freelance iş ilanları

Google'dan tüm indeximi silmek istiyorum

26 Mesajlar 3.186 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bylacoste bylacoste Lacoste'sal Üye Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)

kramper adlı üyeden alıntı

Yanlış yapmışsın. Önce eski indexleri silecekti zaten en geç 1 haftaya siler. Sonra yeni siteyi kuracaktın. Şimdi yeni sitene de zararı olacak bu durumun geç toparlanır. Robots.txt den engellersen yeni yazılarını almaz.

Hocam sitemap okumasını durdurdum robotun. Silinene kadar beklicem ki zaten içerikler site konusu gereği özgün değil. Yeni sitemde birazcık özgünlük deneyeceğim.

Ek Olarak:

wolqen adlı üyeden alıntı

aynı işlem yandex içinde geçerlidir.

Hangi sekmeden yapılıyor yandexde hocam bulamadım.

digi dükkan adlı üyeden alıntı

Yeni sitenize ve eski sitenize ait ne kadar index varsa hepsini temizledikten sonra yeni sitenizin index'lerini çekmesini sağlamaktan başka çareniz yok gibi. Her şeyin bir sırası var, yeni site kurulumu için erken davranmışsınız.

Yeni sitede içerik yok hocam 1 hafta filan bekliyeceğim.

bayiol [.net] satılıktır - pm atın
wmaraci
reklam

wolqen wolqen opss Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CMPE
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad V** B**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 64 / 63
  • Ticaret 14, (%100)

Yanlış yapmışsın. Önce eski indexleri silecekti zaten en geç 1 haftaya siler. Sonra yeni siteyi kuracaktın. Şimdi yeni sitene de zararı olacak bu durumun geç toparlanır. Robots.txt den engellersen yeni yazılarını almaz.

Disallow: / etiketi ile eski içerikleri wmtools'dan alıp belirtirse herhangi bir sorun teşkil etmez hocam

tecrübe ile sabit

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

wolqen adlı üyeden alıntı

Disallow: / etiketi ile eski içerikleri wmtools'dan alıp belirtirse herhangi bir sorun teşkil etmez hocam

tecrübe ile sabit

Tamamda bunu böyle yapmak yerine disallow verip 1 hafta bekleyip temiz devam etmek var.

Hiçbir wevmasters tools işlemleri doğal değil, google gibi getir özellikle. Neyse benim çözümüm geçmiş artık seninkini yapar.

Kolay gelsin.

• Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)

Tamamda bunu böyle yapmak yerine disallow verip 1 hafta bekleyip temiz devam etmek var.

Hiçbir wevmasters tools işlemleri doğal değil, google gibi getir özellikle. Neyse benim çözümüm geçmiş artık seninkini yapar.

Kolay gelsin.

Hocam yorumlarınız için çok teşekkür ederim gerilmeyin lütfen. Site temiz zaten içinde 0 içerik var ben temasını osunu busunu ayarlıyorum sadece eski içeriği silicem linkler silinince içerik gireceğim siteye öyle daha sağlıklı olur dediniz öyle yapıcam. Çok teşekkür ederim.

wmaraci
wmaraci

wolqen wolqen opss Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CMPE
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad V** B**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 64 / 63
  • Ticaret 14, (%100)

Kolay gelsin.

iyide zaten ben ikisinide önerdim arkadaşa gözünden kaçtı sanırım

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

bylacoste adlı üyeden alıntı

Hocam yorumlarınız için çok teşekkür ederim gerilmeyin lütfen. Site temiz zaten içinde 0 içerik var ben temasını osunu busunu ayarlıyorum sadece eski içeriği silicem linkler silinince içerik gireceğim siteye öyle daha sağlıklı olur dediniz öyle yapıcam. Çok teşekkür ederim.

Ne gerilmesi hocam. Yok ki öyle bir şey. Bilgilerimizi dile getiriyoruz değil mi @wolqen ? :)

• Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Indexleri diledigim gibi sildim, herkese tekrardan cok teşekkurler.

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Silme işlemini iptal ediniz.

Devamında 301 yönlendirmesi ile siteyi yeni siteye taşıyınız. (Şayet eski siteniz için olumsuz bir durum söz konusu değil ise)

Siteniz ne kadar zamandır yayında bilmiyorum ama şayet olumsuz bir durum yoksa muhakkak bir değeri vardır sayfalarınızın. Tüm değerleri yeni sitede birleştirirseniz çok daha hızlı entegre olursunuz.

301 yönlendirmesinin ardından eski sayfalarınız zamanla kendiliğinden kaldırılacaktır.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri

• Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)

Ali Cevat adlı üyeden alıntı

Silme işlemini iptal ediniz.

Devamında 301 yönlendirmesi ile siteyi yeni siteye taşıyınız. (Şayet eski siteniz için olumsuz bir durum söz konusu değil ise)

Siteniz ne kadar zamandır yayında bilmiyorum ama şayet olumsuz bir durum yoksa muhakkak bir değeri vardır sayfalarınızın. Tüm değerleri yeni sitede birleştirirseniz çok daha hızlı entegre olursunuz.

301 yönlendirmesinin ardından eski sayfalarınız zamanla kendiliğinden kaldırılacaktır.

Üstad google ve bingden sildim ama yandexden henüz silinmedi, dediklerini sırf yandex için yapabilir miyim? Çünkü kabaca baktığımızda günlük 1k ziyaretçinin 200 kadarı yandexden doğrudan geliyordu? 301 yapayım mı hata sayfası için? 301 tam olarak nasıl yapılır?

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)

bylacoste adlı üyeden alıntı

Üstad google ve bingden sildim ama yandexden henüz silinmedi, dediklerini sırf yandex için yapabilir miyim? Çünkü kabaca baktığımızda günlük 1k ziyaretçinin 200 kadarı yandexden doğrudan geliyordu? 301 yapayım mı hata sayfası için? 301 tam olarak nasıl yapılır?

En başından beri bunu yapmanız gerekiyordu. Buradaki arkadaşlar sizi bu şekilde yönlendirerek büyük hata yapmışlar.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al