wmaraci reklam
lidertakipci

Keywordleri kaldırın yükselişe geçin!!!

46 Mesajlar 6.074 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

akdenizz adlı üyeden alıntı

aynen çünkü bu tarz keywordleri herkesler giriyordu. bitkisel yağlar yazınca bakıyorum en baştaki istanbul baharat olsun marankialisveris olsun keywordleri yok bile. bende sildim onlara bakarak. sitemin adresine çok güveniyorum aslında. insanların arama kelimesi zaten sitenin adı sadece uzantısı .net tek ondan tereddüt ediyorum şöyle 1. sayfaya otursa 2 aylık sitem off diyorum 10-15 senelik siteler 1. sayfada şöyle kendimizi göstersek firma olarak o insanlara :D ahmet maranki tvlere çıkıyor bitkisel yağ reklamı yapıyor, şöyle bizim gibi antalyada üretim tesisinde çalışan kardeşlerini tanısa kim bu kardeşlerim dese :D:D

Dediğiniz gibi keyword domaine sahipsiniz zaten.
Ayrıca imkansızlıklarını mazeret göstermemelisin.
Örnek verdiğin 10-15 senelik siteler orada olmak için yan gelip yatmadı.
Sabretti, ve çalıştı.
Bir firmanın marka algısı yaratması uzun zaman alır.
2 aylık siteniz için düşünürsek daha yolun başında bile sayılmazsınız :)

Fakat satış odaklı bir strateji ile kısa zamanda uzun yol almak istiyorsanız tabii ki belirli bir bütçe ile reklam&seo çalışmalarına önem vermelisiniz. Fakat zaten bu forumda vakit harcıyorsanız birşeyler için çabalamış olduğunuz anlamına gelir. Umarım istediğiniz konumda olursunuz.

uzayperformans.com
wmaraci
reklam

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Bir google botu siteye uğradığında anahtar kelimelere nasıl bakacak ki eğer kaldırılırsa? Kodlama da botlar için vurguyu yapanları bilemem ama anahtar kelime bence önemli. Meta taglarda seo başlığında vs. aranılan kelime kullanılmazsa o kelimeyi arayan kişi neden siteye gelsin ki? Ya da google neden o kelimeyi metasında keywordünde kullanmayan kişinin sitesini o kelime de çıkarsın ki ? (Para yatırmadıysanız eğer) Be bakımdan düşününce keywordleri kaldırmak bana pek mantıklı gelmiyor. Bilgisayar diye arattığımda içerisinde bilgisayar geçmeyen botların bilgisayar diye bir keyword e rastlamadığı bir siteyi google neden önümüze getirsin biz neden o siteye girelim mesela ?

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Keywordleri kaldırmam galiba işe yaradı :) Sitem hedef kelimede sayfa atladı.

Gusso Gusso WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar google zaten senelerin keywordsleri okumuyor. Yani kaldırsanızda kaldırmasanız da zaten google botları sitenizde ki keywordsleri okumuyor;

Google'ın ağzından iki kanıt;

https://support.google.com/webmasters/answer/79812?hl=tr

http://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2009/09/google-does-not-use-keywords-meta-tag.html

Ama bu demek olmuyor ki meta taglerde keywords kullanmayın. Google kullanırsanız size kızarım/ öperim sizi çocuklarda demiyor.

Bunun dışında yandex, yahoo, bing vs vs hala keywordslere dikkate almaktadır.

Bu durum ananız babanız( google) evin adresini biliyor diye kapı ziline adınızı soyadınızı yazmamaya benziyor. Ama lahmacuncuya( yandex, yahoo,bing vs) evi tarif ederken zile isim yazarak onun sizin evinizi daha kolay bulmasına yardımcı olursunuz.

Özetle ister keywordsleri yazın ister yazmayın google zaten uzun süreden beri meta keywordsleri dikkate almıyor

wmaraci
wmaraci

donanma44 donanma44 Eğitmen Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 200 / 91
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, sizin adınıza sevindim. Keywordleri ben de yapmış olduğum bazı sitelerde kaldırdım dediğiniz gibi faydasını gördüm.

Evinkur Nakliyat - İstanbul Evden Eve Nakliyat, Eşya Depolama ve Ofis Taşıma    

YNTPlus YNTPlus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 12 / E
  • Meslek Web Hosting
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 30 / 21
  • Ticaret 6, (%100)
Bir kaç sitede dolaştığımda kaynak kodlarını incelediğimde bazılarının keywords'lerinin olmadığını görüyorum. Bu konu ciddi derinlik ister.

akdenizz akdenizz Hayırlı günler Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

YNTPlus adlı üyeden alıntı

Bir kaç sitede dolaştığımda kaynak kodlarını incelediğimde bazılarının keywords'lerinin olmadığını görüyorum. Bu konu ciddi derinlik ister.

aynen hatta başka sektörde baştaki sitelere bakıyorum keywordleri yok

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Kardeşim google kullan yada kullanma demiyor. O zaman kullanacaksın. 1. si google tamam içeriğe bakar ama kodlarada bakar anahtar kelimen o kodlarda geçse sana zararı değil yararı olur onun haricinde diğer tüm arama motorları dizin siteleri anahtar kelimeye bakmaktadır. Bir web sitesine gelen hitleri sadece google üzerinden gelmiyor sonuçta genel düşünmek en mantıklısı. Bu yazıyı okuduktan sonra anahtar kelimeleri yabancı bir iş yaptığım kişinin sitesinden kaldırdım 2 sayfa geriye düştüm. Tekrar ekledim ..

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Yeni güncellemeyle meta içeriklerinde de ciddi değişiklikler yapıldı. Buradan okuyup öğrenebilirsiniz.

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Yeni güncellemeyle meta içeriklerinde de ciddi değişiklikler yapıldı. Buradan okuyup öğrenebilirsiniz.

güzel paylaşım teşekkürler meta açıklama kısmını kısaltmam gerekiyormuş demekki kısalttım bakalım bir etkisi olacak mı ..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al