wmaraci reklam
lidertakipci

iThemes Security for Wordpress

5 Mesajlar 701 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Merhaba değerli arkadaşlar.

iThemes security eklentisini kullanan var mı?

Düşüncelerinizi birkaç satırla yazabilir misiniz...

Örneğin, yavaşlatma var mı veya gerçekten güvenlik sağlıyor mu yeterli mi vb.

Okuduğum bir yazı:
Bu uygulamayı kullanan bir arkadaşımızın sitesi hack'lenmek istenmiş ve bu uygulama sayesinde hack'lemeye çalışan kişinin ip adresini banlamış uygulama. Arkadaş hemen admin girişini değiştirmiş ama hack'lenmeye çalıştığı adresin tekrar girişimde bulunduğunu görmüş. Admin girişi değiştirildiği halde bu kadar kolay bulunabiliyor mu?

Ek Olarak: Yok mu kullanan arkadaşlar? Ben forum içinde biraz araştırmaya çalıştım ama sorduğum soruları cevaplayacak nitelikte yazı bulamadım. Mesela eklenti ayarları yapılırken wp-admin, wp-content gibi klasörlerin erişim isimlerini değiştirilebildiğini okudum ama kocaman uyarılarla " yedek alın site bozulabilir" denilmiş ama bozulmaması için yapılacak hiçbir şey anlatılmamış:) Ayrıca bu eklentinin sitemizin yedeğini alıp gönderebildiği anlatılmış. Yedek alınabiliyosa, bu yedeğin tutulduğu bir yer yok mudur? Yani gizlilik ihlali var ve bu veya bu tür eklenti geliştiricileri tarafından sitemiz kontrol edilebilir aynen alınabilir demek olmuyor mu...

wmaraci
reklam

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Sadece bir eklentiye güvenerek hareket etmen doğru olmaz çoğu yerde manuel düzenlemeler daha mantıklı olacaktır. Güncel wordpress açıklarına buraya tıklayarak erişebilirsin. Wordpress'te ben güvenlik eklentisi olarak Guaven FP kullandım bu zamana kadar hiç hack girişimi almadığım için güvenilirliği açısından bişey söylemem doğru olmaz.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam aslında tüm soruların cevabı var sitelerinde. Kulananlara sorunca her kafadan ayrı cevap çıkabilir. Kimi kurup bırakır, kimi ince eleyip sık dokur, çok kurcalar o zamanda yanlış yapar bozar :) Basit bir eklenti arayan bu eklentiye kötü diyebilir, çok profesyonel arayan yetersiz der. Kendi sitelerine bakmak en iyisi. Neler yapabildiğini okuyun, ihtiyacınızı karşılıyorsa kullanırsınız.

http://ithemes.com/codex/page/IThemes_Security

NovaMan NovaMan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 488
  • Beğeniler 45 / 123
  • Ticaret 6, (%100)
her sitemde kullandigim bir eklenti yavaslatma vs. gibi bir sorun yapmiyor yararli bir eklenti. bilte.net

wmaraci
wmaraci

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar geç gördüm biraz:)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al