wmaraci reklam
lidertakipci

Demode bloglar

19 Mesajlar 1.953 Okunma
wmaraci reklam

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Bizde blog kültürü işini gör ve çık şeklinde olduğu için ister istemez blog sahipleride popüler konulardan hit sağlama derdinde. Bu yüzden bloglar çorbaya dönüyor. Benim en çok gıcık kaptığım şey kişisel bloglarda ki kopyala yapıştır ve bir kaç düzenleme ile paylaşılan teknoloji haberleri.

wmaraci
reklam

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Kişisel bloglar dışındaki bloglar bir çok konuyu içerebilir bunda bir sıkıntı yok. Tabi şimdi bir teknoloji sitesi gidip de sağlık ile ilgili veya temizlik ile ilgili, kadınca konular falan paylaşırsa abez kaçar. Ama bir teknoloji sitesi araba teknolojileri, bilgisayarlar, internet, oyunlar, bilgisayarlara ve oyunlara ait sorunlar ve çözümleri vb. şeyler paylaşabilir. Veya bir yazılım blogunda kişisel hayatını anlatırsan yine olmaz. Bu ve bunun gibi örnekleri kastediyorsanız dediğinizde kesinlikle haklısınız.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Yalnız şöyle de bir şey var. Bundan bir sene öncesine kadar kişisel blogların teknoloji yazıları yayınlamasına karşıydım mesela. Fakat kişisel blog yazarları bu yazıları diğer yazılarının içinde iyi harmanlayabilirlerse ortaya çok da güzel yazılar çıkabiliyor. Bunu zamanında egonomik çok iyi yapıyordu.

Not: Tutup da salt teknoloji yazılarından bahsetmiyorum.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

nispet adlı üyeden alıntı

Bizde blog kültürü işini gör ve çık şeklinde olduğu için ister istemez blog sahipleride popüler konulardan hit sağlama derdinde. Bu yüzden bloglar çorbaya dönüyor. Benim en çok gıcık kaptığım şey kişisel bloglarda ki kopyala yapıştır ve bir kaç düzenleme ile paylaşılan teknoloji haberleri.

Ya hocam öyle nefret ettiğim bir konuyu dile getirmişsin ki 500 kere beğenirim bu mesajını...

Ya arkadaş kimin sitesine girsem..." galaxy 6 görüntüleri çıktı" falan filan ...

Arkadaş bari biraz farklı bir sunumla paylaşın...

Ek Olarak:

isousluer adlı üyeden alıntı

Yalnız şöyle de bir şey var. Bundan bir sene öncesine kadar kişisel blogların teknoloji yazıları yayınlamasına karşıydım mesela. Fakat kişisel blog yazarları bu yazıları diğer yazılarının içinde iyi harmanlayabilirlerse ortaya çok da güzel yazılar çıkabiliyor. Bunu zamanında egonomik çok iyi yapıyordu.

Not: Tutup da salt teknoloji yazılarından bahsetmiyorum.

Hocam zaten illa ki aynı haberler aynı konular paylaşılcak... Burda esas olan yazarın sunum tarzı... Sunumda özgünlük ve ilgiçekicilik sağlanırsa zaten hiçbir alanda sorun olmaz...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Ya hocam öyle nefret ettiğim bir konuyu dile getirmişsin ki 500 kere beğenirim bu mesajını...

Ya arkadaş kimin sitesine girsem..." galaxy 6 görüntüleri çıktı" falan filan ...

Arkadaş bari biraz farklı bir sunumla paylaşın...

Ürünü inceleyip kendi fikirlerini dile getirseler gene eyvallah fakat sırf hit için kopyala yapıştırla bunu yapmaları yanlış.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

nispet adlı üyeden alıntı

Ürünü inceleyip kendi fikirlerini dile getirseler gene eyvallah fakat sırf hit için kopyala yapıştırla bunu yapmaları yanlış.

Olay gene yeni blog acanlara verilen ilk öğüte geliyor...

"ilk zamanlar parayı değil blogunu geliştirmeyi düşün..."

Millet ---->hit---->adsense---->hit----->gelir.... düşüncesiyle hareket ediyor hemen...

Tabi kaçınılmaz son olarak---->adsende ban--->Blogu çayıra salma.... şeklinde gelişiyor olay...

kelimelerbenim kelimelerbenim Kelimelerin gücü adına! Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 76 / 182
  • Ticaret 9, (%100)
Genç arkadaşlarımız blog açıp hemen büyük paralar kazanma derdinde olduğu için durum böyle.
Bir defa blog maddi gelir sağlamak için açılabilecek bir site türü değildir.
Öncelikle bir şeyler yazabiliyor olmak gerek. Benim yazmış olduğum içerikleri izinsiz olarak kopyalayıp bloglarında paylaşan arkadaşlara bunu neden yaptıklarını sorduğumda "ben yazamıyorum" diyorlar. Peki, silah zoruyla mı açtırıyorlar bu blogları?

Başta da dediğim gibi, bu işe emek vermiş kişiler bir şekilde emeklerinin karşılığını alırken, bu tablo karşısında hevesli genç arkadaşlar o zaman ben de blog açıp para kazanmalıyım diye başlıyor bu işe. Problem burada. Sonra bakıyorsun 3 ay sonra ortada blog falan yok.

meclisiala meclisiala Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 649 / 185
  • Ticaret 65, (%100)
Blog kavramı değişti aslında, kişisel blog ayrı bir köşeye çekildi.

• Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Olay gene yeni blog acanlara verilen ilk öğüte geliyor...

"ilk zamanlar parayı değil blogunu geliştirmeyi düşün..."

Millet ---->hit---->adsense---->hit----->gelir.... düşüncesiyle hareket ediyor hemen...

Tabi kaçınılmaz son olarak---->adsende ban--->Blogu çayıra salma.... şeklinde gelişiyor olay...

Güzel bir örnek verdiniz ve bu sıralama blogların çoğunluğunun işleyiş tarzını gösteriyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al