Merhabalar!

Hepinizin bildiği üzere bir kaç gün önce WordPress 4.1.2 Sürümüne yükseltildi. Bu yükseltmeden sonra çok ilginç bir şekilde ısrarla devam eden bir "500 Internal Server" hatası almaya başladım. Şimdi siz, konu başlığını ve buraya kadar olan içeriği okuyunca hatanın server kaynaklı olduğunu ve hosting sağlayıcı ile görüşmem gerektiğini kafadan söylemiş olabilirsiniz. Ancak! Dün yaklaşık 4 saat kadar hosting şirketimle görüşme yapıp gerekli düzenlemeleri veya hatanın nerede olduğunu söylemelerini istedim ve onlarda sağolsun ilgilenip gerekli bütün ayarların yapıldığını ancak hatanın yazılım kaynaklı olduğunu ve bazı eklentileri silmem gerektiğini söylediler! İşin tuhaf tarafı, aynı veritabanına FTP yoluyla kurduğum bir alt dizin sitem vardı ve ben onu bile kaldırdım. Veritabanında gerekli bütün optimizasyonları (temizlemeleri) yaptım. Sorun yine de devam ediyor. Kafama takılan konu; aynı veritabanında güncelleme yapmadan önce sorunsuz bir şekilde çalışan sitemin şimdi neden ısrarla bu hatayı veriyor olmasıdır? Bir diğer konu da özet olarak; Site İstatistiklerime wordpress üzerinde veya admin panelimde ulaşamıyor olmam. Yani admin paneli yükleniyor belirli işlemler zamanla yapılıyor ama istatistikler bölümü yüklenmiyor. Ek olarak; Yukarıda bahsettiğim yazılım hatasının 90 saniye içinde sistemin yanıt vermediği için olduğu söylenmekte. Tarafıma hosting şirketim tarafından verilen bilgi bu. Sanırım bundan daha detaylı bir anlatım yapamam. Konu ile ilgili birkaç araştırma yaptım ama sonuca götürecek kayda değer birşey bulamadım. Konuyu wordpress Türkçe Destek Forumunda açtım. Bir de buradan sormak istedim. Umuyorum ki buradan daha hızlı netice alırım.Bu konu ile ilgi detaylı bilgi veren olursa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler!

Ek Olarak: Arkadaşlar konu belki yeni birinin başına gelebilir diye güncel. Ancak yukarıda bahsettiğim "Internal Server Error" hataları bitti. Şimdi tek sorunum site istatistiklerimi wordpress üzerinde göremiyor oluşum ki, bunu da zaten bi şekilde çözüyorum. Burayı bu mesajı yazana kadar okuyan arkadaşlara teker teker teşekkür ediyorum. Ufak bir hatırlatrma sorunun çözümü çok basitmiş aslında, kafana takma akışına bırak yolu ile akışına bırakınca kendiliğinden düzeldi çok şükür :)

Allah hepinize kolaylık versin. Bu arada herkese iyi kandiller :)