freelance iş ilanları

Yeni açtığım, emek verdiğim sitemin içeriği olduğu gibi çalındı,ne yapmalıyım?

17 Mesajlar 2.289 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

dem dem Durma çalış ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)
Evet arkadaşlar yeni bir site üzerinde çalışıyordum,içerisinde 33 kayıt vardı, fotoğraflarına ve yazılarına kadar her şeyini özenerek oluşturmuştum,bugün fark ettim ki bir emek hırsızı,ş..siz birinin sitesinde 33 kaydımın tamamını gördüm,benim site yeni olduğundan önce onun aldığı kopya içerikler indexlenmiş ve aynı başlıkta benim sitem ilk 500'de bile yokken, o kanı bozuğun sitesi benim kendi oluşturduğum kayıtlarda ilk onlarda.

Başlığına,virgülüne,renklendirmelerine kadar aynı olan içeriğimizde google onu üste çıkarmış, ve sanırım bana kopya muamelesi uygulamış.

İştahımı baltalayan bu hırsızdan sonra siteme sağ tık engelleme ve kopya engelleyici scriptler koydum,google amcaya şikayet edeyim dedim de baya bir uğraştıracağından vazgeçtim

Sizce projeme devam etmelimiyim
, google amca sonradan durumu düzeltir mi

wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
İçeriklerinizi tescilleyebileceğiniz hizmetler mevcut böylece hakkınızı arayabiliyorsunuz diye biliyorum.
dem

kişi bu mesajı beğendi.

leylailemecnun leylailemecnun Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek patron
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 6 / 98
  • Ticaret 50, (%100)
terbiyesiz, ahlaksız. internette bir şey çalınca da hırsız olduklarını unutuyor bunlar. bolca var bu hırsızlardan.
DisOrientedb dem

kişi bu mesajı beğendi.

JexyR JexyR Codeigniter / Symfony Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 11 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Google da üste çıkmak için sadece yazı yazmak önemli değildir. Eğer sadece yazı yazıyorsanız yazarsınızdır. Ancak yazdıklarınızı google da üst sıralarda çıkarabiliyorsanız , hem yazar hem de iyi bir web sitesi sahibisinizdir. Siz şu anda sadece yazarsınız ve iyi bir web sitesi sahibi sizin yazılarınız ile daha hızlı index alarak , daha iyi bir seo ile sizi 2. plana atmış olabilir. Böyle durumlar için ücretli olarak DMCA kullanabilirsiniz ancak elinizi cebinize atmanız gerekcek.

Derseniz ki uğraşamam yazılarınız yazın , satın
Crewx dem

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Siz devam edin hocam yolunuzda o lavuka google ceza vermese ne olur Allah kesin verecektir.
Crewx dem

kişi bu mesajı beğendi.

DisOrientedb DisOrientedb YouGiveUp? Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 115 / 67
  • Ticaret 14, (%100)
Web Spam Raporu da gönderebilirsiniz Google'a. Kesinlikle yanına bırakmamanızı tavsiye ederim. Keşke DMCA gibi bir hizmet kullanıyor olsaydınız. Hırsız bu insanlar. Ha benim masadaki telefonumu çalmışsın, ha sitemden yazımı. Gurursuz kan emiciler. Sitelerimi böyle ş****sizlere karşı savunmak için yazılarımı sık sık kontrol ederim çalınma var mı diye. Bu insanlara dava açıp mutlulukla, memnuniyetle, sevinçle mahkemelerde sürünmelerini izlerdim ben olsam. Kesinlikle acımayın.

Bazıları da çıkar "şu siteden botla nasıl içerik çekerim yaa" diye konu açar... Ya çocuk yaştalar ya da bariz ş***sizler.
dem

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan Serkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1047
  • Beğeniler 129 / 339
  • Ticaret 13, (%85)
Emek hırsızlığı tamamen geçmiş olsun hocam bi mail at sileceksiniz diye baktın yanaşmayıp artistlik ediyor yaz buraya başka yol ararız işin ehli bisürü kişi var burda
dem

kişi bu mesajı beğendi.

Restlesstr Restlesstr http://www.grafikmen.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 554
  • Beğeniler 41 / 107
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam eğer yazılarınızı paylaşır paylaşmaz indexletirseniz o adamdan öne geçmiş olursunuz. Google Yönetici Araçlarından Google Gibi getir seçeneğiyle yazılarınızı çıkar çıkmaz indexletebilirsiniz. Özgün yazınız olması halinde google o adamın paylaşımlarının çalıntı olduğunu anlayacaktır. En azından tam olarak işe yaramasada önlem almış olursunuz.
dem

kişi bu mesajı beğendi.

www.grafikmen.com | Grafik deposu.

dem dem Durma çalış ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)
Arkadaşlar hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim DMCA gibi bir hizmeti ilk kez duydum,bunu araştırıp devam edip etmemeye karar vereceğim,çünkü eğer kopya muamelesi gördüysem google'dan adsense reklamlarımı da eklemek büyük bir risk olacak sanırım.
Ben böyle bir şeye düştüm sizler gerekli önlemleri alın ve düşmeyin,atasözümüzün kıymetini bugün şahsen çok daha iyi anladım : " Bir musibet , bin nasihat'tan evladır. " Umarım böyle başlanmış yeni projelerde heves bitirici bu nasipsizler yeni gelişecek teknolojilerle sonraki dönemlerde avuçlarını yalarlar.

Ek Olarak:

Restlesstr adlı üyeden alıntı

Hocam eğer yazılarınızı paylaşır paylaşmaz indexletirseniz o adamdan öne geçmiş olursunuz. Google Yönetici Araçlarından Google Gibi getir seçeneğiyle yazılarınızı çıkar çıkmaz indexletebilirsiniz. Özgün yazınız olması halinde google o adamın paylaşımlarının çalıntı olduğunu anlayacaktır. En azından tam olarak işe yaramasada önlem almış olursunuz.

Bizatihi uygulayacağım bundan sonra bilgi için teşekkürler

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
eğer tescilleme, telif gibi şeyleriniz yoksa baya problem , fakat hedef siteye blöf yapabilirsiniz yada google gibi yerlere başvurarak bildirim başka bir şey göremiyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al