freelance iş ilanları

Cloudflare hakkında soru

9 Mesajlar 876 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
Sitemizin dns lerini cloudflare ye yönlendirdik. Saldırılardan korunmak adına iyi bir önlem olarak görüyorum. Fakat bu cloudu istediğimiz zaman pasif yapıp yani sadece saldırı gördüğümüz zamanlarda aktif hale getirebiliyormuyuz ?

wmaraci
reklam

alpmusti alpmusti www.alpmusti.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Pause komutuyla dilediğiniz zaman pasif hale getirip , dilediğiniz zaman da aktif hale getirebilirsiniz ancak saldırıları izleyip ona göre aktif etmek gibi bir takip sistemi yok siz kendiniz bunu takip edip yapmanız gerekir bu da yorucu olabilir. Bunun yanında sitenizde değişiklik yapmadan önce development modunu açmanızı kesinlikle tavsiye ederim çünkü aksi takdirde yaptığınız değişiklikler görünmüyor.
ssyazilim

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blogum -> www.alpmusti.com

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

alpmusti adlı üyeden alıntı

Pause komutuyla dilediğiniz zaman pasif hale getirip , dilediğiniz zaman da aktif hale getirebilirsiniz ancak saldırıları izleyip ona göre aktif etmek gibi bir takip sistemi yok siz kendiniz bunu takip edip yapmanız gerekir bu da yorucu olabilir. Bunun yanında sitenizde değişiklik yapmadan önce development modunu açmanızı kesinlikle tavsiye ederim çünkü aksi takdirde yaptığınız değişiklikler görünmüyor.

Yorumunuz için teşekkür ediyorum sistemi pek tanımıyorum ama websites tarafındaki development mode u diyorsunuz sanırım. Birde tr lokasyon userlara bir zararı olurmu analysticde yine türk olarak görünecekler değilmi ?

• Üyelik 12.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
O konuda herhangi bir sıkıntı olmuyor bildiğim kadarıyla. Website tarafındaki değil de cloudflare sisteminde development mode var onu kastetmiştim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

alpmusti adlı üyeden alıntı

O konuda herhangi bir sıkıntı olmuyor bildiğim kadarıyla. Website tarafındaki değil de cloudflare sisteminde development mode var onu kastetmiştim.

Yani cloudflaredeki websites diyince siteleri listeliyoruz ya oradaki ayarda var evet sanırım onu diyoruz ikimizde :) Teşekkürler. Son sorum bu cloud karşıma penceresi oluyor ya siteye her girene göstericekmi o pencereyi. Misal bazen frmtr ye girerken bende cloudflare nin karşıma penceresi çıkıyor o mevzu her usere gösterilecek mi ?

• Üyelik 12.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Yani cloudflaredeki websites diyince siteleri listeliyoruz ya oradaki ayarda var evet sanırım onu diyoruz ikimizde :) Teşekkürler. Son sorum bu cloud karşıma penceresi oluyor ya siteye her girene göstericekmi o pencereyi. Misal bazen frmtr ye girerken bende cloudflare nin karşıma penceresi çıkıyor o mevzu her usere gösterilecek mi ?

Yaklaşık 1 ay kadar blog sitemde kullandım ve öyle bir şey ile karşılaşmadım. Ancak , sunucun ile bağlantı sağlanamadığı zaman kendi arayüzünden bir görünüm sağlıyor kullanıcılara.

Narsinha Narsinha Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Bilginiz varmı bilmiyorum lakin cloudflare alexa'da ve örümceklere karşı düşüş yaşatıyor girişte direk ana sayfayı goremedigi için sıkıntılar olusuyor

videoavcisi videoavcisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 54 / 46
  • Ticaret 2, (%100)

Narsinha adlı üyeden alıntı

Bilginiz varmı bilmiyorum lakin cloudflare alexa'da ve örümceklere karşı düşüş yaşatıyor girişte direk ana sayfayı goremedigi için sıkıntılar olusuyor

adsensenin dahi olumsuz etkilendiği söyleniyor ama şimdilik cloudflareye devam ediyorum.

ek olarak bazı sitelere girerken karşınıza çıkan pencere güvenlik derecesini en üste çıkardığınızda sizin ziyaretçilerinize de gösterilir. I'm under attack sekmesi

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
neden pause yapıyorsunki direk kullan gitsin sadece koruma değil hızlı sayfa açılışı ve trafik gibi şeylerdede avantaj sağlıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al