wmaraci reklam

Domain Yonlendirme?

10 Mesajlar 4.653 Okunma
smmexpress

leo leo Je t'aime Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Selam Biri bana Anlatabilirmi Takildim Kaldim Simpdi Mevcut Bir Domainim var .com Uzantili Simdi .net Uzantilida Aldim Ne Yapmak Istiyorum .net Olarak Calissin Mevcut Sitem .com Uzantiliyida .net Yonlendirmek Istiyorum Simdi Zaten.com Calisiyor Yeni Bi Hesap Actim .net Icin Ftp Hesabi .com dakileri .net 'de Yukledim Sonra .com'u .net Yonlendirdim Ama Olmadi Bu Iki Domainli Is Nasil Yapiliyor Biri Anlatirsa Sevinicem Tesekkurler Kafam Durdu

wmaraci
reklam

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14488
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)
siteyi istediğin domaine kurduktan sonra diğer yönlendirmek istediğin domaini (domain firmasının sitesine (paneline)) girip ordan standart yada maskeli yönlendirme yapabilirsin..
standart yönlendirme: browser a siten.xxx yazdığında yönlendirdiğin siten.yyy ye gider..
maskeli yönlendirme : site gizli bir frame içinde açılır siten.xxx olaran browser a girdiğinde siten.yyy açılır ancak adres çubuğunda siten.xxx görünmeye devam eder...

Deneyim demeyin, deneyin!

• Üyelik 12.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Anladim O Zaman Mevcut Sitemdeki Tum Pluginleri Devre Disi Birakim Yeni Actigim Ftpye Kurulum Yapim .com Database'ini Gosterim Sonrada Dedigin Gibi Domain Panlinden .com'u Direk .net Yonlendirrim Sanirrim Bu Yolu Izlemem Gerekiyor

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14488
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)

leo adlı üyeden alıntı

Anladim O Zaman Mevcut Sitemdeki Tum Pluginleri Devre Disi Birakim Yeni Actigim Ftpye Kurulum Yapim .com Database'ini Gosterim Sonrada Dedigin Gibi Domain Panlinden .com'u Direk .net Yonlendirrim Sanirrim Bu Yolu Izlemem Gerekiyor

anladığın kadarıyla site yedeklerini biraz karıştırmışsın vs..
kısacası olay şu: siteyi istediğin domain+host a kur sonra diğer domaini domain panelinden yönlendir...

hangi domain firmasını kullanıyorsun bilmiyorum ama domain yönetiminden domaini seçtikten sonra Domainimi Başka Bir Adrese Yönlendirmek İstiyorum şeklinde bir bölüm görebilirsin..

isimtescilden bir görüntü:

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Evet Domain Isimtescilde aqyni Yerdeyiz Orayi Gordum Yani Mevcut Surumu Indirrim Yeni kurulum Yapim Diger Tarfta Ne Kuruluysa Aynisini Buryada Kurim Sonrada Domain yonlendirmesi Yapim Simdi Sikinti Hani Database'de Pluginler Kurulu ya Yeni Yere Ben Direk Wordprees Dosyalarini Atigimda wp-config.php Yi Gosterdigimde Pluginleri Ftp'de bulamayacak Onlarida Yeniden Kurmam Gerkiyor Galiba Dimi Oyle olmasi Gerekiyor Sanirrim Rica Esem ... Eklermissin Birebir Bi Kac Sey Sorim Tesekkurler

emirhan emirhan www.ozkula.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)
cPanel den veya başka bir kontrol panelinden domaini parked ederek o yönlendreceğin domaine girince direk diğer domaine atar...

• Üyelik 12.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Databasi Indirdim yeni CP ye Yukledim Site Temayida Attim Lakin Konuyada Girsen eski Siteme Gidiyor Bunun Cozumu Nedir Acaba Pluginleri Yuklemedim sql iceriginidemi degismem lazim kafayi yedim:)

pls06 pls06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

leo adlı üyeden alıntı

Databasi Indirdim yeni CP ye Yukledim Site Temayida Attim Lakin Konuyada Girsen eski Siteme Gidiyor Bunun Cozumu Nedir Acaba Pluginleri Yuklemedim sql iceriginidemi degismem lazim kafayi yedim:)

Wordpress > Ayarlar > WordPress adresi (URL) bu kısımı yeni alan adı şeklinde düzeltmen gerekiyor.

• Üyelik 12.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

asli adlı üyeden alıntı

Wordpress > Ayarlar > WordPress adresi (URL) bu kısımı yeni alan adı şeklinde düzeltmen gerekiyor.

Evet ordanmis lakin Biryer Daha Var Database'den Wp-Options Girip Site urlsini Degiscez ve Dedigin yeri Oldu

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
benim de bu konuda bir sıkıntım var.

1.domainimi 2. domainime yönlendirdim. fakat host değişikliği yapmadım. yani wordpress bloğumun domainini değiştirdim. daha sonra ihs.com panelimden eski domaini yönlendirdim. ana sayfa sorunsuz yönlenirken her hangi bir sayfa yada yazı yazdığım sayfa resimler vs bunlar yönlenmiyor. bunu nasıl sağlayabilirim acaba?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al