wmaraci reklam
lidertakipci

Savcılığa şikayette bulunma

23 Mesajlar 2.136 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Seyhun Sarıoğlu adlı üyeden alıntı

Masraflar karşı tarafa yüklenebilir.

Dava açılması için avukata belli bir ücret ödüyorsunuz. Bende bir aralar dava açtım birine. Avukata toplam süreçte 2.500 tl ödedim. Kazandık ama cebimden 2.500 tl çıktı.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
reklam

ismailaksoy ismailaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 83 / 33
  • Ticaret 28, (%93)

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Dava açılması için avukata belli bir ücret ödüyorsunuz. Bende bir aralar dava açtım birine. Avukata toplam süreçte 2.500 tl ödedim. Kazandık ama cebimden 2.500 tl çıktı.

Hocam siz parayı avukata ödemişsiniz.O çok farklı birşey diye biliyorum.Avukatlık bir şey yok ortada

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Hocam burada avukatlik bir mesele yok ancak pul parasi vs derken 200 tl civari kesinlikle vereceksiniz.Eger tazminat davasi acarsaniz masraflarinda karsi tarafa yuklenecegini dusunuyorum.
Eger durumunuz musaitse islemleri baslartin ceksin cezasini.O bu parayida ceza almadan kurtarirsa devam edecek ayni seylere.

Seokahini Seokahini Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Php developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 1, (%0)
şöyle diyim size ben gsm operatörüne dava açtım adıma izinsiz hat çıkmış diye 2010da açtığım dava daha yeni kapandı ama git gel git gel süreklidir tazminat davası açmak açtığın tazminatın %10nunu harç ödemesi yapıyorsunuz başta. ama boşuna dememişler seni mahkemelerde süründürcem diye :) çünkü süreçler çok uzun o yüzden

wmaraci
wmaraci

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Bir adliyeye gidin, konuşmalarınızın, dekontunuzun fotokopisini de yanınızda götürün. Şikayetçi olurken sizden dilekçe ile birlikte kimlik fotokopinizi isteyecekler bunları da hazırlayın. Kağıtlı ve sözlü ifadenizi alacaklar, detaylıca anlatın her şeyi. 4-5 ay sonrasında (daha az ya da daha fazla olabilir) karşı tarafı bulurlarsa tekrar çağırıyor ve **************lığı kanıtlarsanız karşı taraf ceza alıyor.

• Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 83 / 33
  • Ticaret 28, (%93)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

Hocam burada avukatlik bir mesele yok ancak pul parasi vs derken 200 tl civari kesinlikle vereceksiniz.Eger tazminat davasi acarsaniz masraflarinda karsi tarafa yuklenecegini dusunuyorum.
Eger durumunuz musaitse islemleri baslartin ceksin cezasini.O bu parayida ceza almadan kurtarirsa devam edecek ayni seylere.

Pazartesi başlatıcam hocam.Şimdi bekliyorum bakalım geri dönmezse gerekli işlemleri yapıcam artık.

Ek Olarak:

MertBalci adlı üyeden alıntı

Bir adliyeye gidin, konuşmalarınızın, dekontunuzun fotokopisini de yanınızda götürün. Şikayetçi olurken sizden dilekçe ile birlikte kimlik fotokopinizi isteyecekler bunları da hazırlayın. Kağıtlı ve sözlü ifadenizi alacaklar, detaylıca anlatın her şeyi. 4-5 ay sonrasında (daha az ya da daha fazla olabilir) karşı tarafı bulurlarsa tekrar çağırıyor ve **************lığı kanıtlarsanız karşı taraf ceza alıyor.

Dilekçede net olarak ne yazması gerekiyor ?

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)

İsmail Aksoy adlı üyeden alıntı

Pazartesi başlatıcam hocam.Şimdi bekliyorum bakalım geri dönmezse gerekli işlemleri yapıcam artık.

Ek Olarak:

Dilekçede net olarak ne yazması gerekiyor ?

Buyrun hocam,

Dava Dilekçesinde Bulunması Gerekenler Nelerdir?

1. Dava açacağınız Mahkemenin adı
2. Adınız soyadınız, TC kimlik numaranız, açık adresiniz
3. Karşı tarafın (Davalının); adı soyadı (kurum ise unvanı), TC Kimlik numarası, adresi
4. Mümkün olduğunca açık ve öz şekilde aşağıdaki hususları dilekçenizde belirtiniz
a. Davanızın konusu, mal varlığına ilişkin davalarda dava konusunun değeri
b. Davayı açma nedeniniz
c. Talebiniz (dava sonucu elde etmek istediğiniz sonuç)
d. Yasal dayanaklarınız e. Delilleriniz
i. Dilekçeniz arkasına delil listesi ekleyerek tüm delillerinizi sıra ile yazınız
ii. Elinizde olan delilleri dilekçeniz ekinde sıra numarası vererek sununuz (ek 1 : numara, ek 2 : skype görüşmeleri vs.)
iii. Elinizde olmayan delillerin nereden temin edileceğini açık şekilde yazınız
f. Davaya konu olayın (şeyin) gerçekleştiği tarih ve sizin öğrendiğiniz tarih
g. Varsa dava konusu ile ilgili içtihatlar (önceki kesinleşmiş mahkeme kararlarından örnekler)

Avukat Tutmak Zorunlu mudur?

Hayır, avukat tutmak zorunlu değildir. Ancak bir avukatın size çok yardımı olacağını unutmayınız. Hukuk ve usul konusunda bilgi sahibi olduğunuza kesin olarak emin değilseniz bir avukatın yardımına başvurunuz. Mali durumunuz avukat tutmaya uygun değilse bulunduğunuz il barosuna başvurarak size “Adli Yardım” kapsamında avukat atanmasını talep etme hakkına sahip olduğunuzu unutmayınız. Bu konuda lütfen “Adli Yardım” broşürüne bakınız.

Dava Açmak Masraflı mıdır?

Evet, dava açmak masraflı olabilir. Ülkemizde yargı masrafları Avrupa ülkelerindeki örneklere göre düşüktür. Yine de davanın türüne ve süresine göre masrafların ciddi boyuta gelmesi söz konusu olabilir. Bu konuda hazırlık yapmanız ve muhtemel masrafları önceden öğrenmeniz gerekir. Dava süreci boyunca masraflar kural olarak dava açan kişiden alınır. Masrafı yatırmadığınız takdirde mahkeme ilgili işlemden vazgeçtiğinizi varsayar, bu durum davanıza zarar verebilir.

Masrafları Geri Alabilir miyim?

Davayı kazandığınız zaman Mahkeme masrafların karşı taraftan alınarak size ödenmesini emreder. Ancak size ödenecek masrafların sadece yargılama masrafları olduğunu unutmayınız. Davaya hazırlık için yaptığınız masraflar, ulaşım giderleri, avukatınıza ödediğiniz vekâlet ücreti gibi bazı masraflar size geri ödenmeyecektir.
MertBalci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 83 / 33
  • Ticaret 28, (%93)

Buyrun hocam,

Dava Dilekçesinde Bulunması Gerekenler Nelerdir?

1. Dava açacağınız Mahkemenin adı
2. Adınız soyadınız, TC kimlik numaranız, açık adresiniz
3. Karşı tarafın (Davalının); adı soyadı (kurum ise unvanı), TC Kimlik numarası, adresi
4. Mümkün olduğunca açık ve öz şekilde aşağıdaki hususları dilekçenizde belirtiniz
a. Davanızın konusu, mal varlığına ilişkin davalarda dava konusunun değeri
b. Davayı açma nedeniniz
c. Talebiniz (dava sonucu elde etmek istediğiniz sonuç)
d. Yasal dayanaklarınız e. Delilleriniz
i. Dilekçeniz arkasına delil listesi ekleyerek tüm delillerinizi sıra ile yazınız
ii. Elinizde olan delilleri dilekçeniz ekinde sıra numarası vererek sununuz
iii. Elinizde olmayan delillerin nereden temin edileceğini açık şekilde yazınız
f. Davaya konu olayın (şeyin) gerçekleştiği tarih ve sizin öğrendiğiniz tarih
g. Varsa dava konusu ile ilgili içtihatlar (önceki kesinleşmiş mahkeme kararlarından örnekler)

Avukat Tutmak Zorunlu mudur?

Hayır, avukat tutmak zorunlu değildir. Ancak bir avukatın size çok yardımı olacağını unutmayınız. Hukuk ve usul konusunda bilgi sahibi olduğunuza kesin olarak emin değilseniz bir avukatın yardımına başvurunuz. Mali durumunuz avukat tutmaya uygun değilse bulunduğunuz il barosuna başvurarak size “Adli Yardım” kapsamında avukat atanmasını talep etme hakkına sahip olduğunuzu unutmayınız. Bu konuda lütfen “Adli Yardım” broşürüne bakınız.

Dava Açmak Masraflı mıdır?

Evet, dava açmak masraflı olabilir. Ülkemizde yargı masrafları Avrupa ülkelerindeki örneklere göre düşüktür. Yine de davanın türüne ve süresine göre masrafların ciddi boyuta gelmesi söz konusu olabilir. Bu konuda hazırlık yapmanız ve muhtemel masrafları önceden öğrenmeniz gerekir. Dava süreci boyunca masraflar kural olarak dava açan kişiden alınır. Masrafı yatırmadığınız takdirde mahkeme ilgili işlemden vazgeçtiğinizi varsayar, bu durum davanıza zarar verebilir.

Masrafları Geri Alabilir miyim?

Davayı kazandığınız zaman Mahkeme masrafların karşı taraftan alınarak size ödenmesini emreder. Ancak size ödenecek masrafların sadece yargılama masrafları olduğunu unutmayınız. Davaya hazırlık için yaptığınız masraflar, ulaşım giderleri, avukatınıza ödediğiniz vekâlet ücreti gibi bazı masraflar size geri ödenmeyecektir.

Hocam birde bu arkadaş skype'ta sahte isim kullanıyor.Sahte isim ve profil.

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)

İsmail Aksoy adlı üyeden alıntı

Hocam birde bu arkadaş skype'ta sahte isim kullanıyor.Sahte isim ve profil.

Gerçek ismini biliyorsanız belirtin verdiğim şıklarda düzgünce yerleştirin.
Ve sahte ismi olduğunuda belirtin zaten ip adresinden ortaya çıkacaktır.
Mahkeme bulmaya çalışırsa o bastığı parmaklarını tek tek tespiteder.

• Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 83 / 33
  • Ticaret 28, (%93)

Gerçek ismini biliyorsanız belirtin verdiğim şıklarda düzgünce yerleştirin.
Ve sahte ismi olduğunuda belirtin zaten ip adresinden ortaya çıkacaktır.
Mahkeme bulmaya çalışırsa o bastığı parmaklarını tek tek tespiteder.

Hocam şimdi para aktardığım hesap ile 118 80 de sorguladığım isim aynı.Yalnız skype ismi farklı.Hesap arkadaşının falansa ne olucak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al