wmaraci reklam
lidertakipci

Bağımlılık Yapan 5 Efsane Oyun

18 Mesajlar 2.672 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

daFirenze22 daFirenze22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)

Bazen bu oyunlar yüzünden sabahlayan arkadaşlar olmuştur.Yeri gelmiş arkadaş ortamında saatlerce muhabbeti olmuştur.Ne olursa olsun herkes bu listede yer alan bazı oyunların ister istemez bağımlısı olmuş ve doyasıya oynamıştır.

Okurken belkide gençliğinizi, çocukluk zamanlarınızı hatırlayabileceğiniz gözününzün sulanabileceği bu yazımızla sizi baş başa bırakıyorum.

Şimdi herkes dürüst olsun.Bu oyun zamane gençliğin %80'ini etkisi altına almıştı.Bir virüs gibiydi çocuklar arasında.Birçok liseli arkadaş üniversite kazanamadı bu oyun yüzünden.Metin adı artık bir insan ismi olmaktan çıkmıştı.Metin deyince aklımızda hemen bu canlanırdı.Neredeyse oynamayan yoktu.Herkes az be az oynamıştır.Ben şahsen hiç sevemem bu tarz oyunları.Ve Metin 2 hesabımda hiç olmadı.Sadece arkadaşımın bilgisayarında 5 dakika falan dayanabildim.99 level falan olunca para mı ne veriliyordu öyle birşey vardı herhal.Ayrıca birileri hayatını kaybetmişti bu oyun yüzünden birileri de mahkemelik olmuştu.

Her ne kadar hala oynayan hatrı sayılır bir kesim olsada ülkemiz adına şu an bu çağı atlatmış bulunuyoruz.

Sanırsam Lol ile benzer bir oyun.Çevremde lol oynayan daha fazla ama dota oynayan da yok değil.Bazı yerden duyduklarıma göre Lol Dota'dan kopyalanmış.Aslına bakarsan ben Dota'yı daha çok seviyorum ki Lol hiç oynamadım ve sevmedim.Bu oyunda birçok kesmi etkisi altına almıştır ve henüz atlatılamamıştır.

Bu oyunda bayağa oyuncuya sahip.Yani seveni oynayanı çok.Her türlü yaş grubu var bu oyunda.Adını da bildiğim kadarıyla İpek Yolu'ndan almaktaymış.Oyunu ben biraz oynadım.Ve nötr kaldım.Ne kötü ne iyi bence.

Bu listedeki hiçbir oyuna değişmeyeceğim tek oyun.Gerek oyun tarzı gerek grafikleri çok ama çok sevdim ben.Oyun diğerleri gibi eski değil.Yeni bir oyun.Oyunda kahpelik çok dostluk yok.Yani amacınız hayatta kalmak.Düz bir yolda giderken birden ölebiliyorsunuz.Bir bakıyorsunuz esir alınmışsınız.Eşyalarınız çalınmış.Bir bakıyorsunuz günlerce beraber dolaştığınız dost sandığınız biri sırtınızdan vuruyor.Ama genel anlamda eğlenceli bir oyun her ne olursa olsun.

Listemizin en yeni ve genç üyesi.Her ne akdar durum böyle olsa da geleceği parlak yüksek bir potansiyele sahip.Dur durak bilmeden her evde her bilgisayarda oynanmaktadır neredeyse.Oyun efsane değil ama efsane olmaya aday.Gerçekten eğlenceli ve bağımlılık yaratıcı bir oyun.

KAYNAK: Bağımlılık Yapan 5 Efsane Oyun

Kendi halinde.Meraklı gözlerle inceleyen.
wmaraci
reklam

NovaMan NovaMan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 488
  • Beğeniler 45 / 123
  • Ticaret 6, (%100)
Metin 2' ye eskiden çok bağımlıydın, oyun el değiştirince çok bozuldu öyle bıraktım.

En iyisi liste de yok ama counter strike eskimeyen efsane oyun :)

• Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)

NovaMan adlı üyeden alıntı

Metin 2' ye eskiden çok bağımlıydın, oyun el değiştirince çok bozuldu öyle bıraktım.

En iyisi liste de yok ama counter strike eskimeyen efsane oyun :)

Aslında onu #2 ci yazımda ele alacaktım.Şimdilik bu oyunları ele aldım.

webmaestro3 webmaestro3 serhatosun.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 264 / 240
  • Ticaret 53, (%100)
Knight'ı göremedim hocam. Asıl efsane odur bence. Senelerce oynamışlığım var. Heyt be ne günlerdi :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)

webmaestro3 adlı üyeden alıntı

Knight'ı göremedim hocam. Asıl efsane odur bence. Senelerce oynamışlığım var. Heyt be ne günlerdi :)

Haklısınız.Bu listeye girecek en az 10 oyun daha bulunur ama ben bu oyunları kısım kısım paylaşacağım hocam.Diğer yazımda da ona yer ayıracağım isteğiniz üzerine.

Dreamcool Dreamcool WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 78 / 75
  • Ticaret 62, (%100)
Wolfteam da bu listede yerini alabilirdi önceden Metin2 ile bunu az oynamazdım :)

Makale & Editörlük Hizmetleri

Dogukann Dogukann Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 50 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Dota 2'yi oynamayı düşünmüştüm ama arayüzü, oyun tarzı felan pek güzel gelmemişti gözüme. Bu aralar "Dota 2 Reborn" çıkıcakmış sanırım, çıktığında ona başlamayı düşünüyorum. Gayet hoşuma gitti.

mustafa94 mustafa94 o_0 Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Emekli Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 1398
  • Beğeniler 283 / 283
  • Ticaret 240, (%100)
Silkroad gibi oyun daha gelmez bu kadar detaylı her şeyi barındıran bir oyun ve tabiki her bilgisayarın kaldırabileceği bir oyun internet kafelerde bile kaldırıyor :)

Memleket mi, yıldızlar mı, gençliğim mi daha uzak?

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)
Metin2 oynayanlar bi ara espri yapardı ;
Metin diye bi adam var, 2 oğlu vefat edince Metin2 diye oyun kurmuşlar adama hediye etmişler vs. şeklinde :D
Bu saçma muhabbetlere girmemek adına hiç oynamadım. Oynayanlar genelde sınıfta kalıyodu bizim dönemde :)

Dota2 gelicek olursak, Dota'nın ilk çıktıgı zamanlar mükemmel bir oyun tadı vardı. Dota2 değilde Dota1 Diyim, çok daha güzeldi.
Şu Rus'lar bu ara berbat etti Dota'yı, En iyileri de onlar, En B*ktan oynayanları da, çözemedim henüz :D

Creteoun Creteoun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Şöför
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 4, (%50)
Bu oyunların babasını biliyor musunuz ?

Ultima Online'dir

metin 2, silkroad, knight vb. Bu oyunlar Ultima Online'den sonra çıkmış hemen hemen aynı senaryo üzerinde durmaktadır. Gerçekten bağımlılık yapacak oyun yazılıyorsa bunun adı Ultima Online'dir
Untouchable harunisk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al