wmaraci reklam
lidertakipci

Tavsiye E-Ticaret altyapısı

4 Mesajlar 604 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

idm27 idm27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 50 / 66
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar ciddi ciddi e-ticaret işine girecek, rekabeti az bir sektörde olan bir arkadaşıma e-ticaret sistemi kuracağız.

Yeterli finansmanı hazırlıyor, reklamlar felan. Çok araştırma yaptım kafam iyce karıştı.

Wordpress tabanlı e-ticaret mi? Yoksa daha profesyonal olan orjinal yazılımlar mı? Dünya kadar yazılım var, hangisi işimizi görür.

İstediğimiz kusursuz bir e-ticaret altyapısı;

- modüller
- tema seçenekleri
- güncelleme ve teknik destek
- dil seçenekleri
- sms sistemi ( ürününüz yollandı, sipariş alındı vb. )
- Email bilgilendirmesi

Yazmakla bitmeyecek şeyler işte... Arkadaşın e-ticaret yazılımı için ayırdığı miktar 1000-1500 TL arası. Ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca banka sanal pos olayları nasıl oluyor? E-ticaret sitesinin vergisi oluyor mu? oluyorsa nasıl oluyor, nereye başvurmak gerekiyor. Normal olarak kendisi bir dükkan işletiyor, kendi ürettiği ürünlerini pazarlamak istiyor...

Bu konularda beni aydınlatırsanız çok sevinirim...

wmaraci
reklam

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
4 yildir opencart kullaniyorum .Yilda binlerce tl verip yazilim kiralamaktansa bir defa 150 tlye prof tema alin alt yapida bedava zaten.Sanal pos icinde bankaya basvurursunuz fakat pos ucreti alirlar.İyzico kullanabilirsiniz veya payu.Opencart tavsiye ederim hem yazilim hemde modul acisindan bircok uzman var.Forum olarakta tr-opencart.com buradan modifikasyon vs yardimci olurlar.Not hemen size alt yapi satmaya calisanlara aldanmayin bircok eklenti bedava zaten iyi arastirma yapin derim.
idm27

kişi bu mesajı beğendi.

idm27 idm27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 50 / 66
  • Ticaret 6, (%100)

turkojen34 adlı üyeden alıntı

4 yildir opencart kullaniyorum .Yilda binlerce tl verip yazilim kiralamaktansa bir defa 150 tlye prof tema alin alt yapida bedava zaten.Sanal pos icinde bankaya basvurursunuz fakat pos ucreti alirlar.İyzico kullanabilirsiniz veya payu.Opencart tavsiye ederim hem yazilim hemde modul acisindan bircok uzman var.Forum olarakta tr-opencart.com buradan modifikasyon vs yardimci olurlar.Not hemen size alt yapi satmaya calisanlara aldanmayin bircok eklenti bedava zaten iyi arastirma yapin derim.

Kafam çok karışık valla.. Arakdaşa da mahçup olmak istemiyorum, vereceği paranın karşılığını alması lazım. Openkart maddi olarak iyi bir seçim olabilir ama, sonuçta açık kaynak destek nasıl olur bilmiyorum. :confused:

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Opencart profesyonel bir yazılım.Açık kaynak derken tüm dosyalarına ulaşabiliyorsunuz.Yani şifreli dosya yok ve bu size istediğiniz modülü ekleme ve değişim imkanı sunuyor.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al