DigitalOcean'da dedicated var mı?

11 Mesajlar 1.613 Okunma
smmexpress

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Araştırıyorum herkes öneriyor digitalocean'ı. Fiyatlara bakıyorum gayet uygun ama gördüğüm kadarıyla sadece sanal sunucu hizmeti var.

Dedicated var da ben mi bulamadım. Yoksa sadece vps sunucuları mı var?

wmaraci
reklam

maydos maydos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
sanal sunucu var kardeş

bokssever bokssever WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Sunucu biraz kompike bir olaydır eğer bir firmadan destek alamaz iseniz tüm sorunlarla kendiniz mücadele etmek zorundasınızdır

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

bokssever adlı üyeden alıntı

Sunucu biraz kompike bir olaydır eğer bir firmadan destek alamaz iseniz tüm sorunlarla kendiniz mücadele etmek zorundasınızdır

Bunu biliyorum tabiki ama lazım olabiliyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Daha önce bir sunucu sahibi oldunuz mu?

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

Daha önce bir sunucu sahibi oldunuz mu?

Evet vps tabiki kullandım. Çok genel olmasa da linux üzerinde biraz bilgim var. Lakin dedicated kullanmadım

• Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
geçenlerde ben redstasion bir server satın almıştım çok ilginç bir deneyim olmuştu benim için dell kendine ait bir paneli vardı yani server kapansada onu kullanabiliyordun ilk olarak centos 6.5 kurulum yaptım desktop versiyon biraz zaman aldı yaklaşık 5 saat gibi :) tam kurulum bitti sevinirken bir baktım ki internete bağlanamıyorum bununlada baş etmem gerekti ve onu iki saatlik bir çaba sonucunda ve sudo ile olayı çözdüm ancak önümde çok fazla yol vardı

izmirweb35 izmirweb35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek PHP Developer , IT Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 1, (%0)

geçenlerde ben redstasion bir server satın almıştım çok ilginç bir deneyim olmuştu benim için dell kendine ait bir paneli vardı yani server kapansada onu kullanabiliyordun ilk olarak centos 6.5 kurulum yaptım desktop versiyon biraz zaman aldı yaklaşık 5 saat gibi :) tam kurulum bitti sevinirken bir baktım ki internete bağlanamıyorum bununlada baş etmem gerekti ve onu iki saatlik bir çaba sonucunda ve sudo ile olayı çözdüm ancak önümde çok fazla yol vardı

Arkadaşlar İlk önce Dedicated Nedir onu söyleyim.

Dedicated ( Kiralık ) , Bir fiziksel kiralık sunucudur. Fiziksel bir sunucunun size özel kullanım için tahsis edilmesi işlemidir. Sunucu üzerinde istediğiniz işletim sistemini kullanabilirsiniz. Windows 2003 server, windows 2008 server, Windows 2012 server, ve Linux CentOS 5 vb. Gibi. Sunucular üzerinde host yönetimi için her türlü kontrol panel kullanılabilir. Plesk, Cpanel, directAdmin ve hostingcontroller gibi. veya sanallaştırma Wmvare , Solusvm yapabilirsiniz..

VPS : Günümüzde bilgisayarların hardware denen fiziksel kaynaklar açısından çok gelişmiş olması bir fiziksel bilgisayar içerisine birden fazla bilgisayar kurmaya yarayan virtualization programlarının çıkmasına yol açmıştır. Böylece ram, cpu ve hard disk gibi kaynakları çok fazla olan bir bilgisayara (sunucuya) virtualization programı kullanarak çok sayıda bilgisayar kurabilirsiniz. Bu kurulan bilgisayarlar fiziksel sunucunun kaynaklarını paylaşırlar. Örnek olarak 10 GB ram kapasitesine sahip bir sunucu içerisine her biri 1 GB ram kullanan 10 bilgisayar kurulabilir. Bu kurulan bilgisayarlar gerçekte fiziksel bir görünüme sahip olmadıkları için sanal bilgisayar olarak adlandırılırlar. Kapasiteleri dahilinde gerçek bilgisayardan işlev açısından farkları yoktur. Her birine işletim sistemi yükleyebilir, birbirlerinden bağımsız olarak açıp kapatabilir ve değişik programlar çalıştırabilirsiniz.

VDS İse : Size ait CPU Ram Hardisk gibi özelliklerin tamamen dedicated ten paylaşımsız halidir..

Digitalocean da Dedicated yoktur. Sadece VPS vardır.. Bir arkadaşımızın dedigi Dell paneli KVM'dir..

Diler iseniz https://www.hız.net den paketleri inceleyebilir , satın alabilirsiniz..

İyi çalışmalar

• Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
izmirliweb35 ticari olarak olaya neden bakıyorsunuz yani bayilerden ürün alınca zaten daha pahallıya patlayacak değil mi bunun yerine fikir verseniz daha güzel olmazmıdır tüm ülkeye server satamayız değil mi?

Ek Olarak: Ayrıca vps ben tavsiye etmiyorum bunun yerine vds kullanmak daha anlamlı olur şimdi vps biraz saçmalık olacaktır

Aykuru Aykuru WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnsan Kaynakları
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 17 / 31
  • Ticaret 15, (%100)

izmirweb35 adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar İlk önce Dedicated Nedir onu söyleyim.

Dedicated ( Kiralık ) , Bir fiziksel kiralık sunucudur. Fiziksel bir sunucunun size özel kullanım için tahsis edilmesi işlemidir. Sunucu üzerinde istediğiniz işletim sistemini kullanabilirsiniz. Windows 2003 server, windows 2008 server, Windows 2012 server, ve Linux CentOS 5 vb. Gibi. Sunucular üzerinde host yönetimi için her türlü kontrol panel kullanılabilir. Plesk, Cpanel, directAdmin ve hostingcontroller gibi. veya sanallaştırma Wmvare , Solusvm yapabilirsiniz..

VPS : Günümüzde bilgisayarların hardware denen fiziksel kaynaklar açısından çok gelişmiş olması bir fiziksel bilgisayar içerisine birden fazla bilgisayar kurmaya yarayan virtualization programlarının çıkmasına yol açmıştır. Böylece ram, cpu ve hard disk gibi kaynakları çok fazla olan bir bilgisayara (sunucuya) virtualization programı kullanarak çok sayıda bilgisayar kurabilirsiniz. Bu kurulan bilgisayarlar fiziksel sunucunun kaynaklarını paylaşırlar. Örnek olarak 10 GB ram kapasitesine sahip bir sunucu içerisine her biri 1 GB ram kullanan 10 bilgisayar kurulabilir. Bu kurulan bilgisayarlar gerçekte fiziksel bir görünüme sahip olmadıkları için sanal bilgisayar olarak adlandırılırlar. Kapasiteleri dahilinde gerçek bilgisayardan işlev açısından farkları yoktur. Her birine işletim sistemi yükleyebilir, birbirlerinden bağımsız olarak açıp kapatabilir ve değişik programlar çalıştırabilirsiniz.

VDS İse : Size ait CPU Ram Hardisk gibi özelliklerin tamamen dedicated ten paylaşımsız halidir..

Digitalocean da Dedicated yoktur. Sadece VPS vardır.. Bir arkadaşımızın dedigi Dell paneli KVM'dir..

Diler iseniz https://www.hız.net den paketleri inceleyebilir , satın alabilirsiniz..

İyi çalışmalar

Uzun süredir hem dedicated hem sanal sunucu yönetimi yapan birisi olarak daha açık anlatımla katkıda bulunmak isterim. Tamamen bilgi verme amaçlıdır.

Öncelikle dedicated demek yerine kiralık sunucu demeyi tercih ederim.
Vps'de bir kiralık sunucudur ancak dedicated'in içine kurulduğu için merkezinden nemalanır. İşlemcisi dedicated ile farklı olabilir (Ayrılan sistem özelliklerine göre tüm işletim sistemleri kurulabilir)

Daha açıklayıcılık gerekirse: Sunucu barındırma hizmeti veren birisine kasanızı gönderdiğinizde kendi hatlarını sizin pc'nize uygularlar ve artık dedicated olarak kullanmaya başlarsınız. İnterneti paylaşımsızdır bu nedenle 5mbit, 10mbit hat için aylık yüksek ücretler ödersiniz. Türk ******* 1mbit : 99.90TL / ay
Sunucu kiralama hizmetinde ise firma kendi kasasını koyup ona kendi hattını çeker (bu da ilk olarak ek gelir amaçlı çıktı kimse uğraşmasın diye 2006'lı yıllarda ve hâla devam etmekte olan kampanya ya göre dedicated'e para ödüyorsunuz aylık ve 2 yıllık süre dolunca evinize gönderiyorlar makine komple sizin oluyor vs..). Gördüğünüz gibi tek farklılık daha yüksek performansta kullanabilmenizdir. Bunun dışında dedicated'ta yapabileceğiniz (bölme hariç) herşey vps ve vds'de mevcuttur.
VPS: Virtual private server
VDS: Virtual Dedicated Server
Aralarındaki farkı sorarsanız da öncelerde vds için rami paylaşımsız diğerinde paylaşımlı diye makalelere denk gelmiştim fakat son aldığımız hizmet vds kapsamındaydı ve ram'imiz gayet paylaşılıyordu. O yüzden aralarındaki farka kimse takılmasın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al