2 Adımda Portal Sepeti Casusu Nasıl Kaldırılır

7 Mesajlar 1.088 Okunma
smmexpress

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

Portal Sepeti Nedir ?

Sorusunu kısaca cevaplayıp hemen nasıl kaldırılır yöntemini anlatalım. Portal Sepeti aslında basit bir tarayıcı işlevi görmektedir. Fakat bu tarayıcı insanları zorla kendini kullandırmaya mecbur bırakan , anasayfasına aldığı yetişkin veya uygunsuz reklamlarıyla bizi rahatsız eden birçok kişinin anasayfasını portal sepetinden kurtaramadığı bir casus arama motorudur.

Portal Sepetinden Kurtulmanın Yolu çok karmaşık görünsede birkaç yöntemle bu işi hemen halledeceğiz.

Şimdi aşağıdaki adımları dikkatlice izleyerek bu emrivaki casus sistemden kendimizi kurtaralım.

Portal Sepeti Kaldırma Windows ;

Öncelikle Adwcleaner adlı yazılımı Tamindir , Gezginler vb. hatrı geçer bir platform üzerinden indirelim. İndirdikden sonra programı açıp Scan(Tara) diyelim ve bulunan zararlı ögeleri Clean(Temizle) seçeneğiyle silelim.

Daha sonra C:\Windows\System32\GroupPolicy klasörünü tamamen silelim. Bu klasör gizli olabilir. Dosya seçeneklerinden gizli ögeleri göster diyip gizli klasörleri görüntüleyelim ve bu klasörü silelim.

Bu 2 işlemi yaptıkdan sonra chrome kısayol dosyamıza sağ tıklayıp kısayol kısmında portalsepeti internet adresinin olmadığını kontrol edelim. Daha sonra chrome ayarlar kısmından başlangıç sayfamızı istediğimiz gibi değiştirebiliriz. Artık portal sepeti musallat olmayacaktır.

Portal Sepeti Virüs Mü ? Portal Sepeti Nereden Bulaşıyor ?

Evet portal sepeti zararlı ve istemsiz çalışan bir sistem olduğu için zararlıdır ve virüs potansiyel grubuna dahil edilebilir. Her ne kadar masum bir arama motoru görünümü vermeye çalışılsada insanlara zarar veren zorla çalışma mantığı yürüten bir web platformudur.

Portal sepeti siz bazı yazılımları kurarken farkında olmadan yüklenebilir. Bunu önlemek için sadece güvenilir platformlardan yazılım temin ediniz.

.
.
.
KAYNAK : http://ogretenvideo.com/oku/?m=portal-sepeti-virusu-nasil-kaldirilir
.
.
.
melankolia igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Emeğinize sağlık hocam güzel bir yazı olmuş..

Ancak bilmeyenler için Gizli öğeleri Göster Seçeneğinin Başlat >Denetim Masası > Klasör Seçenekleri'nde olduğunu belirtirseniz daha anlaşılır olur zannımca.

ADW Cleaner'ı kullanmadım ama Malwarebytes Anti-Malware programı da çok etkili bu konuda. Her zaman çok işime yaradı. Bu portal sepeti illetinden çok çektim :) Son kandırıldığımda da Windows 7'nin orjinalini bozdum yanlışlıkla. Forumda böyle bir konunun olması hoşuma gitti.

İyi forumlar :)
ssyazilim

kişi bu mesajı beğendi.

Allah hepimize rahmet eylesin!

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
windows 8 i tamamen silip sıfır kurulum yaptım, bu portal sepetinden kurtulamadım, bu işe yarar bir program

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Ellerinize sağlık hocam güzel bir yazı olmuş.Benim birde sormak istediğim bir soru var belki bilginiz vardır.Bilgisayara nereden nasıl bulaştı ise çin antivirüsü bulaştı antimalware,kaspersk,eset,360security,norman,ComboFixi denedim ama bir fayda etmedi sizin önerebileceğiniz bir yöntem varmıdır acaba.

wmaraci
wmaraci

omerenes omerenes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 93 / 127
  • Ticaret 9, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

Ellerinize sağlık hocam güzel bir yazı olmuş.Benim birde sormak istediğim bir soru var belki bilginiz vardır.Bilgisayara nereden nasıl bulaştı ise çin antivirüsü bulaştı antimalware,kaspersk,eset,360security,norman,ComboFixi denedim ama bir fayda etmedi sizin önerebileceğiniz bir yöntem varmıdır acaba.

Hocam bu banada bulaşmıştıda klasör seçeneklerinden gizli dosyalari gösteri seçip, korunan ögeleri sil seçeneginin isaretini kaldırarak.Ne kadar C sürücüsünde klasör varsa hepsini kaldırdım çince zaten eğer dosyalar kalkmassa görev yöneticisi > işlemler > tüm işlemleri göster diyip > orda zaten görürsünüz çince yazıları olan işlemlere sağ tıklayıp işlem ağacını sonlandır diyin kolay kolay kalkmıyo uğraşmanız lazım.

Allah hep güzel insanlar çıkarsın karşımıza.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

omerenes adlı üyeden alıntı

Hocam bu banada bulaşmıştıda klasör seçeneklerinden gizli dosyalari gösteri seçip, korunan ögeleri sil seçeneginin isaretini kaldırarak.Ne kadar C sürücüsünde klasör varsa hepsini kaldırdım çince zaten eğer dosyalar kalkmassa görev yöneticisi > işlemler > tüm işlemleri göster diyip > orda zaten görürsünüz çince yazıları olan işlemlere sağ tıklayıp işlem ağacını sonlandır diyin kolay kolay kalkmıyo uğraşmanız lazım.

Teşekkürler hocam şimdi kaldırabildim sonunda :)

omerenes omerenes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 93 / 127
  • Ticaret 9, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

Teşekkürler hocam şimdi kaldırabildim sonunda :)

İnşallah hocam uğraşın biraz :)

Allah hep güzel insanlar çıkarsın karşımıza.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al