegre edecek. Ve son bomba da: Kullanıcı dilerse kanalını kendi sitesine fluscEnteger ile entegre edebilecek. Sitede daha hiçbir şey yok isterseniz sadece giriş tasarımına bakabilirsiniz :)

Fikir hakkındaki önerilerinize muhtacım arkadaşlar, siteyle uğraşırken hep "olmadı mı acaba?" sorusunu kendime soruyorum :(

wmaraci
reklam

Ole Ole Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Hayal ettiğin şeyi iyice anlayabilmek her ne kadar zor olsa da, anladığım kadarıyla kitlelere bölünmüş sosyal ağ gibi bir şey oluşturmayı düşünüyorsun. Aslında hevesini kırmayı gerçekten istemiyorum fakat herhangi bir yönle de olsa benzeri olan diğer sitelerden farklı olanı, ayrıcalıklı olanı sunmazsan bu projenin başarılı olacağını sanmıyorum. Hayal ettiğimiz şeyin ne kadaranı gerçekleştirebileceğimizi hesaplayıp, ona göre o hayali bir şekilde revize etmemiz gerekiyor.

Biliyorsun ki insanlarımız "işime yarar"dan ziyade "popülermiş bak bu"ya ilgi gösteriyor ve başarı sağlanması için de istenileni vermek gerekiyor. :)

GepeTTo GepeTTo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle yorumunuz için çok teşekkürler :)
Yaratmaya çalıştığım farklılık "siteye entegrasyon"dan geliyor aslında. Bir çeşit blog ama yazmayı unuttuğum bir şey de var topluluklar da oluşturulabiliyor. Dediğim gibi flash uygulama eklemesi dahi başka bir yerde görmedim (yani birinin kendi duvarına eklemesi). Değerli yorumunuz için bir kez daha teşekkür ediyorum :)

Ole Ole Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
O halde bu proje ağırlıklı olarak muhtemel webmaster ve blogculara hitap ediyor. Webmaster olsun, blogcu olsun; fazla uğraştırmayan bir "Beğen" veya "Tweet" butonuna bile tıklatmak için büyük çaba sarfederken böyle bir entegrasyon yapmakla uğraşmayacaktır. Flash eklemek konusunda ise bir şey diyemeyeceğim çünkü flash dosyaları diğer dosyalara göre daha az kullanılan bir tür. Bu yüzden bu flash ayrıcalığı da kullanım oranına göre daha az ilgi görecektir.

Tabii siz bilirsiniz. :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al