freelance iş ilanları

wmaracin'daki dolandiriciliklar

39 Mesajlar 4.985 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BurakC BurakC Dirilis.org Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 865
  • Beğeniler 0 / 145
  • Ticaret 8, (%100)
Kaç ay önce ticaret için farklı bişeyler düşündüklerini söylemiş di yönetim den birisi hala ses yok sanırım. Havuz sistemi bana da mantıklı geldi.

Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
Hak bela vermez kul azmadıkça...
wmaraci
reklam

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
bende dolandırıldım ama adını hatırlaıyorum size skyp adresini versem bulabilirmisiniz?

MelihAKKUS MelihAKKUS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 55 / 43
  • Ticaret 9, (%100)
Havuz sistemi + Tc onay

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Burada ve çoğu forumda kullanılan vBulletin 3 tarih oldu. Bizim WM forumlarımız inatla bu sürümle devam ediyor. vB4 ile uyumlu güzel bir Mağaza sistemi mevcut. Örneğini şuradan görebilirsiniz: http://vbulletin.web.tr/icart.php

Wmaracı ve diğer büyük WM forumlarının bu sistemi kullanması salık verilir.

Ha "imzanda webmaster forumu var ve vB4 Publishing Suite kullanıyorsun. Peki sen neden iCart sistemini kurmadın" diyebilirsiniz. Bizim forumda henüz az üye var ve neredeyse hiç e-ticaret yok. Ticari hareket olsaydı ben de kurardım. (Biraz reklama kaçtıysa moderatör arkadaşlar editleyebilir.)

wmaraci
wmaraci

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

tashift00 adlı üyeden alıntı

#Havuz sistemi geliştirilerek daha güvenli bir ortam oluşturulabilir.
#Her önüne gelen siteye alınmamalı. Kimlik olayı şart olmalı.

Hocam, isim vermeyeyim bazı wm forumlarında kimlik olayı var da ne oluyor? Her türlü dolandırıyorlar, dolandırmak isteyenler.

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)

PLobcyX adlı üyeden alıntı

Hocam, isim vermeyeyim bazı wm forumlarında kimlik olayı var da ne oluyor? Her türlü dolandırıyorlar, dolandırmak isteyenler.

Doğrudur hocam, ancak bu durumda sadece yönetim değil kullanıcılarında önlem alması dikkatli olması gerek.

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
dolandırılan kişi savcılığa gider başvurusunu yapar, savcılık wmaracı'ndan resmi yollarla onaylı cep tel'ini ister (ad soyad gibi bilgiler uydurulmuş olabilir, tel de uydurulabilir ama sonuçta onay mesajı giriliyor) yasal işlem yapılır burdan da yayınlarsın ben şu adamı dava ettim sonucu bu diye. genelde bu gibi durumlara sessiz kaldığımızdan, şikayeti resmi boyuta taşımaya üşendiğimizden oluyor. birkaç kişiyi adliyelik etseniz böyle olmaz...
geçenlerde ana haberde 3-4 yıl boyunca sahibinden. com'dan alışveriş yapanlara boş kutuda salatalık gönderdiği tespit edilen(!) adam yakalanmış diye haber vardı. düşünebiliyor musunuz 3-4 yıl boyunca... adama soruyorlar beni böyle bir kez dolandırdırdılar aklıma yattı bu işe girdim diyor... bizde kafalar "çakal"lığa çalıştığından işlerimiz doğru gitmiyor.
EvoTECH

kişi bu mesajı beğendi.

Flawless Flawless Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** I**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 22 / 87
  • Ticaret 7, (%100)
Dolandırılma olayı sadece işveren tarafından dikkate alınmış...Ama bence olayı işyapan kişi açısından da yorumlamak gerekir diye düşünüyorum.Sadece dolandırılanlar paralarının karşılığını alamayan işverenler değil.Aksine verdiği hizmetin karşılığını alamayan iş yapanlar insanlarda var benim gibi...Adam Allah lafzını ağzından düşürmüyor...Yeminler ediyor ilk kez çalıştığımız için güvenemiyorum diyor çok dolandırıldım diyor vs...İnanıyorsun iş tamam diyorsun para ? para yok...bu yüzden artık projelerimi bir site üzerinden alıyorum onlar siteye ödüyorlar ...site de bana siteyi zaten buradaki arkadaşlar biliyordur...reklam olmaması adına ismini vermedim..Baş ağrısı çekmektense rahat rahat işimi yaparım gerisi hikaye...Wmaraci'na havuz sistemi gelir mi? gelmez mi? bilinmez ama gelirse iyi olur...**************lık yapan insanlar yüzünden insanlar genelleme yapmaya başlıyor...hakkıyla iş yapanlarda töhmet altında kalıyor ve alınıyor....kırılıyor...

KadirKC KadirKC WORDPRESS Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 1290
  • Beğeniler 0 / 208
  • Ticaret 27, (%100)
en iyisi yanlış yapanı affetmiyecekler, argomu konuştu banla, **************lıkmı yaptı banla, birde davetiye kodu oldumu adamlar daha yazı yazmaya korkar ban yermi diye :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al