wmaraci reklam
lidertakipci

100.000 Liranız Olsa Ne Yapardınız?

48 Mesajlar 5.418 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ProThemes ProThemes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
Kurumsal bir bilişimci olmak isterdim.

İlk bir dükkan alırım
Dükkanı güzel bir döşerim :)
Bir alan oluşturup Server kabinleri dizerim kafes korumaları yaparım. ( Soğutucu Sistemler, Yangın önlemleri, Elektrik sigortaları dengeleme )

Ondan sonra makineleri alırım :)

ve

dinamik güçlü bir site oluştururum bir bütçe bırakırım Google reklamlara büyük bütçe ayırırım ve SATIŞI BAŞLATIRIZ! :)

www.osmanlidavetiyeci.com
wmaraci
reklam

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
aylık bin tl gelirli siteler 10 bin den satılıyor 10 tane alırsın aylık gelir 10-15 bin tl yi gecer en akıllı yatırım tabikide ekibin olası lazım hitleri kaybetmemek için.
MrBrown

kişi bu mesajı beğendi.

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

SosyalSeo adlı üyeden alıntı

avcılar kısmında evler 80 90 milyar kiraları 700 800 TL akıllı yatırımlar yapılırsa geçinilir diye düşünüyorum da öyle bir niyetim yok amacım biraz tebessüm idi. :)

Öğrencilerin çok olduğu şehirden 100.000 TL'ye 3 tane stüdyo daire alıp 300 400 TL kira ile de geçinilebilir :D

Yusufberki Yusufberki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 11 / 39
  • Ticaret 28, (%96)
100.000 TL gibi bir bütçem olsa 2 adet grafiker ve benim kadar 1 adet kodlama yapan arkadaş alırdım benimde kodlama yapacağım ufak bir ekibim olurdu. Bir tanıtım sitesi açardım öncelikle ücretsiz dağıtımda olacak 3-5 tasarım yapar forumlarda siteye link vererek dağıtırdım. Böylece firmanın adı ve kalitesi duyulurdu. Şuana kadar harcadığım para siteyi kurmak için 150-200 TL Çalışanlar için aylık 2000 TL den 8000 TL. Bundan sonra ücretli tasarımlara başlardım. Ve iş alımlarını açardım. İş alımı olmadığı zamanlarda ücretli satılacak temalar üzerinde çalışılır, eğer iş gelirse o işe odaklanarak teslim edilir şeklinde bir çalışma planımız olurdu. 20-30 bin kadar bir bütçeyi reklamlara ayırırdım. Webmaster forumları üzerinden reklamlar yapardım. Zaten bu forumlar profesyonel çalışan bir grubun kolay kolay boş kalmayacağı ortamlar. Ama reklam parası sırf forumlarda bitmeyecektir elbette. Kalan parayla da webmasterların ilgi odağı olan haber, blog sitelerinde reklam yaptırırdım. Tahminimce para hala bitmemiş olacaktır reklam için. Zamana yayarak bu reklamları tekrarlardım. Aylık 200-500 tl arasında 10 iş aldığımızı ve 100 tllik 5 tasarım sattığımızı sallıyorum. 5000 TL kadar bir gelirle başlıyoruz. Yani zarardayız. Bir sonraki ay müşteri memnuyeti ve reklamların getirisi ile birlikte kazanç 8000 TL'ye çıkıyor. Zararı azaltmış oluyoruz. Öndeki aylarda 20 üzeri iş alımı yaptığımız taktirde çalışan kişilerin ücretleri ödeniyor ve elimize para kalıyor. Reklam için arttırdığımız paraları bitiriyoruz ve aylık bizim maaşımız da dahil tüm giderler dışında elinde 2000+ bir karı olan şirketimiz oluyor. Şirketin elindeki parayı da ister reklam yaparak ve iş alımlarını arttırarak isterseniz de yeni bir çalışan ile iş gücünü arttırarak değerlendirebilirsiniz.

Rakamlar hatalı veya uçuk olabilir. 17 Yaşındayım ve hayal kurdum. Gelip burada kötü laf edecekler olacağından şimdiden söyleyeyim dedim. Okuyanlara teşekkürler :)
dtmuratcan Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

Youtube: Kod Dershanesi
wmaraci
wmaraci

sonkabadayi sonkabadayi www.fullindir.net Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisiyar Sever :)
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 3 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

SosyalSeo adlı üyeden alıntı

kendi açımdan 100.000 liram olsa bilişim sektöründe olmazdım ev alıp kiraya verirdim emekli olup yatardım. :D :D :D

Fatma adlı üyeden alıntı

100.000 im olsa kelepir ev yada arsa düşdükçe alır bakım yapar satar o parayı 1 yılda 5 katına çıkarırdım :)

Konu sahibi bilişim sektöründe demiş ama, ben de yukarıda yazılanları yapardım :)
Yalnız olmadığımı bilmek güç veriyor :)
dtmuratcan Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

www.fullindir.net

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Ben olsam 200 bin daha kredi çeker, datacenter açarım.
dtmuratcan igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

president president WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
100.000 lira... Tek seferde hiç göremeyeceğim bu rakamı eğer içinden koptuğum muhafazakar sisteme göre yaşarsam..

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
BMW 116 Alırım. :D

cagdaskorkmaz.com.tr

Ubeyd Ubeyd ubeyd değil ubeydullah Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 24 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
kitap cafe açardım :)
igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

Bir Kişisel Blog Yazarı: adamkarga.net

MelihAtasever MelihAtasever ☆☆ Atasever Media ☆☆ Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci-Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 239 / 239
  • Ticaret 140, (%100)
öncelikle kendime bir ofis tutarım , işiniz varsa bırakır bu alanda sertifika vb alır son model en iyi donanımlarımı hazırlarım, ofiside küçükte olsa dayar döşerim işlek merkezi biyerde. Bir adet e-ticaret sitesi açarım onla ilgilenirken 2-3 flash oyun sitesi kurarak otomatik yükselmesini beklerim ve tabi gelir getirmesini. E-Ticaret zaten başlı başına gelirdir. Bu arada 3 bin 5 bin gibi bir rakamla forex'e girerim. Ordanda sürekli pc başında olduğunuz için yatırıma devam edebilirsiniz. Bu arada aracınız yoksa 30-40 bin tlye arabada çekebilirsiniz. Bu arada extra olarak süper tasarımı ve dillere düşecek bir web tasarım firması sitesi açar ofiside resmi olarak kullanabilirsiniz. Paranızdan kalacağındanda adım gibi eminim.

Biraz fazla detaycı oldum sanırım ama gerçekler :)

prodoviz.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al