wmaraci reklam

Küçük çaplı bir organizasyon

14 Mesajlar 1.620 Okunma
wmaraci reklam

JexyR JexyR Codeigniter / Symfony Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 11 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Bir süredir beynimin içerisinde dolaşan bir proje var , aslında orjinal bir proje değil ancak bir çoğumuzun dert yandığı konulardan bir tanesi sitelere kullanıcı çekememek.

Bu soruna şöyle bir soru aklımda dolaşıyor. Neden 10 kişi 10 site ile uğraşıyor ? Neden 10 kişi 1 web sitesini idare edemiyor ?

Bunun cevabı genelde ortak işlerden dillerimizin yanmasıdır ya da kafamızdaki ideal ortakları bulamıyor olmamızdır. Peki neden ortağımızı tanımak zorundayız işte bu noktada farklı bir yapı aklıma geldi.

10 kişi 1 site
Kafamdaki düşünceyi size doğrudan aktarmak isterim. Farklı alanlarda ilgisi olan 10 kişi ve 10 ana kategori üzerinden bir web sitesi kurmayı düşünüyorum. Bu 10 kişi sorumlu oldukları kategorilerin reklam alanlarından gelecek olan gelirleri kendisine alacak , ister sabit reklam , ister adsense
Tanıtım yazısı vs olayına henüz girmiyorum ilerleyen zamanlarda ilan kategorisi adı altında her yazara aylık tanıtım yazısı kredisi tanımlanarak ek gelir elde edilebilir başlangıç için bu sadece üzerinde düşünülecek bir özellik.

Kendi sitenizi kurmaktan ziyade doğrudan gelir amaçlı oluşturulmuş bir sistem olacaktır. Çünkü kendi sitenize günde 5 yazı girebiliyorken bu 5 yazı 10 kişi ile 50 yazı olacak ve kategori çeşitliliği nedeni ile sizin kategorinizin hiti de orantılı olarak yükselecektir.

Her kategoriye özel bir istatistik sayfası ile ay sonunda en verimli kategoriler anasayfada sıralanırken daha üst sıralarda yer alacaktır.
Örnek olarak : Haber / Gündem kategorisini 1 ayda 1 000 000 kişi ziyaret etmiş ve 400.000 yorum almış , 1 ay içerisinde 200 yazı girilmiş vs.. ona göre bir puanlama sistemi ile anasayfada sıralaması oynayabilecektir.

Her kategorinin video / resim galeri sistemi gibi sabit sayfaları ve sabit reklam alanları olacaktır.

Kısaca sistem bu şekilde. şu anda kafamdaki sorunları tek tek girderme aşamasındayım.

Benim kazancım ise şöyle olacaktır. her sayfada yer alacak olan 1 reklam alanı bana ait olacaktır ben de kazancımı oradan elde edeceğim örn header 728x90 veya başka bir alanda ancak yazı içinde ya da sidebar gibi kısımlarda yer alan reklamlar tamamen yazarın kontrolünde olacaktır.

Yıllardır reklam firmalarının altyapıları ile uğraştığım için bu konuda çevrem geniştir ve özel teklifleri sizin kullanacağınız panele yansıtarak daha kaliteli kazançlar sağlayabileceksiniz.

Sistemden uzaklaştırma ve cezalar.
Bu konuda katı kurallar olacaktır. Her kategoriye özel aylık/haftalık kota belirlenecektir.Bu kotayı %70 dolduramadığınız taktirde bir uyarı alacaksınız. 3. uyarıda ise üyelik sistem taraflı bloke edilecek ve reklam alanlarınız iptal edilecektir. Kendi reklam kodlarınızı kullanacağınız için paranızın üzerine yatma vs durumu olmayacaktır. Sistemden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

Bunun haricinde yazılarda resmi olmayan bağlantılar paylaşmak ya da alakasız yazı girme gibi durumlarda da uyarı alacaksınız. Sizi diğer kategorinin sahibinin kim olduğu tamamen bilinmez olacaktır. Sitede herkes işine bakacak ve kendi kategorisine odaklanacaktır.

Sisteme dahil edilecek olan anket sisteminde ise siteye gelecek ek özellikler oylanacak %70 çoğunluk sağlandığı takdirde çalışmalara başlanacaktır.

Proje şu anda kafamda ve kağıtta döküm aşamsındadır konuyu sizin görüşlerinizi almak için yazdım şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

wmaraci
reklam

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Bu bahsettiğiniz bir haber sitesi veya sosyal içerik platformu olabilir. BKZ: ofpof.com

memory memory Öğretmen Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Konu dışı, bu ofpof scripti nedir? Bilen var mı?

Civan Demir adlı üyeden alıntı

Bu bahsettiğiniz bir haber sitesi veya sosyal içerik platformu olabilir. BKZ: ofpof.com

isparakariyer.com

icoren icoren Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek O bir Cyerol
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 14 / 40
  • Ticaret 1, (%100)
benim en çok kaygılandığım nokta ise diğer arkadaşın çalışmaması yan gelip yatması olur. Eğer yaparsanız sistemi katılmaktan memnuniyet duyarım.

wmaraci
wmaraci

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Bildirgecin sistemi tam olarak bu su an yanlıs hatırlamıyorsam. Reklam gelirlerini de yazarların okunma sayılarına göre dagıtılacagı açıklanmıstı ama durum nedir bilmiyorum

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Eğer bana uygun kategori varsa ben de katılmak isterim şuan iş arıyorum :)

ladesci ladesci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 41 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Yararlı bir sistem olabilir, konuda mesajım bulunsun.

• Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 11 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
projenin hayata geçmesi süre alacaktır şu anda kafamdaki problemleri gideriyorum.
Diğer kategorideki kişi yatarsa zararı kendisine olacaktır. Kota dolmazsa sistemden otomatik olarak atılacaktır. Altyapı güzel işlediği sürece kategorilerin yazarsız kalmayacağını düşünüyorum.

Sistemde herhangi bir havuz olmayacak herkes kendi reklam kodunu kullacak tabi eklenen reklamlar öncelikle onaydan geçecek splash ,popunder vs reklamlar kullanılamayacak ve reklam legal bir reklam olacak.dediğim gibi reklamkonusunda sıkıntı olmayacaktır işini yaptığım çok reklamcı var özel teklifler olacaktır mutlaka

sinanerdem sinanerdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Makine Mühendisliği
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
biz denedik 6 kişiydik 1.5 ay sonra tek başıma kaldım :D

• Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 11 / 62
  • Ticaret 0, (%0)

sinanerdem adlı üyeden alıntı

biz denedik 6 kişiydik 1.5 ay sonra tek başıma kaldım :D

Demek sistemi çok iyi organize edememişsiniz bu tür işlerde samimiyet iyi değildir. Onun için şu anda açıkçası x kategorisi yetkilisi kimdir beni ilgilendirmiyor. Sistem bir yerlere geldiğinde ve altyapı iyi olduğunda kategori sahipsiz veya ilgileniyor pek önemli olmayacak gerekirse ilgiseviyesi düşük kategorilere editör bile koyulabilir.

Kafamda x kişi katılır veya katılmaz diye bir kaygı yok açıkçası şu anda sistemin - yönlerini tespit edip giderme sürecindeyim. Bu süreç bittikten sonra sistemin hazırlanması için gerekli adımları atıcam

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al