wmaraci reklam
lidertakipci

Takipçi satma furyası ?

8 Mesajlar 990 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar bir kaç gündür aklıma takılan cevabını TAM olarak bulamadığım bir soru var. Twitter da takipçi satan takipçi kasan arkadaşlar bunu nasıl organik olarak yapıyor. Yani addmefast gibi sistemlerden ya da bot kişilerden bahs etmiyorum. Organik olarak bunu nasıl yapıyorlar. Ya da aynı şekilde bir çok organik kişiye Rt ya da fav yaptırılıyor. Aynı şekilde facebook da da bu olay var. Bunun nasıl yapıldığıyla ilgili ücretli ya da ücretsiz olarak bu yöntemi var mı bilen paylaşırsa ya da dm atarsa çok minnettar kalırım.

wmaraci
reklam

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Burada tam detayını bilmemek ile beraber, kullanılan bir uygulama ile profile bulaştırılan bir virüs gibi bir durum var, bir kaç kere facebook'da başıma geldi.Ne yaptıysam o virüsü silemedim, isteğim dışında sayfalar takip edilmeye başlanmıştı, tek tek o sayfaları beğenmekten vazgeçtim ki zaten bir süre sonra bu kadar çok sayfayı niye beğeniyorsun diye 1 aylık ban yedim facebook'ta sayfa beğenmemek için..
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

AzZA AzZA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 24 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Token alma muhabbeti falan var.Tokeninle giriyorsun zaten uygulamaya başlarken size soruyor izin veriyormusunuz diye izin veriyorsunuz ve devam ettiğinizde profilniz adına paylaşımlar yapıyor sistem veya beğeni yapabiliyor.
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

RudyardKipling RudyardKipling WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 11 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
web tarayıcısına bulaştırdıkları bir virüs, ya da yaptıkları bir twitter uygulaması ile bunu yapıyorlar. teknik detayını bilmiyorum fakat benim başıma bu gibi durumlar gelmişti. bir uygulamayı tarayıcıma yüklemiştim, ardından facebook'ta bir sürü sayfayı beğendiğimi gördüm. o sayfaları beğenmekten vazgeç dememe rağmen tekrar tekrar beğeniyordu. en sonunda tarayıcıyı tamamen kaldırıp yeniden yükledim ve otomatik beğenme sorunu çözüldü.

twitter'da ise bir uygulamayı kabul etmiştim. birkaç dakika içinde hesabımdan yüzlerce otomatik twit atlıdı. uygulamayı kaldırınca bu durum düzeldi.

bence bu işlerle uğraşan arkadaşların yaptıkları pek etik bir durum değil.
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.spinlio.com/
http://www.kodoloji.com
wmaraci
wmaraci

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Cevaplar için teşekkürler ancak anlatmak istediğim o değildi. Yani adama belli bir ücret verip şu twitt'e 2000 Rt yaptır dediğiniz de adam bunu yapıyor hem de organik kişilerce yapıyor. Adamın 2000 hesabı mı var bilemiyorum. Olsa bile saniyeler içinde nasıl yapıyor bunu. Üstelik bu işlemin sonucunda siz de herhangi bir sıkıntı olmuyor size bulaşan bir şey yok. Twitt RT leniyor bunu yapabilen kişilerin bu sırrı paylaşacaklarını sanmam ama bir ip ucu dahi olsa ben devamına ulaşacağım :D Eğer bilen varsa ben de kendisiyle başka bir konuda yardımcı olurum paylaşırsa.

Tyler_Durden Tyler_Durden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek AR-GE & Grafiker
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Meslek Sırrı

McFLY McFLY Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 7, (%100)
Veri tabanına kayıt edilen kullanıcılar ile panelde saniyesinde işlem yapılabiliyor zaten.
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

Coddit Coddit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
facebook ve twitteda app'lerin izinlerini okunmadan kabul eden kullanıcılar sayesinde o kullanıcılar adına istediklerini yapabiliyorlar.
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

coddit.org -- Kod paylaşma ve yardımlaşma sitesi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al