wmaraci reklam

Tekrarlanan (Title) Başlık Kelimeleri

6 Mesajlar 1.790 Okunma
smmexpress

Paulshark Paulshark WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 11 / 58
  • Ticaret 14, (%100)
Merhaba WMaracı üyeleri. Bugün tekrarlanan başlıklar ve kelimeler hakkında nacizane bir bilgi vermeye çalışacağım.

Keyword Repetition on the Title” yani başlıkta tekrar edilen kelimeler sorunsalı hakkında elimden geldiğince bilgi vermeye çalışacağım. Webmaster adayları ( buraya dikkat: bu işi tamamen kavramış kişilerden bahsetmiyorum ) sitelerini hedefledikleri kelimelerde ön plana çıkarmak için birtakım çalışmalar yapmaktadır. Fakat dikkat çeken şu ki; neredeyse hepsi aynı yöntemleri uygulamakta ve çoğu aynı hataya düşmektedir.

Yapılan basit hatalardan biri de yinelenen başlık kelimeleridir. Bakın burada spamdan bahsetmiyorum. Yani;

yoğurt. yoğurtcu, yoğurtçu | www.mandiraci.ccc

Yukarıda örneklendirdiğim hatadan değil.

Mandiracı olarak belirttiğim yerden bahsediyorum.

Kimileri isteği ile kimileri ise tema nedeniyle başlıklarının yanına bir de blog isimlerini, sloganlarını eklemektedir. Bu da blog isimlerinin her konu başlığında, her sayfa da görünmesine neden olur. Bu olayın temel sebebi header.php deki

<?php wp_title(); ?> – <?php bloginfo(‘name’); ?> kodundan kaynaklanmaktadır.

Örnek:

webmaster bloğu – Serdarca.Net

makale başlığı : Anahtar Kelime Seçimi | Serdarca.Net

diğer makale başlığı : bla bla bla | Serdarca.Net

Göründüğü gibi her başlık sonuna blog ismimizi de eklemiş oluyoruz.

Şimdi, birincisi aramalarda hedeflenen kelimenin hece olarak tam karşılığını sağlamak gerekir. Ne aranıyorsa başlıkta onun olması bizim için bir artıdır. Fazlasına gerek yok, zaten sloganla, blog ismiyle bir işimiz yok. İkincisi ise bu blog ismi dediğimiz kısmın her başlıkta görülmesi tekrarlanan bir kelime olarak algılanılabilir ki bu bir hatadır. Bunu zaten analizlerde de görmekteyiz.

Bu durumu nasıl değiştiririz?
Bu durumu değiştirmek için header.php de bulunan ve yukarıda vermiş olduğum kodu “<?php wp_title(); ?>” koduyla değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Çoğu arkadaşım All Seo in One Pack kullandığı için bu durumu düzeltmek daha basittir.

eklenti ayar sayfasına giriyoruz.

Yukarıdaki %blog_title% kısımlarını sildiğiniz zaman titlenizde sloganlarınız veya blog isminiz görülmeyecektir. Umarım bir faydası dokunmuştur sizlere…

kaynak

Saygılar...

wmaraci
reklam

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam cok güzel yazmısınız.. bundan sonra bloggunuzu sürekli takip etcem'de simdi bu durumun bize kesinlikle - olarak döndügünümü hastediyorsunuz ? ben bazı yerlerde faydası oldugunu düsünmekteyim ? (kendi sitemde bunu düsünüyorum isin uzmanı degilim)

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

• Üyelik 20.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 11 / 58
  • Ticaret 14, (%100)
Kesinlikle - diye birşey söyleyemem, zaten ticari, sıralama, kelime kaygın yoksa pek de önemli değil senin için. Bu sadece 3 iken 4 olmak gibi birşey. Yani uygularsan faydasını görürsün. Ben faydasını gördüğüm için belirttim.

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)

Paulshark adlı üyeden alıntı

Kesinlikle - diye birşey söyleyemem, zaten ticari, sıralama, kelime kaygın yoksa pek de önemli değil senin için. Bu sadece 3 iken 4 olmak gibi birşey. Yani uygularsan faydasını görürsün. Ben faydasını gördüğüm için belirttim.

Kelime kaygım neden olmasın hocam gece gündüz pc başındayız:) neden 3-5 kurus kazanalım diye:) sagolasın cok teşekkürler

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.
wmaraci
wmaraci

alparslan alparslan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)
Güzel bir konu olmuş.
Bir de aramalarda çıkan başlıklar ne kadar sade ve açıklayıcı olursa kullanıcının tıklama oranı o kadar artar.

• Üyelik 20.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 11 / 58
  • Ticaret 14, (%100)
up. tekrar yazmayım. Lazım olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al