wmaraci reklam
lidertakipci

joomla temaya geçince alexa neden hızla düştü

9 Mesajlar 957 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

imparator1 imparator1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Emekli
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 22 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
değerli forum üyeleri ben youtuberim ve site işlerine yeni girdim. Çünkü 10000 aboneli özgün yemek kanalım için gerekiyordu
her neyse uzatmayayım ve 4 -5 ay önce yaklaşık sitemizi açtuk wordpress le gidiyordum alexa 10000 e kadar düştü ama daha sonra bazı sebeplerden joomlaya geçtik ve şimdi alexa 57 binde durduramıyorum gidiyor. bunun nedeni nedir acaba nerede yanlış yapıyorum her gün güncel özgün yemek tarifi atıyorum. Yardım lütfen.
http://www.saniyeanneyemekleri.com/

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Alexa sitenize gelen kullanıcılara sitede durma oranlarına ve sitee geçirdiği vakte bakar.Bu değerlere göre sıralamanızı düşürür veya yükseltir.Sizdeki düşüşün sebebi ise Script Değişikliği ile doğrudan alakalı değil.
Resimde görüldüğü üzere sitenizde ziyaretçiler ile ilgili sorun yaşamışsınız

Düşüşün sebebi Wp'den Joomlaya geçişe bağlanmak isterse ziyaretçiler sitenizin görünmüne aşina olmuşlardır ve yeni tasarıma geçtiğiniz için kullanıcılara farklı bir site gibi gelmiş olabilir ayrıca yeni tasarımınızın kullanımı eskisine göre kötü olabilir bu da sitede geçirilen zamanı düşürmüş ve dolayısı ile alexanızı yükseltmiş olabilir :)
imparator1

kişi bu mesajı beğendi.

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Ziyaretçi düşüşlerinin sebebi bu olabilir ama yani bahsetmek istediğim şey yazılım değişikliği. Joomla görünüm yüzünden birçok avantaj sağlansa da gerekli düzenlemeler yapılmadığında arama motoru dostu olmayabiliyor :)
imparator1

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Emekli
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 22 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

seoakcy adlı üyeden alıntı

Ziyaretçi düşüşlerinin sebebi bu olabilir ama yani bahsetmek istediğim şey yazılım değişikliği. Joomla görünüm yüzünden birçok avantaj sağlansa da gerekli düzenlemeler yapılmadığında arama motoru dostu olmayabiliyor :)

Şimdi alexa yerlerde nasıl olsa seo puanı da 70 ben tekrar wordprese geçsem ne kadar kaybederim ne kazanırım önerirmisiniz

Ek Olarak:

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Alexa sitenize gelen kullanıcılara sitede durma oranlarına ve sitee geçirdiği vakte bakar.Bu değerlere göre sıralamanızı düşürür veya yükseltir.Sizdeki düşüşün sebebi ise Script Değişikliği ile doğrudan alakalı değil.
Resimde görüldüğü üzere sitenizde ziyaretçiler ile ilgili sorun yaşamışsınız

Düşüşün sebebi Wp'den Joomlaya geçişe bağlanmak isterse ziyaretçiler sitenizin görünmüne aşina olmuşlardır ve yeni tasarıma geçtiğiniz için kullanıcılara farklı bir site gibi gelmiş olabilir ayrıca yeni tasarımınızın kullanımı eskisine göre kötü olabilir bu da sitede geçirilen zamanı düşürmüş ve dolayısı ile alexanızı yükseltmiş olabilir :)

Kusura bakmayın ben yeni başladığım için bu grafiği anlayamadım açabilirmisiniz bi zahmet nasıl sorunlar

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Birşey kaybedeceğinizi düşünmüyorum ama kazanacağınız şey, arama motorları tarafından olur. Yani robotlar sitenize gelip tarama yaptığında görmek istediği şey yeni yazılardır, yeni içeriklerdir. Ama en başta olan gereksiz kodlar buna engel olabiliyor. Sayfanın yukarısından yarısına kadar ki kısmı çok ama çok önemlidir. Sağ taraftaki son yazılar kısmı, yeni yazılar kısmı gibi şeyler en üstte olmalıdır.
imparator1

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Emekli
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 22 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

seoakcy adlı üyeden alıntı

Birşey kaybedeceğinizi düşünmüyorum ama kazanacağınız şey, arama motorları tarafından olur. Yani robotlar sitenize gelip tarama yaptığında görmek istediği şey yeni yazılardır, yeni içeriklerdir. Ama en başta olan gereksiz kodlar buna engel olabiliyor. Sayfanın yukarısından yarısına kadar ki kısmı çok ama çok önemlidir. Sağ taraftaki son yazılar kısmı, yeni yazılar kısmı gibi şeyler en üstte olmalıdır.

Teşekürler üstad

dragonwx dragonwx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)
Bana göre basit bir cache sistemi bile buna neden olabilir, sayfa önbelleklemenin alexa skorunu arttırdığı biliniyor.
imparator1

kişi bu mesajı beğendi.

İnstagram Butik Hesabı Alınacaktır....

• Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim, kolay gelsin

• Üyelik 09.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Emekli
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 22 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

dragonwx adlı üyeden alıntı

Bana göre basit bir cache sistemi bile buna neden olabilir, sayfa önbelleklemenin alexa skorunu arttırdığı biliniyor.

Teşekürler fakat ben bu dediğiniz tespitleri nasıl yapabiirim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al