wmaraci reklam
lidertakipci

Eğer sıfırdan başlasaydınız hangi sektöre girerdiniz?

393 Mesajlar 47.919 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

felsefesizfilozof adlı üyeden alıntı

Başkalarinin deneyiminlerini ogrenmek size işsizlik gibi geliyor fakat bana tecrube anlamina geliyor

Dediğimi yanlış anladınız, her mesajı tek tek okumanız bana ilginç geldi sadece onu belirtmek istedim, saygısızlık olarak algıladıysanız kusura bakmayın. İyi çalışmalar.

wmaraci
reklam

alanjaweb alanjaweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Valla hocm mesleğe yönlenirdim. Ya telefon tamircisi ya da sanayide gecerli olan bi meslek secerdim. Cünkü artık çırak yetişmiyor. Meslek bilen kişi sayısı hızla azalıyor. Bu liseyi zorumlu bırakma olayından sonra artık eleman yetişmez oldu. Cünkü lise bittikten sonra cocuk "Lan bu zamana kadar okudum bide ünv okuyum ortam göreyim, az geceyim" kafasına giriyor. Girmese bile 18 yaşındaki bir gence yeri süpür desen alınır agrına gider. Bu iş böyle olunca bu sistem biyerde tıkanacak. Yani yaklaşık 10 sene sonra arabanızı çarpsanız tamir edecek usta , banyonuzun fayansı kırılsa döşettirecek usta bulamayacaz. Almanya gibi artık dışardan işçi getireceğiz.
Şunu unutmamak lazım . Toplumda azınlık olan cok kazınır. Eskiden okuyan azmış çalışan cokmuş okuyan cok kazanırdı. Şimdi artık okuyan coğalıp meslek yapan azalıyor bu seferde okumayan kazanacaktır.
mhalat hayatim53 akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

alpi alpi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 9, (%100)
otomatik şanzıman ustası olurdum, motor üzerine ne varsa okudum yazılımı da es geçmezdim. herhalde mekatronik okurdum.

erdinc erdinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek otogaleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
web işine hiç bulaşmazdım

wmaraci
wmaraci

benmutlu benmutlu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

alanjaweb adlı üyeden alıntı

Valla hocm mesleğe yönlenirdim. Ya telefon tamircisi ya da sanayide gecerli olan bi meslek secerdim. Cünkü artık çırak yetişmiyor. Meslek bilen kişi sayısı hızla azalıyor. Bu liseyi zorumlu bırakma olayından sonra artık eleman yetişmez oldu. Cünkü lise bittikten sonra cocuk "Lan bu zamana kadar okudum bide ünv okuyum ortam göreyim, az geceyim" kafasına giriyor. Girmese bile 18 yaşındaki bir gence yeri süpür desen alınır agrına gider. Bu iş böyle olunca bu sistem biyerde tıkanacak. Yani yaklaşık 10 sene sonra arabanızı çarpsanız tamir edecek usta , banyonuzun fayansı kırılsa döşettirecek usta bulamayacaz. Almanya gibi artık dışardan işçi getireceğiz.
Şunu unutmamak lazım . Toplumda azınlık olan cok kazınır. Eskiden okuyan azmış çalışan cokmuş okuyan cok kazanırdı. Şimdi artık okuyan coğalıp meslek yapan azalıyor bu seferde okumayan kazanacaktır.

Süper tespit hocam ama 10 yıl sonra otosanayilerde bile mühendisler çalışacağı için sıkıntı olmayacak.
kardelenkurt

kişi bu mesajı beğendi.

artmedyaajans artmedyaajans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek grafik tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
mobil uygulama şuan en revaçtaki meslek

Art Medya Ajans

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Bilgisayardan tamamen uzak bir hayata sahip olmak isterdim.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

blitzx blitzx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Valla şimdiki aklım olsa iş,meslek edinmeye çalışırdım.Çünkü ben ve dışarda o kadar çok insan var ki herkes seri üretim gibi.Meslek olursa bunların önüne geçersin en azından ben bu işi biliyorum anlıyorum dersin.Ama dediğim gibi seri üretim imalatı olduktan sonra ben olmuşum sen olmuşsun fark etmiyor yeter ki iş yürüsün.İnanın şöyle özetleyeyim size çalıştığım şirketin 22.000 personeli var.Ben çıksam başka birini ben çıkmadan bulurlar :)

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
E-ticaret yapardım. Çinden ürün getirirdim. Giyim ürünleri. Piyasayı olduğunca araştırdım. Hangi ürünlerin satılacağını ve ne şekilde satılacağını biliyorum. Yalnız ürün getirme konusunda çok tecrübesizim.

Ürün getirme konusunda bilgisi olan ağabeylerim bana ulaşırlarsa minnettar kalırım.

president president WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Mobil uygulama, sağlık üzerine olurdu..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al